Menu główne:
Kategorie:
Top news:
Sonda:
Czy podoba Ci się strona?

 
Tagi:
Subskrypcje:
» »
Sortuj artykuły: Data dodania artykułu | Popularność | Liczba wyświetleń | Komentarze | Alfabet

Skorpion z Wydziału Terroru - Grażyna Biskupska

Skorpion z Wydziału Terroru - Grażyna Biskupska
Kategoria: Publicystyka i esej / Reportaże ikona
Dodał: elunia,
Wczoraj, 00:25 | Wyświetleń: 309 | Komentarze: 0


Opis:

Skorpion z wydziału terroru jest kobietą – wyjątkowo uzdolnionym oficerem dochodzeniowo śledczym. Pnie się po szczeblach kariery, by objąć kierownictwo najbardziej elitarnego wydziału Komendy Stołecznej Policji.

Czytelnik po drodze jest świadkiem ujęcia sprawców zabójstwa Tomka Jaworskiego, rozpracowania gangu żoliborskiego i wyłapania tak zwanych terrorystów spożywczych. Uczestniczy w oczyszczaniu stolicy z band wymuszających haracze. I wreszcie bierze udział w akcji w Magdalence, a później przeżywa z bohaterką niekończący się proces – posadzona na ławie oskarżonych, na którą wysyłała najgroźniejszych przestępców ostatniego 25-lecia, zostaje oczyszczona z zarzutów.

Gottland - Mariusz Szczygieł

Gottland - Mariusz Szczygieł
Kategoria: Literatura faktu / Reportaże ikona
Dodał: lesiojot,
22-02-2017, 20:03 | Wyświetleń: 621 | Komentarze: 1


Opis:
Wybór znakomitych reportaży poświęconych Czechom, uwikłanym w czasy, w jakich przyszło im żyć. Czechosłowacja i Czechy — Gottland — to kraj horroru, smutku i groteski. „Gottland” Mariusza Szczygła nie ma nic wspólnego ze stereoptypową opowieścią o kraju wesołków, zabijających czas przy piwie.

Książka Gottlandzostała przełożona na 9 języków. Otrzymała: Nike Czytelników, Nagrodę Warszawskiej Premiery Literackiej – Książka Roku 2007, Nagrodę im. Beaty Pawlak 2007; Gratias Agit 2009 (w Czechach); Prix Amphi 2009 (we Francji).
W grudniu 2009 przyznano jej w Brukseli Europejską Nagrodę Literacką (European Book Prize 2009), której patronuje Parlament Europejski, a jurorami są krytycy i publicyści z krajów członkowskich Unii.

Elżbieta II. O czym nie mówi królowa? - Marek Rybarczyk

Elżbieta II. O czym nie mówi królowa? - Marek Rybarczyk
Kategoria: Publicystyka i esej / Reportaże ikona
Dodał: elunia,
21-02-2017, 12:35 | Wyświetleń: 329 | Komentarze: 0


Opis:

...
Doświadczony autor, były dziennikarz BBC i korespondent w Londynie, Marek Rybarczyk, z werwą i polotem rysuje pełen niuansów portret jednej z najbardziej znanych, a jednocześnie skrytych postaci współczesnej historii. Kobiety uwielbianej przez miliony Brytyjczyków i znanej na całym świecie. Władczyni, która stała się symbolem wielkiego niegdyś imperium i która żelazną ręką wprowadziła w XXI wiek ród Windsorów, pokonując liczne wewnętrzne i medialne burze...

Aktorki. Portrety - Łukasz Maciejewski

Aktorki. Portrety - Łukasz Maciejewski
Kategoria: Publicystyka i esej / Reportaże / Wywiady ikona
Dodał: elunia,
20-02-2017, 10:02 | Wyświetleń: 414 | Komentarze: 0


Opis:

Niezapomniane spotkania z wielkimi gwiazdami sceny i ekranu. W rozmowach z Łukaszem Maciejewskim najwybitniejsze polskie aktorki zdradzają kulisy swojej kariery, dzielą się wspomnieniami, szczerze opowiadają o wzlotach i upadkach...

Ostatnia wizyta - Jacek Ostrowski

Ostatnia wizyta - Jacek Ostrowski
Kategoria: Publicystyka i esej / Reportaże ikona
Dodał: elunia,
18-02-2017, 00:48 | Wyświetleń: 536 | Komentarze: 1


Opis:

5 czerwca 1970 roku na trwałe zapisał się w historii polskiej kryminalistyki. Tego dnia doszło do tajemniczego porwania.Sprawa już od początku budziła duże kontrowersje, a wiele pytań do dziś pozostaje bez odpowiedzi. Autor znał ofiarę osobiście, co było głównym bodźcem, żeby zająć się tą sprawą. Poszedł tropem zbrodni, zapoznał się wnikliwie z materiałami ze śledztwa, aktami sądowymi, spotkał się z prokuratorem prowadzącym dochodzenie. Autor niczym archeolog z pozornie oderwanych od siebie zdarzeń spróbował odtworzyć przebieg wydarzeń.

