Menu główne:
Kategorie:
Top news:
Sonda:
Czy podoba Ci się strona?

 
Tagi:
Subskrypcje:
» »
Sortuj artykuły: Data dodania artykułu | Popularność | Liczba wyświetleń | Komentarze | Alfabet

Przeżyłem sowieckie łagry. Wspomnienia - Józef Hermanowicz MIC

Przeżyłem sowieckie łagry. Wspomnienia - Józef Hermanowicz MIC
Kategoria: Biografie / Pamiętniki ikona
Dodał: elunia,
Wczoraj, 16:55 | Wyświetleń: 296 | Komentarze: 1


Opis:

Wznowienie wydanych w 1966 r. wspomnień mariańskiego misjonarza z Harbinu i więźnia sowieckich łagrów w latach 1948-1955, przetłumaczone oprócz języka polskiego także na hiszpański i włoski.

Czytelnik odbywa z autorem wędrówkę po „komunistycznym piekle”, przeżywając wraz z nim udręki i niedolę. Nie wpada jednak w zniechęcenie czy apatię, gdyż każde słowo wspomnień tego kapłana pełne jest nadziei na lepsze jutro i powierzenia siebie Opatrzności Bożej...

Trzy kobiety w dobie ciemności - Sylvie Courtine-Denamy

Trzy kobiety w dobie ciemności - Sylvie Courtine-Denamy
Kategoria: Biografie / Publicystyka i esej ikona
Dodał: Torres,
16-01-2017, 14:51 | Wyświetleń: 161 | Komentarze: 0


Opis:
Courtine-Denamy odtwarza dekadę mrocznych czasów 1933-1943, opisując życie i działalność trzech wybitnych kobiet, których twórczość jest związana z tragicznymi wydarzeniami okresu międzywojennego. Wszystkie doświadczyły wygnania. Ich losy są zbliżone, choć nie we wszystkim wspólne. Wszystkie trzy biografie są ciekawe, poruszające, niepozostawiające nas obojętnymi, a to za sprawą zaciekłej pasji myślicielek, by zrozumieć świat wyrwany z trybów normalności. Trzy wielkie filozofki XX wieku zajmowała refleksja nad faszyzmem, imperializmem, antysemityzmem, totalitaryzmem, ale również stosunek polityki do religii.

Uparte serce: Biografia Poświatowskiej - Kalina Błażejowska

Uparte serce: Biografia Poświatowskiej - Kalina Błażejowska
Kategoria: Literatura faktu / Biografie ikona
Dodał: Torres,
15-01-2017, 18:44 | Wyświetleń: 205 | Komentarze: 0


Opis:
Uparta, niepokorna, uwodzicielska – Halina Poświatowska. Zachłanna na życie i miłość. W Nowym Jorku chodziła na randki z Jerzym Kosińskim, w Krakowie spacerowała po Plantach z Grochowiakiem. Z powodu złamanego serca zrozpaczona połknęła fiolkę tabletek. Życie bez miłości nie miało dla niej sensu. Kalina Błażejowska kreśli przejmująco intymny portret Haśki. Pisze o jej szalonej odwadze, nieuleczalnej chorobie i sprzeciwie wobec śmierci. Opowiada o dziewczynie, która próbuje okpić los i uciec od przeznaczenia, a ratunku szuka w miłości i poezji. O poetce, która żyje pod dyktando swego upartego serca.

