Menu główne:
Kategorie:
Top news:
Sonda:
Czy podoba Ci się strona?

 
Tagi:
Subskrypcje:
» »
Sortuj artykuły: Data dodania artykułu | Popularność | Liczba wyświetleń | Komentarze | Alfabet

Terapia poznawcza zaburzeń lękowych - Adrian Wells

Terapia poznawcza zaburzeń lękowych - Adrian Wells
Kategoria: Nauka i Technika / Psychologia ikona
Dodał: putrefiedflesh,
15-01-2017, 14:09 | Wyświetleń: 149 | Komentarze: 0


Opis:
Zwięzły i praktyczny podręcznik terapii poznawczej przeznaczony zarówno dla doświadczonych psychoterapeutów, jak i dla tych, którzy stawiają w tej dziedzinie dopiero pierwsze kroki. Czytelnik znajdzie w nim:
-szczegółowe omówienie poznawczych modeli zaburzeń lękowych, włącznie z ich nowymi kierunkami rozwoju
-najnowsze zastosowania terapii poznawczej
-przykłady kliniczne pokazujące zastosowanie technik terapeutycznych w prawdziwych sytuacjach
-dokładną charakterystykę najważniejszych zaburzeń lękowych
-informacje oparte na wieloletnim doświadczeniu w prowadzeniu terapii poznawczej

Jak uczy się mózg - Manfred Spitzer

Jak uczy się mózg - Manfred Spitzer
Kategoria: Nauka i Technika / Psychologia ikona
Dodał: putrefiedflesh,
15-01-2017, 14:09 | Wyświetleń: 279 | Komentarze: 0


Opis:
Książka poświęcona jest szeroko rozumianej problematyce uczenia się widzianej z perspektywy neurobiologii, psychologii i pedagogiki. Autor w ciekawy sposób omawia zagadnienia dotyczące neurologicznych podstaw uczenia się, opierając się na najnowszych badaniach nad mózgiem. Stara się przekonać czytelnika, że z badań nad mózgiem można wyprowadzić wnioski praktyczne istotne dla szkoły, uniwersytetu i społeczeństwa. Szczegółowo przedstawia proces uczenia się w ciągu życia, także w okresie prenatalnym. Wyjaśnia dlaczego dzieci przejawiają trudności w uczeniu się (np. czytanie, matematyka). Omawia procesy uczenia się w świetle różnych zagadnień i problemów społecznych (kooperacja, wartości, przemoc).

Biblia Szatana - Anton Szandor LaVey

Biblia Szatana - Anton Szandor LaVey
Kategoria: Psychologia / Religia / Dla dorosłych ikona
Dodał: email,
15-01-2017, 12:39 | Wyświetleń: 404 | Komentarze: 2


Opis:
Książka niesławnego założyciela Kościoła Szatana w San Francisco. Dziś to już klasyka filozoficznego nurtu satanizmu obcego bandyckiemu zachowaniu wobec ludzi i zwierząt. To nauka poszanowania życia dla każdej istoty, ale też obrona własnej godności zamiast "nadstawiania drugiego policzka..." Właśnie LaVey zapoczątkował otwartą polemikę z dogmatami religii... To lektura obowiązkowa dla wszystkich, którzy chcą wypowiadać się na temat satanizmu, jak też zmierzenie się z tolerancją wobec odmienności poglądów i łamania przyjętych schematów. To książka dla otwartych umysłów.

Psychologia bólu - Lilia Suchocka

Psychologia bólu - Lilia Suchocka
Kategoria: Nauka i Technika / Psychologia ikona
Dodał: putrefiedflesh,
14-01-2017, 12:30 | Wyświetleń: 224 | Komentarze: 0


Opis:
Problematykę psychologii bólu podjętą w tej książce można określić jako wieloaspektową, wielowymiarową i wielodyscyplinarną. Dla autorki ważne jest ogarnięcie możliwie jak najszerszego zakresu czynników i mechanizmów współtowarzyszących temu procesowi. To całościowe podejście do zagadnienia bólu oraz wielowymiarowe rozumienie człowieka w sytuacji bólu, choroby i cierpienia warunkuje głębsze zrozumienie, poznanie i odczytanie czynników odgrywających istotną rolę w powodowaniu i wpływaniu na doznania bólowe oraz interpretowaniu sytuacji chorobowej. Tematem pracy jest psychologiczna analiza czynników wpływających na doznanie bólu osób w chorobie przewlekłej, m.in. osobowości, poczucia sensu życia, jakości przeżyć i postaw egzystencjalnych oraz doświadczania cierpienia. Rozpoznanie źródeł bólu nie wystarcza w diagnozie i leczeniu. Należy zwrócić uwagę na „wielowymiarowe rozpoznanie i wielokierunkowe leczenie”.

