Menu główne:
Kategorie:
Top news:
Sonda:
Czy podoba Ci się strona?

 
Tagi:
Subskrypcje:
» »
Sortuj artykuły: Data dodania artykułu | Popularność | Liczba wyświetleń | Komentarze | Alfabet

Największe spiski ostatniego stulecia - Jonathan Vankin, John Whalen

Największe spiski ostatniego stulecia -  Jonathan Vankin, John Whalen
Kategoria: Opowiadania / Publicystyka i esej ikona
Dodał: email,
Dzisiaj, 13:48 | Wyświetleń: 74 | Komentarze: 0


Opis:
Książka, w której autorzy omawiają 44 najbardziej głośnych i znaczących wydarzeń, afer i historii o charakterze spiskowym w dziejach USA ostatniego stulecia

Trzy kobiety w dobie ciemności - Sylvie Courtine-Denamy

Trzy kobiety w dobie ciemności - Sylvie Courtine-Denamy
Kategoria: Biografie / Publicystyka i esej ikona
Dodał: Torres,
16-01-2017, 14:51 | Wyświetleń: 161 | Komentarze: 0


Opis:
Courtine-Denamy odtwarza dekadę mrocznych czasów 1933-1943, opisując życie i działalność trzech wybitnych kobiet, których twórczość jest związana z tragicznymi wydarzeniami okresu międzywojennego. Wszystkie doświadczyły wygnania. Ich losy są zbliżone, choć nie we wszystkim wspólne. Wszystkie trzy biografie są ciekawe, poruszające, niepozostawiające nas obojętnymi, a to za sprawą zaciekłej pasji myślicielek, by zrozumieć świat wyrwany z trybów normalności. Trzy wielkie filozofki XX wieku zajmowała refleksja nad faszyzmem, imperializmem, antysemityzmem, totalitaryzmem, ale również stosunek polityki do religii.

Krótka historia prawie wszystkiego - Bill Bryson

Krótka historia prawie wszystkiego - Bill Bryson
Kategoria: Literatura faktu / Publicystyka i esej ikona
Dodał: Torres,
14-01-2017, 16:05 | Wyświetleń: 404 | Komentarze: 0


Opis:
Krótka historia prawie wszystkiego Billa Brysona to lekko i dowcipnie napisany wykład z nauk ścisłych, który czyta się jak dobrą powieść. Pozycja ta szybko stała się światowym bestsellerem, największym hitem popularnonaukowym od momentu ukazania się Krótkiej historii czasu S. Hawkinga. Książkę Brysona przetłumaczono na 20 języków, między innymi na słowe?ski, chorwacki, macedo?ski, łotewski, esto?ski, fi?ski i wiele innych zaś w 2005 roku autor został uhonorowany prestiżową nagrodą Kartezjusza, przyznawaną przez Unię Europejską dla popularyzatorów nauki oraz zespołów badawczych.

Gabi i Uwe: Mój dziadek zginął w Auschwitz. A mój był esesmanem - Uwe von Seltmann

Gabi i Uwe: Mój dziadek zginął w Auschwitz. A mój był esesmanem - Uwe von Seltmann
Kategoria: Literatura faktu / Publicystyka i esej ikona
Dodał: Torres,
12-01-2017, 21:50 | Wyświetleń: 280 | Komentarze: 0


Opis:
Przypadkowe spotkanie z nieznanym Żydem w krakowskiej synagodze kilkanaście lat temu sprawi, że Uwe von Seltmann, niemiecki teolog i publicysta zwróci się ku nieznanej przeszłości własnych przodków, oraz dziadków Gabrieli, swojej żony Polki. Żmudna kwerenda w rodzinnych zbiorach i archiwach wielu krajów przyniesie nieoczekiwane i druzgocące efekty.
Z ocalałych relacji z przeszłości, fragmentów listów, dokumentów, notatek, zdjęć, rozmów z sędziwymi już świadkami z Polski, Niemiec, Ukrainy, Francji i Izraela autor buduje fascynującą opowieść o losach ofiar i oprawców drugiej wojny światowej.

Najdziwniejsze kraje - Praca zbiorowa

Najdziwniejsze kraje - Praca zbiorowa
Kategoria: Literatura faktu / Publicystyka i esej ikona
Dodał: Torres,
11-01-2017, 14:54 | Wyświetleń: 358 | Komentarze: 0


Opis:

Egzotyka to nie tylko plaża i palma. To także specyficzny ustrój polityczny, charakterystyczna dla danego miejsca przyroda, specyficzny styl życia mieszkańców, ich wierzenia. W miesięczniku "Focus" często piszemy o miejscach, które są nam obce pod każdym względem. Staramy się nie tylko poznać, ale i zrozumieć świat. W tej książce znajdziecie najlepsze artykuły o krajach, które budzą najwięcej kontrowersji.

Masakra na wyspie Utoya - Adrian Pracoń

Masakra na wyspie Utoya - Adrian Pracoń
Kategoria: Publicystyka i esej / Reportaże ikona
Dodał: elunia,
10-01-2017, 19:59 | Wyświetleń: 286 | Komentarze: 0


Opis:

...
Poznajcie jedyną dotychczas wydaną relację świadka, który został ocalony z masakry na wyspie Utoya. Adrian Pracoń minuta po minucie relacjonuje przebieg wydarzeń tego pamiętnego i tragicznego dnia. Dlaczego w spokojnej Norwegii doszło do ataku terrorystycznego? O czym myśli człowiek, kiedy ktoś mierzy do niego z broni? Co czuje, gdy na jego oczach giną przyjaciele? Czy po przeżyciu takiej traumy można w ogóle wrócić do normalnego życia? Jak to jest spotkać się później twarzą w twarz z oprawcą?...

