Menu główne:
Kategorie:
Top news:
Sonda:
Czy podoba Ci się strona?

 
Tagi:
Subskrypcje:
» »
Sortuj artykuły: Data dodania artykułu | Popularność | Liczba wyświetleń | Komentarze | Alfabet

Rozmowy w Awinionie - Adam Michnik

Rozmowy w Awinionie - Adam Michnik
Kategoria: Literatura faktu / Wywiady ikona
Dodał: Torres,
16-01-2017, 14:13 | Wyświetleń: 195 | Komentarze: 1


Opis:
Założyciel organizacji „Lekarze bez granic” Bernard Kouchner i redaktor naczelny „Gazety Wyborczej” Adam Michnik w fascynującej rozmowie o dojrzewaniu intelektualnym i walce o wartości.
Ich historia rozwija się na tle opowieści o narodzinach nowej Europy, wyrosłej na popiołach szaleństwa II wojny światowej i Holokaustu. Europy, w której oni i garstka im podobnych przez dziesięciolecia pisali swym życiem, czym naprawdę jest braterstwo, solidarność, wolność i godność człowieka.

Męskie pół świata - Tomasz Jastrun, Wojciech Eichelberger

Męskie pół świata - Tomasz Jastrun, Wojciech Eichelberger
Kategoria: Literatura faktu / Wywiady ikona
Dodał: Torres,
13-01-2017, 11:16 | Wyświetleń: 285 | Komentarze: 0


Opis:
Wojciech Eichelberger i Tomasz Jastrun w rozmowach o mężczyznach.
Część I "Mężczyzna wobec kobiet" to rozmowy o kobietach w życiu mężczyzny – matkach, siostrach, żonach, kochankach i przyjaciółkach. A także o jędzach i babsztylach. O tym co łączy, a co dzieli kobiety i mężczyzn. O stereotypach oraz iluzjach tworzonych od setek lat. O męskich wyobrażeniach na temat pań i sposobach, w jaki archetypowe kobiece postacie pojawiają się w życiu mężczyzny.
W części II zatytułowanej "Męskie tajemnice" panowie rozmawiają o tym, czego mężczyźni się obawiają, co jest dla nich trudne i jakie tajemnice skrywają.
Książka ta pomoże kobietom poruszać się w labiryncie męskiego świata, a mężczyznom – zrozumieć siebie.

Wałęsa – człowiek na smyczy - Krzysztof Wyszkowski

Wałęsa – człowiek na smyczy - Krzysztof Wyszkowski
Kategoria: Biografie / Wywiady ikona
Dodał: Torres,
9-01-2017, 12:14 | Wyświetleń: 372 | Komentarze: 7


Opis:
Co kilka miesięcy mamy do czynienia z kolejnymi odsłonami sporu o agenturalną przeszłość Lecha Wałęsy. Najnowszą z nich jest próba doprowadzenia przez Wałęsę do finansowego bankructwa Krzysztofa Wyszkowskiego, oskarżającego od dawna Wałęsę o bycie agentem Służby Bezpieczeństwa. W imię niezgody na takie nowoczesne metody cenzury, czyli zamykanie ust przeciwnikom politycznym, a także w imię dążenia do wyjaśnienia prawdy o osobach, które pisały donosy na uczestników prodemokratycznego ruchu protestu przeciwko zamordystycznej władzy, zapytaliśmy Krzysztofa Wyszkowskiego – działacza opozycji antykomunistycznej, publicystę, polityka, członka Rady Honorowej „Nowego Obywatela” – o przeszłość Wałęsy.

Boks na ptaku czyli Każdy szczyt ma swój Czubaszek i Karolak - M. Czubaszek, W. Karolak, A.Andrus

Boks na ptaku czyli Każdy szczyt ma swój Czubaszek i Karolak - M. Czubaszek, W. Karolak, A.Andrus
Kategoria: Biografie / Wywiady ikona
Dodał: Torres,
8-01-2017, 21:17 | Wyświetleń: 455 | Komentarze: 0


Opis:
Tak śmiesznie chyba jeszcze nie było! Po absolutnym bestsellerze przychodzi czas na nową książkę Marii Czubaszek i Artura Andrusa! Tym razem do prześmiesznych rozmów na pełnych prawach włącza się trzecia wybitna postać – Wojciech Karolak. Słynny jazzman, podpytywany przez dociekliwego Andrusa, barwnie opowiada o małżeństwie z Czubaszek, a jest to związek nie zawsze zgodnych indywidualistów! We trójkę wspominają dawne czasy, historie miłosne, PRL, jazz i całą plejadę słynnych artystów: Koftę, Urbaniaka, Ptaszyna Wróblewskiego, Dobrowolskiego i wielu innych. Autorzy opowiadają masę anegdot, bezlitośnie punktują przeróżne absurdy, okraszając tekst brawurową twórczością Marii Czubaszek i sporą dawką abstrakcyjnego humoru najwyższej próby.