Zasady Canfielda. Rusz się stąd gdzie jesteś i idź tam, gdzie chcesz być! - Jack Canfield, Janet Switzer

Zasady Canfielda. Rusz się stąd gdzie jesteś i idź tam, gdzie chcesz być! - Jack Canfield, Janet Switzer
Kategoria: Ekonomia i Biznes / Psychologia ikona
Dodał: maks9300,
13-01-2017, 20:26 | Wyświetleń: 388 | Komentarze: 3


Opis:
Przygotuj się na zmianę uwieńczoną sukcesem z Jackiem Canfieldem, autorem bestsellerowych książek, wielokrotnym triumfatorem rankingu „New York Times’a”.
Jack Canfield, współtwórca niezwykłej serii Balsam dla duszy, przedstawia zasady, które zgłębiał i zgodnie z którymi żył przez ponad 30 lat, zebrane i uprzystępnione w tej oto książce. Studiując owe „Zasady...” dowiesz się, jak zwiększyć swoją pewność siebie, radzić sobie z codziennymi wyzwaniami, żyć nie tylko aby żyć, ale czynić to z pasją i entuzjazmem, a także, jak realizować swoje ambitne plany. Będąc czymś znacznie więcej niż zaledwie zbiorem dobrych pomysłów, książka prezentuje 64 ponadczasowe reguły, którymi na przestrzeni wieków kierowali się mężczyźni i kobiety sukcesu.

T.A.K.! - Twój Algorytm Korzyści. Wskazówki 15 wizjonerów - Joe Vitale

 T.A.K.! - Twój Algorytm Korzyści. Wskazówki 15 wizjonerów  - Joe Vitale
Kategoria: Nauka i Technika / Psychologia ikona
Dodał: mistefo,
10-01-2017, 20:01 | Wyświetleń: 266 | Komentarze: 0


Bieda i bezdomność to jedne z najbardziej palących problemów współczesnego świata. Gigantyczne nierówności społeczne oraz brak widoków na przyszłość dla ogromnych rzesz ludzi skutkują rosnącą frustracją. Najwyższy czas, by społeczeństwa podjęły zdecydowane, skuteczne działania na rzecz ubogich i wykluczonych. Jednak także i my — jako jednostki — nie powinniśmy biernie przyglądać się obecnej sytuacji. Każdy może aktywnie przeciwdziałać skutkom bezdomności, zarówno wtedy, gdy dotyka ona nas samych, jak i wtedy, gdy zagrożony jest krewny, przyjaciel, sąsiad. Jak można pomóc sobie i innym? Kilka cennych podpowiedzi zawiera ta książka.

Ty wybierasz cel, my pokazujemy drogę! - Sebastian Kotow, Brian Tracy

Ty wybierasz cel, my pokazujemy drogę! - Sebastian Kotow, Brian Tracy
Kategoria: Ekonomia i Biznes / Psychologia ikona
Dodał: umciaumcia,
8-01-2017, 11:53 | Wyświetleń: 374 | Komentarze: 0


Opis:
Każda podróż zaczyna się od pierwszego kroku. W przypadku drogi do celu pierwszym krokiem będzie ustalenie tego, co się chce osiągnąć. Wbrew pozorom jest to bardzo trudne - wielu ludzi tak naprawdę nie ma pojęcia, czego chce od życia. A może w głębi duszy wiedzą, tylko nie dopuszczają do siebie tych marzeń, ponieważ obawiają się porażki? Szkoda. Kto nie zna swojego celu, ten go na pewno nie osiągnie. Zatem może po prostu zamiast się bać, warto zacząć od wyznaczenia własnego celu? A potem go najzwyczajniej w świecie zrealizować...

