Menu główne:
Kategorie:
Top news:
Sonda:
Czy podoba Ci się strona?

 
Tagi:
Subskrypcje:
»
Sortuj artykuły: Data dodania artykułu | Popularność | Liczba wyświetleń | Komentarze | Alfabet

Ukryta perswazja. Psychologiczne taktyki wywierania wpływu. Wydanie II - Kevin Hogan

 Ukryta perswazja. Psychologiczne taktyki wywierania wpływu. Wydanie II - Kevin Hogan
Kategoria: Nauka i Technika / Nauki społeczne ikona
Dodał: mistefo,
Dzisiaj, 14:44 | Wyświetleń: 7 | Komentarze: 0


Nokautująca siła perswazjiUżywaj perswazyjnego języka i mowy ciała do osiągania swoich celówKieruj myślami i zachowaniem innych oraz realizuj swoje najśmielsze planyWykorzystaj zdobytą wiedzę na polu zawodowym i w prywatnym ogródkuZbiór potężnych i sprawdzonych technik perswazjiNie wiesz, jak wywierać piorunujące wrażenie na nowo poznanych osobach?Chcesz nauczyć się przewidywać i kontrolować...

Don't Worry, Be Stoic. Antyczna mądrość na trudne czasy - Peter J. Vernezze

Don't Worry, Be Stoic. Antyczna mądrość na trudne czasy - Peter J. Vernezze
Kategoria: Nauki społeczne / Kultura i sztuka ikona
Dodał: Albertina,
Dzisiaj, 14:08 | Wyświetleń: 31 | Komentarze: 0


Opis:
Czy tradycja intelektualna licząca sobie ponad 2 tysiące lat może mieć dzisiaj coś do powiedzenia? Zdecydowanie tak, przekonuje autor książki Don't Worry Be Stoic: Antyczna mądrość na trudne czasy. Jest to treściwe wprowadzenie do stoicyzmu, filozofii, której korzenie sięgają starożytnej Grecji, ale której aktualność, jak można przekonać się z książki, wraz z upływam czasu jedynie rosła. Zamiast przyjąć czysto historyczne podejście do systemu, autor pokazuje, w jaki sposób pisma Marka Aureliusza, Epikteta i Seneki również dzisiaj stanowić mogą źródło zasad pozwalających na świadome i szczęśliwe życie. W krótkich, ale inspirujących esejach, dr. Verenzze zapoznaje czytelnika zarówno z podstawami myśli stoickiej, jak i ze sposobami zastosowania ich w życiu. Ta praktyczna książka, przeznaczona dla czytelników na każdym poziomie wykształcenia, jest prawdziwą strawą dla duszy filozofa.

Najstarszy zawód świata. Historia prostytucji - Marek Karpiński

Najstarszy zawód świata. Historia prostytucji - Marek Karpiński
Kategoria: Dla dorosłych / Popularnonaukowe ikona
Dodał: email,
Dzisiaj, 13:27 | Wyświetleń: 102 | Komentarze: 0


Opis:
Jeżeli istnieje najstarszy zawód świata — akurat w kwestii jego istnienia niedowiarków brakuje — to jego historia będzie również historią ludzkości. Prawda, że jednostronną; prawda, że niewyczerpującą. Ale ciekawą.
Nowe, uzupełnione wydanie analizy historycznej prostytucji. Autor śledzi to zjawisko i jego funkcjonowanie w europejskim kręgu kulturowym od czasów starożytnych po dzień dzisiejszy.Treść głównych rozważań ubarwiają liczne ciekawostki, łącznie z cenami usług na przestrzeni dziejów, zmianami obyczajowości i najnowszymi tendencjami, jak seksturystyka czy zjawisko galerianek.

Astronomia dla bystrzaków - Stephen P. Maran

Astronomia dla bystrzaków - Stephen P. Maran
Kategoria: Nauki ścisłe / Inne ikona
Dodał: elunia,
Dzisiaj, 03:01 | Wyświetleń: 175 | Komentarze: 0


Opis:

(Wszech)świat stoi przed Tobą otworem! Czy kiedykolwiek patrząc w gwiazdy, zastanawiałeś się, co tam naprawdę jest? Z wypiekami na twarzy obserwowałeś makietę nieba w planetarium? A może fascynują Cię zaćmienia Słońca i deszcze meteorytów? Dziś nie musisz już studiować dzieła O obrotach sfer niebieskich, by godnie nosić miano spadkobiercy Kopernika...

Retoryka - Barłowska, Budzyńska-Daca, Wilczek

Retoryka - Barłowska, Budzyńska-Daca, Wilczek
Kategoria: Nauka i Technika / Nauki humanistyczne ikona
Dodał: putrefiedflesh,
Wczoraj, 20:12 | Wyświetleń: 176 | Komentarze: 0


Opis:
Podręcznik prezentuje nowoczesne podejście do retoryki. Łączy wiedzę z historii i teorii retoryki z jej współczesnym zastosowaniem w różnych dziedzinach nauki i życia społecznego: literaturoznawstwie, językoznawstwie, reklamie, public relations, polityce, psychologii, kaznodziejstwie, szkole. Napisany przystępnym językiem. Zawiera definicje najważniejszych terminów, przypisy poszerzające główny tok wykładu o wskazania ciekawych szczegółowych problemów oraz bibliografię.
Zespół autorski tworzą: Maria Barłowska, Monika Bogdanowska, Agnieszka Budzyńska-Daca, Elżbieta Dutka, Wacław Forajter, Beata Gaj, Anna Kucz, Iwona Loewe, Beata Mytych-Forajter, Paweł Nowak, Michał Rusinek, Leszek Szewczyk, Jacek Warchala, Piotr Wilczek, Maria Załęska.