Made in Poland - Michał Wójcik, Emil Marat, Stanisław Likiernik

Made in Poland - Michał Wójcik, Emil Marat, Stanisław Likiernik
Kategoria: Pamiętniki / Wywiady ikona
Dodał: email,
4-01-2017, 13:56 | Wyświetleń: 424 | Komentarze: 0


Opis:
Rozmowę ze Stanisławem Likiernikiem powinni obowiązkowo przeczytać ci, którzy marketingowo wykorzystują legendę Powstania Warszawskiego: pomysłodawcy powstańczej mody, fryzur, gadżetów. I też wszyscy zachwyceni mitem powstańczego zrywu. Likiernik mówi z goryczą: „Nie jest dobre dla zdrowia zabijanie ludzi, gdy ma się dwadzieścia lat. Ale prawda jest również taka, że zabijanie jest niestety bardzo proste”. Sam Likiernik szczerze wątpił, że jego rozmówcy Michał Wójcik i Emil Marat potrafiliby sobie to wszystko wyobrazić.
Książka ta staje się także fascynującym portretem pamięci – która cały czas drażni niezagojone rany, która poddaje się zapomnieniu, która musi być czasami podatna na wolę niepamiętania. Bardzo dobre!

Rach-ciach-ciach czyli Pchamy, pchamy! - Krzysztof Wyrzykowski, Tomasz Jaroński

Rach-ciach-ciach czyli Pchamy, pchamy! - Krzysztof Wyrzykowski, Tomasz Jaroński
Kategoria: Biografie / Wywiady ikona
Dodał: Torres,
3-01-2017, 22:16 | Wyświetleń: 373 | Komentarze: 1


Opis:
Mam nadzieję, że ta książka jest podobna do tego, co kibice słyszą w Eurosporcie” – podsumowuje Tomasz Jaroński. On i Krzysztof Wyrzykowski, dziennikarze od wielu lat „robiący w sporcie”, obecnie komentujący w Eurosporcie kolarstwo i biathlon, opowiedzieli wiele o tych dwóch dyscyplinach, które znają od kulis, ale także o swoim sposobie patrzenia na dzisiejszy sport. Mówią w tej książce i o tym, jak powstały ich znane z Eurosportu powiedzonka: „rach-ciach-ciach” oraz „pchamy, pchamy”, i o tym, jak wspominają olimpiady, które relacjonowali, i o tym, jak widzą współczesną piłkę nożną, i o dopingu w sporcie, i o tym, dlaczego kibic przed telewizorem niekiedy wie o danej imprezie więcej niż relacjonujący ją dziennikarz, i o tym¸ dlaczego wanna z góry wylądowała w łazience pokoju hotelowego jednego z autorów… Prolog i osiemnaście etapów składa się na książkę opowiadającą kawał historii polskiego i światowego sportu, którą napisali ludzie znający go na wylot.

Wywiad z historią. Oriana Fallaci - Publikacja zbiorowa

Wywiad z historią. Oriana Fallaci - Publikacja zbiorowa
Kategoria: Literatura faktu / Wywiady ikona
Dodał: Torres,
1-01-2017, 10:21 | Wyświetleń: 484 | Komentarze: 0


Opis:
Po raz pierwszy w Polsce ukazuje się "Wywiad z historią" opublikowany we Włoszech w 1974 roku.
To zbiór wywiadów, które Fallaci przeprowadziła z ważnymi osobistościami w latach siedemdziesiątych XX wieku dla tygodnika "L'Europeo". Są wśród nich m.in.: Willy Brandt, Henry Kissinger, Golda Meir, Indira Gandhi, Hajle Sellasje, Jasir Arafat, Giulio Andreotti.

Książka ukazała odwagę Fallaci, bezkompromisowe dążenie do prawdy, krytykę cynizmu polityków.