Straszliwie sam. Mój dziennik - Raymond Domenech

Straszliwie sam. Mój dziennik - Raymond Domenech
Kategoria: Literatura faktu / Biografie ikona
Dodał: CondomPack,
15-01-2017, 14:09 | Wyświetleń: 154 | Komentarze: 0


Opis:
Przed nami pasjonat futbolu, który wreszcie wykłada karty – chce, żebyśmy poznali jego prawdę
Klęska na piłkarskich mistrzostwach świata w 2010 roku, strajkujący reprezentanci Francji, bunt w autokarze… Nie o tym marzył Raymond Domenech. Od czasu tamtej afery były trener drużyny francuskiej milczał, chociaż w swoim prywatnym dzienniku przez wiele lat skrupulatnie zapisywał fakty, myśli, uwagi i szczegóły. I oto teraz przerywa milczenie. Pisze o swojej nominacji na trenera kadry, o pierwszych decyzjach, o swoich metodach i taktyce. O relacjach z takimi sławami, jak Zinedine Zidane, Franck Ribéry, Nicolas Anelka i Thierry Henry, oraz z młodszymi piłkarzami, należącymi do „straconego pokolenia”. Pisze o swoich trudnych kontaktach z mediami i z kierownictwem Francuskiego Związku Piłki Nożnej.

Dotknięcie pustki - Joe Simpson

Dotknięcie pustki - Joe Simpson
Kategoria: Literatura faktu / Biografie / Pamiętniki ikona
Dodał: jankopi,
12-01-2017, 14:42 | Wyświetleń: 293 | Komentarze: 0


Opis:
Książka autorstwa brytyjskiego alpinisty Joe Simpsona dokumentująca jego wyprawę w 1985 w masyw Cordillera Huayhuash, w Andach peruwiańskich, podczas której razem z partnerem Simonem Yatesem podjął próbę zdobycia szczytu Siula Grande. Podczas zejścia uległ poważnemu wypadkowi. Na dwa lata porzucił góry, ale poświęcił się innemu zajęciu. Za namową przyjaciela, wydarzenia na Siula Grande opisał w książce. Tak powstało Dotknięcie pustki, które do tej pory przetłumaczono na kilkanaście języków.

Chwile, których nie znamy. Opowieść o Marku Grechucie - Marta Sztokfisz

Chwile, których nie znamy. Opowieść o Marku Grechucie - Marta Sztokfisz
Kategoria: Literatura faktu / Biografie ikona
Dodał: elunia,
10-01-2017, 13:34 | Wyświetleń: 366 | Komentarze: 0


Opis:

Biografia Marka Grechuty autorstwa Marty Sztokfisz to książka zrodzona z międzypokoleniowej fascynacji, poświęcona nie tylko samemu artyście, ale też jego ponadczasowej twórczości, która do dziś łączy odbiorców w każdym wieku.
Drobiazgowo i skrupulatnie badane są tu nawet najdrobniejsze fakty z każdego etapu życia Grechuty wzbogacone o często oszczędne i ostrożne relacje jego rodziny, przyjaciół, znajomych. Jaką drogę przeszedł nieśmiały nastolatek z Zamościa, któremu muzyka nie dawała spokoju i któremu w drodze na szczyty popularności towarzyszyła druzgocąca zdrowie choroba psychiczna?...

Wałęsa – człowiek na smyczy - Krzysztof Wyszkowski

Wałęsa – człowiek na smyczy - Krzysztof Wyszkowski
Kategoria: Biografie / Wywiady ikona
Dodał: Torres,
9-01-2017, 12:14 | Wyświetleń: 372 | Komentarze: 7


Opis:
Co kilka miesięcy mamy do czynienia z kolejnymi odsłonami sporu o agenturalną przeszłość Lecha Wałęsy. Najnowszą z nich jest próba doprowadzenia przez Wałęsę do finansowego bankructwa Krzysztofa Wyszkowskiego, oskarżającego od dawna Wałęsę o bycie agentem Służby Bezpieczeństwa. W imię niezgody na takie nowoczesne metody cenzury, czyli zamykanie ust przeciwnikom politycznym, a także w imię dążenia do wyjaśnienia prawdy o osobach, które pisały donosy na uczestników prodemokratycznego ruchu protestu przeciwko zamordystycznej władzy, zapytaliśmy Krzysztofa Wyszkowskiego – działacza opozycji antykomunistycznej, publicystę, polityka, członka Rady Honorowej „Nowego Obywatela” – o przeszłość Wałęsy.