Siła stresu. Jak stresować się mądrze i z pożytkiem dla siebie - Kelly McGonigal Ph.D.

Siła stresu. Jak stresować się mądrze i z pożytkiem dla siebie - Kelly McGonigal Ph.D.
Kategoria: Psychologia / Zdrowie i uroda ikona
Dodał: umciaumcia,
7-01-2017, 22:49 | Wyświetleń: 490 | Komentarze: 1


Opis:
Stres szkodzi, powoduje choroby, wysysa siły, jest bezproduktywny, więc unikasz go za wszelką cenę. Ale czy na pewno dobrze robisz? Okazuje się, że stres nie jest toksyczny i nie zabija. Pomaga za to skutecznie się uczyć, pokonywać trudności, osiągać cele i poprawiać relacje z innymi. Brzmi niewiarygodnie? Czytaj dalej. Stres to objaw mobilizacji, woli i mocy! Zrób z niego swojego sprzymierzeńca, a wesprze Cię w drodze do osobistego szczęścia oraz uczyni Twój świat lepszym i piękniejszym.

Pełna MOC możliwości - Jacek Walkiewicz

Pełna MOC możliwości - Jacek Walkiewicz
Kategoria: Ekonomia i Biznes / Psychologia ikona
Dodał: Pluto,
4-01-2017, 14:35 | Wyświetleń: 420 | Komentarze: 0


Opis:
Pomyśl o swoich sukcesach. One nie są dziełem przypadku. Żadne „udało się”, „samo wyszło”, „przy okazji”. Okazje pojawiły się na Twojej drodze. Ale to Ty schyliłeś się, podniosłeś je, włożyłeś w nie pasję, ciężką pracę, upór i odniosłeś sukces. Czytelniku! Pomyśl o swoich marzeniach. Wiesz, po co są? Żeby je spełniać! Pomyśl o odwadze. Odwaga składa się z czterech elementów. Odwaga to zaufanie do siebie, ryzyko, decyzje i zaangażowanie.

Zapomnij o pieniądzach i bogać się - Bob Proctor

Zapomnij o pieniądzach i bogać się - Bob Proctor
Kategoria: Nauka i Technika / Psychologia ikona
Dodał: Kolekcjoner,
2-01-2017, 02:31 | Wyświetleń: 252 | Komentarze: 0


Marzysz o tym, by zdobyć prawdziwą fortunę, ale obawiasz się, że może skończyć się na marzeniach? To, czy uda Ci się je zrealizować, zależy wyłącznie od Ciebie. Dzięki tej książce odkryjesz prawdziwy sekret budowania bogactwa. Nie znajdziesz tu złotych myśli o tym, jak zarobić milion w miesiąc, ale otrzymasz realistyczne strategie dotyczące tego, jak porzucić błędne wzorce myślenia i destruktywne zachowania na rzecz tych właściwych, które mogą przynieść Ci realny zysk. Odnajdziesz tu również zdroworozsądkowe podejście do wszystkich aspektów życia, od wiary we własny potencjał, przez sensowne metody wyznaczania celów, aż po wyzbycie się wymówek hamujących Twój rozwój.

Jeśli więc jesteś gotowy na wielką zmianę, zapnij pasy i w towarzystwie tej książki udaj się w pełną doświadczeń podróż, która na zawsze odmieni Twoje podejście do pieniędzy. Poddaj uważnej analizie idee tu zawarte i zastosuj je mądrze. Przed Tobą stoi bowiem szansa na osiągnięcie wszystkiego, czego zapragniesz.
← Wstecz | 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 12 | Dalej →  Do góry ↑
Polecamy:
Statystyki:
Online: 110
Goście: 29 | Roboty: robot Bot


Copyright © eBook4me.pl 2016, All rights reserved. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu.
Uwaga! Żaden z plików nie znajduje się na serwerze. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za materiały publikowane przez użytkowników. Serwis udostępnia jedynie informację na temat plików (opis, nazwa release, dane techniczne itp.) oraz odnośniki do serwisów na których znajdują się materiały. Wszelkie roszczenia prawne należy kierować do serwisów zamieszczających materiały. Design wykonany tylko dla eBook4me.pl, kopiowanie zabronione. RSS