Dasz radę - ks. Jan Kaczkowski, Joanna Podsadecka

Dasz radę - ks. Jan Kaczkowski, Joanna Podsadecka
Kategoria: Literatura faktu / Wywiady ikona
Dodał: kostar,
29-12-2016, 18:33 | Wyświetleń: 666 | Komentarze: 2


Opis: Ostatnia rozmowa z księdzem Janem Kaczkowskim.
Był inspiracją dla milionów ludzi - wierzących i niewierzących. Każdy, kto go słuchał, czuł: on mnie rozumie. Ksiądz Jan nie oferował tanich rad ani łatwych pocieszeń. Swoim życiem mówił: nie odpuszczaj sobie, a dasz radę, wstaniesz.
Do końca żył na pełnej petardzie. Ostatnie tygodnie spędził, odpowiadając na pytania o sprawy najtrudniejsze i najważniejsze. Wraz z Joanną Podsadecką zaprosił do rozmowy swoich czytelników. Wasze pytania były bardzo osobiste, odważne, szczere aż do bólu. Ksiądz Jan każdego chciał wysłuchać, zrozumieć, każdemu dać coś z siebie. Odpowiadał w swoim stylu, błyskotliwie i z dozą ironii (nie chciał mówić jedynie o tym, co denerwuje go w księżach: Nie wystarczyłoby miejsca w książce).

Projekt Matka. Niepowieść - Małgorzata Łukowiak

Projekt Matka. Niepowieść - Małgorzata Łukowiak
Kategoria: Biografie / Publicystyka i esej / Pamiętniki / Reportaże / Wywiady ikona
Dodał: elunia,
28-12-2016, 12:16 | Wyświetleń: 246 | Komentarze: 0


Opis:

Opowieść o metamorfozie z kobiety w matkę. I z matki w kobietę. Najpierw strategiczne inwestycje: studia, staże, kursy. Praca. Ślub. Kredyt. Kalkulacje, analizy. Kolejne, coraz bardziej ambitne projekty. A projekt „dziecko”? Nie teraz, może później, nie w tym kwartale. I tak bez kwalifikacji? „Święty Mikołaju, daj mi na próbę trzylatkę. Od osiemnastej do dwudziestej, w dni robocze. Przymierzę się”. Aż któregoś dnia budzisz się i masz dzieci, dom, pracę. Za krótką dobę. Tylko dwie ręce. Tylko jedną głowę. I coraz mniej siebie...

Wszystko jest lekko dziwne - Jerzy Radziwiłowicz, Łukasz Maciejewski

Wszystko jest lekko dziwne - Jerzy Radziwiłowicz, Łukasz Maciejewski
Kategoria: Biografie / Wywiady ikona
Dodał: Torres,
28-12-2016, 10:21 | Wyświetleń: 256 | Komentarze: 1


Opis:
Zawsze małomówny, skryty. Ostatecznie dał się jednak namówić na rozmowę Łukaszowi Maciejewskiemu. I całe szczęście. Wyłania się z niej portret wrażliwego artysty, świadomego, intelektualnego, precyzyjnego. Radziwiłowicz zajmująco opowiada o swoich teatralnych doświadczeniach – współpracy ze Swinarskim, Wajdą, Jarockim, Grzegorzewskim („lubię wiedzieć, w jakich rejonach się poruszam, kim jest mój bohater, do jakiego świata przynależy. Wydaje mi się, że tę cechę przejąłem od Jerzego Jarockiego, który szuka sensów wokół adaptowanego tekstu. Tropi apokryfy, inedita, precyzyjnie analizuje konteksty. I od Konrada Swinarskiego”). Wspomina też role i pracę na planie ze Stanisławem Różewiczem, Kazimierzem Kutzem, Jacques’em Lasalle’em, Michelem Piccolim...
← Wstecz | 1 2 3 4 5 6 | Dalej →  Do góry ↑
Polecamy:
Statystyki:
Online: 113
Goście: 30 | Roboty: robot Bot


Copyright © eBook4me.pl 2016, All rights reserved. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu.
Uwaga! Żaden z plików nie znajduje się na serwerze. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za materiały publikowane przez użytkowników. Serwis udostępnia jedynie informację na temat plików (opis, nazwa release, dane techniczne itp.) oraz odnośniki do serwisów na których znajdują się materiały. Wszelkie roszczenia prawne należy kierować do serwisów zamieszczających materiały. Design wykonany tylko dla eBook4me.pl, kopiowanie zabronione. RSS