Antoine Cierplikowski. Król fryzjerów, fryzjer królów - Marta Orzeszyna

Antoine Cierplikowski. Król fryzjerów, fryzjer królów - Marta Orzeszyna
Kategoria: Biografie / Pamiętniki ikona
Dodał: lesiojot,
8-01-2017, 23:11 | Wyświetleń: 218 | Komentarze: 0


Opis:
Chłopak z Sieradza wyjechał do Paryża z 5 frankami w kieszeni. Wkrótce czesał cały świat. Kreował wizerunki największych sław, jak Brigitte Bardot, Edith Piaf, Greta Garbo czy Pola Negri. Jego klientkami były królowe i księżniczki. Jednak to on wydawał im rozkazy. A one to kochały.

Uwolnił kobiety od długich włosów, choć wielu uważało to za dzieło szatana. Moda na fryzury Antoine’a rozprzestrzeniała się jak epidemia. Nawet Eleonor Roosevelt czekała grzecznie w kolejce w jego salonie. Wyszła z niego z fryzurą na chłopczycę. Ameryka oszalała.

Boks na ptaku czyli Każdy szczyt ma swój Czubaszek i Karolak - M. Czubaszek, W. Karolak, A.Andrus

Boks na ptaku czyli Każdy szczyt ma swój Czubaszek i Karolak - M. Czubaszek, W. Karolak, A.Andrus
Kategoria: Biografie / Wywiady ikona
Dodał: Torres,
8-01-2017, 21:17 | Wyświetleń: 455 | Komentarze: 0


Opis:
Tak śmiesznie chyba jeszcze nie było! Po absolutnym bestsellerze przychodzi czas na nową książkę Marii Czubaszek i Artura Andrusa! Tym razem do prześmiesznych rozmów na pełnych prawach włącza się trzecia wybitna postać – Wojciech Karolak. Słynny jazzman, podpytywany przez dociekliwego Andrusa, barwnie opowiada o małżeństwie z Czubaszek, a jest to związek nie zawsze zgodnych indywidualistów! We trójkę wspominają dawne czasy, historie miłosne, PRL, jazz i całą plejadę słynnych artystów: Koftę, Urbaniaka, Ptaszyna Wróblewskiego, Dobrowolskiego i wielu innych. Autorzy opowiadają masę anegdot, bezlitośnie punktują przeróżne absurdy, okraszając tekst brawurową twórczością Marii Czubaszek i sporą dawką abstrakcyjnego humoru najwyższej próby.

Dziewczyny wyklęte - Szymon Nowak

Dziewczyny wyklęte - Szymon Nowak
Kategoria: Biografie / Pamiętniki ikona
Dodał: elunia,
7-01-2017, 10:03 | Wyświetleń: 429 | Komentarze: 7


Opis:

Były piękne, młode. Kochały swoich chłopców, narzeczonych i mężów – ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH. Trwały przy nich aż do końca. KOCHAŁY TEŻ POLSKĘ. I O NIĄ WRAZ Z NIMI WALCZYŁY. Często z bronią w ręku, ale także przenosząc meldunki, opatrując rany, organizując kryjówki i zaplecze. Prowadząc działalność konspiracyjną. A gdy stało się jasne, że CHWILOWO PRZEGRALI – służąc słowem otuchy, tym nielicznym, którzy przetrwali...
← Wstecz | 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 37 | Dalej →  Do góry ↑
Polecamy:
Statystyki:
Online: 113
Goście: 31 | Roboty: robot Bot


Copyright © eBook4me.pl 2016, All rights reserved. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu.
Uwaga! Żaden z plików nie znajduje się na serwerze. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za materiały publikowane przez użytkowników. Serwis udostępnia jedynie informację na temat plików (opis, nazwa release, dane techniczne itp.) oraz odnośniki do serwisów na których znajdują się materiały. Wszelkie roszczenia prawne należy kierować do serwisów zamieszczających materiały. Design wykonany tylko dla eBook4me.pl, kopiowanie zabronione. RSS