Menu główne:
Kategorie:
Top news:
Sonda:
Czy podoba Ci się strona?

 
Tagi:
Subskrypcje:
» »
Sortuj artykuły: Data dodania artykułu | Popularność | Liczba wyświetleń | Komentarze | Alfabet

Chłopcy ze Starówki - Halina Rudnicka

Chłopcy ze Starówki - Halina Rudnicka
Kategoria: Szkoła / Lektury ikona
Dodał: Dagon,
4-08-2016, 08:40 | Wyświetleń: 217 | Komentarze: 0


Opis:
Powieść dla młodzieży, napisana jako kontynuacja wcześniejszej powieści, opowiadającej o wojennych losach bohaterów ("Polną ścieżką").
Książka opowiada o losach mieszkańców wyzwolonej Warszawy. Główny bohater – Wojtek Wieloch – po powrocie z partyzantki stara się ułożyć sobie życie w stolicy. Jego rodzice osiedlają się na dalekich Mazurach, więc nie może on liczyć na ich pomoc. Bohater szuka stałego zatrudnienia, próbuje dostać się do gimnazjum, znajduje również swoją pierwszą miłość.

Karolcia - Maria Krüger

Karolcia - Maria Krüger
Kategoria: Opowieści, opowiadania / Lektury ikona
Dodał: lesiojot,
29-07-2016, 11:13 | Wyświetleń: 268 | Komentarze: 0


Opis:
Rzadko kiedy 9-letnia osoba może wywołać taki galimatias! Karolci to się udało! Pytacie jak? Powiem Wam - wszystko za sprawą niebieskiego koralika, który znalazła w szparze podłogi. Dziewczynka szybko przekonała się, że spełnia on wszystkie życzenia swego właściciela, ale musiała być bardzo uważna, bo chrapkę na niego miała też zła czarownica Filomena. I wtedy zaczęła się cała masa przygód. Jakich? Nie - tego Wam już nie zdradzę, o tym przeczytacie sami!

Władca Lewawu - Dorota Terakowska

Władca Lewawu - Dorota Terakowska
Kategoria: Szkoła / Lektury ikona
Dodał: Dagon,
22-06-2016, 05:15 | Wyświetleń: 526 | Komentarze: 0


Opis:
Krótka baśń, wprowadzająca młodego czytelnika w przygodowy sposób w ideę totalitarnej władzy. Tytułowy Lewaw to odwrócony Wawel, gdyż akcja opowieści toczy się w Krakowie zniewolonym przez absolutnego, choć niewidocznego tyrana, którego pokona dopiero trzynastoletni Bartek z Krakowa.

Mistrz i Małgorzata - Michaił Bułhakow

Mistrz i Małgorzata - Michaił Bułhakow
Kategoria: Szkoła / Lektury ikona
Dodał: Dagon,
26-04-2016, 22:04 | Wyświetleń: 591 | Komentarze: 1


Opis:
Znakomita wielowątkowa powieść rosyjskiego pisarza Michaiła Bułhakowa,która weszła na stałe do kanonu literatury światowej, a autorowi przyniosła międzynarodową sławę. Akcja utwory przenosi się z Moskwy czasu Stalina do Palestyny za Jezusa i Poncjusza Piłata. W publikacji realia obyczajowe Rosji lat trzydziestych mieszają się z jej groteskowym obrazem. Jest to fascynujący i ponadczasowy obraz dobra i zła. Książka ta uzależnia - wraca się do niej nieustannie i ciągle znajduje nowe treści!
Polecamy:
Statystyki:
Online: 123
Goście: 33 | Roboty: robot Bot


Copyright © eBook4me.pl 2016, All rights reserved. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu.
Uwaga! Żaden z plików nie znajduje się na serwerze. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za materiały publikowane przez użytkowników. Serwis udostępnia jedynie informację na temat plików (opis, nazwa release, dane techniczne itp.) oraz odnośniki do serwisów na których znajdują się materiały. Wszelkie roszczenia prawne należy kierować do serwisów zamieszczających materiały. Design wykonany tylko dla eBook4me.pl, kopiowanie zabronione. RSS