Cień Kremla - Peter Baker, Susan Glasser

Cień Kremla -  Peter Baker, Susan Glasser
Kategoria: Publicystyka i esej / Reportaże ikona
Dodał: email,
17-02-2017, 17:43 | Wyświetleń: 552 | Komentarze: 1


Opis:
Znakomita książka o dzisiejszej Rosji pióra dwojga amerykańskich dziennikarzy, kontynuująca tradycje najwybitniejszych relacji reporterskich o tym kraju. "Cień Kremla" jest owocem pięciu lat pracy reporterskiej Bakera i Glasser w Rosji, począwszy od ich pierwszej podróży w marcu 2000 roku, poprzez czteroletnią pracę jako szefów moskiewskiego biura "The Washington Post" od stycznia 2001 do listopada 2004, po ostatnią wizytę w marcu 2005.

Zapiski z Homs - Jonathan Littell

Zapiski z Homs - Jonathan Littell
Kategoria: Literatura faktu / Reportaże ikona
Dodał: wolfe,
15-02-2017, 21:41 | Wyświetleń: 387 | Komentarze: 4


Opis:
Littell o konflikcie w Syrii. Reportaż jak najbardziej aktualny! W Hims, twierdzy syryjskich rebeliantów, Jonathan Litetll, ryzykując życiem, przebywał od połowy stycznia do początku lutego tego roku. Miasto opuścił w przeddzień jego krwawej pacyfikacji. W trakcie pobytu na gorąco robił notatki. Uliczne strzelaniny, opatrywanie rannych, śmierć, wszechobecny strach, radykalizacja nastrojów wśród Syryjczyków, ograniczone zaufanie do ONZ – te obrazy mówią same za siebie, komentarz autora został celowo ograniczony.

Tragedia Lusitanii - Erik Larson

Tragedia Lusitanii - Erik Larson
Kategoria: Publicystyka i esej / Reportaże ikona
Dodał: elunia,
13-02-2017, 17:49 | Wyświetleń: 669 | Komentarze: 0


Opis:

Fascynująca opowieść o zatopieniu „Lusitanii” pióra mistrza literatury faktu i autora bestsellerów „New York Times”.

1 maja 1915 roku, w dziesiątym miesiącu pierwszej wojny światowej, „Lusitania”, luksusowy liniowiec oceaniczny, którego bogaty wystrój przywodził na myśl angielską posiadłość wiejską, wypłynął z Nowego Jorku, kierując się do Liverpoolu. Na pokładzie znalazła się rekordowa liczba dzieci. Pasażerowie wykazywali zaskakującą niefrasobliwość, choć zdawali sobie sprawę, że Niemcy ogłosiły wody wokół Wielkiej Brytanii strefą wojny, a niemieckie U-booty od miesięcy polują na statki na Północnym Atlantyku...

Fałszerze pieprzu. Historia rodzinna - Monika Sznajderman

Fałszerze pieprzu. Historia rodzinna - Monika Sznajderman
Kategoria: Literatura faktu / Publicystyka i esej / Reportaże ikona
Dodał: elunia,
11-02-2017, 23:39 | Wyświetleń: 577 | Komentarze: 4


Opis:

"Wbrew tytułowi, to nie jest książka historyczna. To książka o pamięci. A właściwie o dwóch pamięciach, które się w żadnym miejscu nie spotykają. I o losach, które od stuleci toczyły się równolegle, nigdy razem. Losach moich dwóch rodzin - polskiej i żydowskiej".
Autorka

Żona Beduina - Marguerite Geldermalsen

Żona Beduina - Marguerite Geldermalsen
Kategoria: Literatura faktu / Reportaże ikona
Dodał: Torres,
11-02-2017, 17:44 | Wyświetleń: 299 | Komentarze: 0


Opis:
Niezwykła historia Marguerite van Geldermalsen. W 1978 roku pochodząca z Nowej Zelandii pielęgniarka została żoną Muhammada, beduińskiego sprzedawcy pamiątek w legendarnej Petrze. Zamieszkała w liczącej dwa tysiące lat jaskini w skalnym zboczu i żyła jak Beduinka. Nauczyła się arabskiego, przeszła na islam, urodziła troje dzieci i poznała brytyjską królową Elżbietę.
"Na wiadomość, że Marguerite van Geldermalsen wychodzi za Beduina, jej przyjaciele pukali się w głowę. Najspokojniej zareagowali rodzice, którzy o wszystkim dowiedzieli się z listu, który dostali dwa miesiące po ślubie".
/ Maria Kruczkowska, "Wysokie Obcasy" /
← Wstecz | 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 30 | Dalej →  Do góry ↑
Polecamy:
Statystyki:
Online: 68
Goście: 23 | Roboty: robot Bot


Copyright © eBook4me.pl 2016, All rights reserved. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu.
Uwaga! Żaden z plików nie znajduje się na serwerze. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za materiały publikowane przez użytkowników. Serwis udostępnia jedynie informację na temat plików (opis, nazwa release, dane techniczne itp.) oraz odnośniki do serwisów na których znajdują się materiały. Wszelkie roszczenia prawne należy kierować do serwisów zamieszczających materiały. Design wykonany tylko dla eBook4me.pl, kopiowanie zabronione. RSS