Retoryka sztuka przekonywania - Cornelia Dietrich

Retoryka sztuka przekonywania - Cornelia Dietrich
Kategoria: Nauki humanistyczne / Poradniki ikona
Dodał: putrefiedflesh,
Wczoraj, 13:06 | Wyświetleń: 283 | Komentarze: 0


Opis:
Przekonywanie rozmówców do własnych racji i oddziaływanie za pomocą przekazywanych treści jest sztuką. W tej książce wyjaśniamy m.in., jak można skutecznie wzmacniać argumentację wykorzystując odpowiednie konstrukcje zdaniowe, siłę głosu czy mowę ciała. Analizując zjawiska składające się na proces komunikacji – refleksję, koncentrowanie uwagi, przekazywanie informacji, przekonywanie, sterowanie i namawianie – pokazujemy, jak można się porozumiewać w najtrudniejszych sprawach w sposób elegancki i zgodny z kryteriami sztuki retorycznej. Ponadto podajemy w niej przykłady wykorzystania wiedzy z zakresu retoryki jako narzędzia analizy rozmowy.

12 opowieści żydowskich - Anka Grupińska

12 opowieści żydowskich - Anka Grupińska
Kategoria: Współczesna / Opowiadania / Religia ikona
Dodał: elunia,
16-01-2017, 19:52 | Wyświetleń: 242 | Komentarze: 0


Opis:

Po roku 1945 krajobraz polskich miast i wiosek zmienił się bezpowrotnie. Zniknęły synagogi, mykwy i jatki żydowskie, zarosły kirkuty. Zgasły chanukowe świece i ucichł dźwięk grzechotek w święto Purim. Dzięki książce Anki Grupińskiej ten miniony świat na chwilę znów ożywa w opowieściach...

Kołowe ciągniki rolnicze URSUS C-360 i C-360-3P: Instrukcja napraw

Kołowe ciągniki rolnicze URSUS C-360 i C-360-3P: Instrukcja napraw
Kategoria: Motoryzacja / Inne ikona
Dodał: email,
16-01-2017, 12:51 | Wyświetleń: 117 | Komentarze: 2


Opis:
INSTRUKCJA NAPRAW CIĄGNIKA KOŁOWEGO URSUS C-360 C-360-3P.

Terapia poznawcza zaburzeń lękowych - Adrian Wells

Terapia poznawcza zaburzeń lękowych - Adrian Wells
Kategoria: Nauka i Technika / Psychologia ikona
Dodał: putrefiedflesh,
15-01-2017, 14:09 | Wyświetleń: 149 | Komentarze: 0


Opis:
Zwięzły i praktyczny podręcznik terapii poznawczej przeznaczony zarówno dla doświadczonych psychoterapeutów, jak i dla tych, którzy stawiają w tej dziedzinie dopiero pierwsze kroki. Czytelnik znajdzie w nim:
-szczegółowe omówienie poznawczych modeli zaburzeń lękowych, włącznie z ich nowymi kierunkami rozwoju
-najnowsze zastosowania terapii poznawczej
-przykłady kliniczne pokazujące zastosowanie technik terapeutycznych w prawdziwych sytuacjach
-dokładną charakterystykę najważniejszych zaburzeń lękowych
-informacje oparte na wieloletnim doświadczeniu w prowadzeniu terapii poznawczej

Jak uczy się mózg - Manfred Spitzer

Jak uczy się mózg - Manfred Spitzer
Kategoria: Nauka i Technika / Psychologia ikona
Dodał: putrefiedflesh,
15-01-2017, 14:09 | Wyświetleń: 279 | Komentarze: 0


Opis:
Książka poświęcona jest szeroko rozumianej problematyce uczenia się widzianej z perspektywy neurobiologii, psychologii i pedagogiki. Autor w ciekawy sposób omawia zagadnienia dotyczące neurologicznych podstaw uczenia się, opierając się na najnowszych badaniach nad mózgiem. Stara się przekonać czytelnika, że z badań nad mózgiem można wyprowadzić wnioski praktyczne istotne dla szkoły, uniwersytetu i społeczeństwa. Szczegółowo przedstawia proces uczenia się w ciągu życia, także w okresie prenatalnym. Wyjaśnia dlaczego dzieci przejawiają trudności w uczeniu się (np. czytanie, matematyka). Omawia procesy uczenia się w świetle różnych zagadnień i problemów społecznych (kooperacja, wartości, przemoc).
← Wstecz | 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 45 | Dalej →  Do góry ↑
Polecamy:
Statystyki:
Online: 117
Goście: 32 | Roboty: robot Bot


Copyright © eBook4me.pl 2016, All rights reserved. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu.
Uwaga! Żaden z plików nie znajduje się na serwerze. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za materiały publikowane przez użytkowników. Serwis udostępnia jedynie informację na temat plików (opis, nazwa release, dane techniczne itp.) oraz odnośniki do serwisów na których znajdują się materiały. Wszelkie roszczenia prawne należy kierować do serwisów zamieszczających materiały. Design wykonany tylko dla eBook4me.pl, kopiowanie zabronione. RSS