Nowa era dinozaurów. New Age - Piotr Kuncewicz

Nowa era dinozaurów. New Age - Piotr Kuncewicz
Kategoria: Publicystyka i esej / Inna ikona
Dodał: email,
8-01-2017, 16:44 | Wyświetleń: 152 | Komentarze: 0


Opis: PDF
„Nowa era dinozaurów. New Age” to błyskotliwa, napisana refleksyjnie i z humorem gawęda o smokach, dinozaurach i człowieku - sięgająca do korzeni ogarniającej cały świat dinomanii, wywołanej m. in. głośnym filmem Stevena Spielbierga „Jurajski park” i międzynarodowym sukcesem powieści Michaela Crichtona, na podstawie której ten film został zrealizowany. Rzecz dotyczy dinozaurów i ich świata, tak bardzo pracowicie odkrywanych przez paleontologów, a tak błyskotliwie kreowanych i eksploatowanych przez kulturę masową.

Magowie - Adrian G. Gilbert

Magowie - Adrian G. Gilbert
Kategoria: Literatura faktu / Publicystyka i esej ikona
Dodał: Torres,
6-01-2017, 13:16 | Wyświetleń: 287 | Komentarze: 2


Opis:
Kim byli Trzej Królowie? Skąd przybyli? Dlaczego pojawili się w Betlejem? I dlaczego w swej wędrówce kierowali się gwiazdą? Pochodzenie religii chrześcijańskiej pozostaje tajemnicą. Adrian G. Gilbert, wybitny znawca ezoterycznych tradycji Egiptu i Mezopotamii, współautor bestsellera "Piramidy - brama do gwiazd", dowodzi, że idee i symbole chrześcijaństwa mają korzenie w tajemnej wiedzy astrologicznej starożytności. Nauka Chrystusa nie wywodziła się z judaizmu - Jezus czerpał z zagubionej w mrokach historii ezoterycznej tradycji, związanej z wpływem Syriusza i gwiazdozbioru Oriona na bieg wydarzeń. Fascynująca książka przedstawia nowe, zaprezentowane po raz pierwszy odkrycia i zaskakującą interpretację najbardziej zagadkowej historii biblijnej, przekazu o mędrcach ze Wschodu.

Gogol w czasach Google'a - Wacław Radziwinowicz

Gogol w czasach Google'a - Wacław Radziwinowicz
Kategoria: Literatura faktu / Publicystyka i esej ikona
Dodał: Torres,
5-01-2017, 23:29 | Wyświetleń: 383 | Komentarze: 0


Opis:
Opowieści zabawne i wzruszające, jakby żywcem wyjęte z Gogola lub Czechowa, sąsiadują w niej z historiami porażającymi tragizmem i okrucieństwem. Rosja w książce Radziwinowicza jest piękna i straszna, pełna sprzeczności i skrajności: to kraj ludzi szlachetnych i odważnych, ale też miejsce, w którym od czasów carskich filarami systemu są złodziejstwo i korupcja. Kraj, w którym bizantyjskie bogactwo nielicznych zderza się z nędzą milionów, kraj przeklętych poetów i złodziei w limuzynach, bojowników o prawa człowieka i morderców bez twarzy, samotnych bohaterów i brutalnych sołdatów.
"Sensacja – okazuje się, że Rosję można zrozumieć! Wystarczy poczucie humoru i miłość do mojego zwariowanego kraju. Przeczytałem tę książkę z ogromną przyjemnością. Wacek Radziwinowicz to znakomity obserwator, który nie boi się rosyjskich paradoksów...". / Wiktor Jerofiejew /

Bzyk: Pasjonujące zespolenie nauki i seksu - Mary Roach

Bzyk: Pasjonujące zespolenie nauki i seksu - Mary Roach
Kategoria: Dla dorosłych / Publicystyka i esej ikona
Dodał: Torres,
2-01-2017, 16:44 | Wyświetleń: 439 | Komentarze: 0


Opis:
Autorka "Sztywniaka" i "Ducha" nie boi się żadnego tematu - tym razem zajęła się seksem.
Mary Roach znów wściubia nos tam, gdzie wszyscy by chcieli zajrzeć, ale się wstydzą. Szeroko otwiera zazwyczaj zamknięte drzwi, za którymi są prowadzone fascynujące badania nad seksem. Gdzie tylko mogła, osobiście pakowała się naukowcom i lekarzom do gabinetów, laboratoriów i na sale operacyjne - raz jako obserwatorka i sprawozdawca, kiedy indziej jako aktywna uczestniczka ich przedsięwzięć. Nie zawahała się odwiedzić fabryki "zabawek dla dorosłych" ani nawet kochać się z mężem podpięta do ultrasonografu. Dzięki jej niepoprawnemu i pełnemu humoru podejściu do tematu poznamy najskrytsze tajemnice naszej seksualności - dowiemy się, czy kobiety mają wytrysk, jaki wpływ na płodność ma orgazm, czy masturbacja może leczyć i do czego służy "penis-kamera".
← Wstecz | 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 23 | Dalej →  Do góry ↑
Polecamy:
Statystyki:
Online: 115
Goście: 30 | Roboty: robot Bot


Copyright © eBook4me.pl 2016, All rights reserved. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu.
Uwaga! Żaden z plików nie znajduje się na serwerze. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za materiały publikowane przez użytkowników. Serwis udostępnia jedynie informację na temat plików (opis, nazwa release, dane techniczne itp.) oraz odnośniki do serwisów na których znajdują się materiały. Wszelkie roszczenia prawne należy kierować do serwisów zamieszczających materiały. Design wykonany tylko dla eBook4me.pl, kopiowanie zabronione. RSS