Menu główne:
Kategorie:
Top news:
Sonda:
Czy podoba Ci się strona?

 
Tagi:
Subskrypcje:
»
Sortuj artykuły: Data dodania artykułu | Popularność | Liczba wyświetleń | Komentarze | Alfabet

Największe spiski ostatniego stulecia - Jonathan Vankin, John Whalen

Największe spiski ostatniego stulecia -  Jonathan Vankin, John Whalen
Kategoria: Opowiadania / Publicystyka i esej ikona
Dodał: email,
Dzisiaj, 13:48 | Wyświetleń: 74 | Komentarze: 0


Opis:
Książka, w której autorzy omawiają 44 najbardziej głośnych i znaczących wydarzeń, afer i historii o charakterze spiskowym w dziejach USA ostatniego stulecia

Niemiecka jesień: Reportaż z podróży po Niemczech - Stig Dagerman

Niemiecka jesień: Reportaż z podróży po Niemczech - Stig Dagerman
Kategoria: Literatura faktu / Reportaże ikona
Dodał: Torres,
Dzisiaj, 11:37 | Wyświetleń: 142 | Komentarze: 0


Opis:
"»Niemiecka jesień« to jedna z najlepszych książek o skutkach wojny, jakie kiedykolwiek napisano. Stoi na równi z klasykami – relacjami Johna Reeda ze Związku Radzieckiego czy artykułami Edgara Snowa o rewolucji w Chinach. Stig Dagerman opisał tragiczną rzeczywistość powojennych Niemiec z niezwykłą przejrzystością i wielkim talentem literackim. Pisząc o Niemczech roku 1946, daje czytelnikowi wgląd w historię każdej wojny. Ta książka powinna być lekturą obowiązkową dla każdego, kto zastanawia się, czym jest wielkie dziennikarstwo. Pozostaje tak samo aktualna dziś jak w 1947 roku, kiedy została opublikowana po raz pierwszy. Przeczytajcie ją". / Henning Mankell /

Przeżyłem sowieckie łagry. Wspomnienia - Józef Hermanowicz MIC

Przeżyłem sowieckie łagry. Wspomnienia - Józef Hermanowicz MIC
Kategoria: Biografie / Pamiętniki ikona
Dodał: elunia,
Wczoraj, 16:55 | Wyświetleń: 296 | Komentarze: 1


Opis:

Wznowienie wydanych w 1966 r. wspomnień mariańskiego misjonarza z Harbinu i więźnia sowieckich łagrów w latach 1948-1955, przetłumaczone oprócz języka polskiego także na hiszpański i włoski.

Czytelnik odbywa z autorem wędrówkę po „komunistycznym piekle”, przeżywając wraz z nim udręki i niedolę. Nie wpada jednak w zniechęcenie czy apatię, gdyż każde słowo wspomnień tego kapłana pełne jest nadziei na lepsze jutro i powierzenia siebie Opatrzności Bożej...

Dziennik - Anne Frank

Dziennik - Anne Frank
Kategoria: Literatura faktu / Pamiętniki ikona
Dodał: Dagon,
16-01-2017, 21:22 | Wyświetleń: 239 | Komentarze: 0


Opis:
II wojna światowa. Zwykłe mieszkanie w centrum Amsterdamu nagle staje się schronieniem, więzieniem i całym światem dla żydowskiej nastolatki Anne, jej rodziny i znajomych. Przez ponad dwa lata, w ciągłym strachu przed wykryciem, próbują oni normalnie żyć, łagodzić codzienne konflikty, doceniać małe radości.
Największą tajemnicą Anne jest zmyślona przyjaciółka Kitty, której opowiada o wszystkim, co dzieje się w kryjówce: przerażeniu, plotkach, kłótniach, pierwszej miłości. Sekretne listy do Kitty układają się w przejmujący dziennik dziecka, obdarzonego niezwykłym zmysłem obserwacji i dojrzałością.

Grzech jest kobietą - Praca zbiorowa

Grzech jest kobietą - Praca zbiorowa
Kategoria: Literatura faktu / Reportaże ikona
Dodał: Torres,
16-01-2017, 15:16 | Wyświetleń: 209 | Komentarze: 0


Opis:
Historie kobiet nieidealnych, które zrobiły coś, czego robić się nie powinno.
Dwunastu wspaniałych reportażystów opowiada o kobietach, z którymi coś jest nie tak.
Jedna ma dużo kotów (a mieszka w bloku), druga – żadnego mężczyzny (za to dużo pracy i marzeń), trzecia nie umie uprawiać seksu (choć jest po ślubie), czwarta zabija córkę (choć mówi, że wcale nie). Kolejna nie może spać (odkąd jej matka śpi w domu opieki), inna żyje z żonatym (w latach dwudziestych), jeszcze inna nie kocha tego, co ją uratował od śmierci (w latach czterdziestych). Następna odpisuje na esemes, na który odpisywać się nie powinno: „Napisz coś o sobie, bo ja jestem facetem, który zawsze dostaje to, co chce”.

Trzy kobiety w dobie ciemności - Sylvie Courtine-Denamy

Trzy kobiety w dobie ciemności - Sylvie Courtine-Denamy
Kategoria: Biografie / Publicystyka i esej ikona
Dodał: Torres,
16-01-2017, 14:51 | Wyświetleń: 161 | Komentarze: 0


Opis:
Courtine-Denamy odtwarza dekadę mrocznych czasów 1933-1943, opisując życie i działalność trzech wybitnych kobiet, których twórczość jest związana z tragicznymi wydarzeniami okresu międzywojennego. Wszystkie doświadczyły wygnania. Ich losy są zbliżone, choć nie we wszystkim wspólne. Wszystkie trzy biografie są ciekawe, poruszające, niepozostawiające nas obojętnymi, a to za sprawą zaciekłej pasji myślicielek, by zrozumieć świat wyrwany z trybów normalności. Trzy wielkie filozofki XX wieku zajmowała refleksja nad faszyzmem, imperializmem, antysemityzmem, totalitaryzmem, ale również stosunek polityki do religii.

Rozmowy w Awinionie - Adam Michnik

Rozmowy w Awinionie - Adam Michnik
Kategoria: Literatura faktu / Wywiady ikona
Dodał: Torres,
16-01-2017, 14:13 | Wyświetleń: 195 | Komentarze: 1


Opis:
Założyciel organizacji „Lekarze bez granic” Bernard Kouchner i redaktor naczelny „Gazety Wyborczej” Adam Michnik w fascynującej rozmowie o dojrzewaniu intelektualnym i walce o wartości.
Ich historia rozwija się na tle opowieści o narodzinach nowej Europy, wyrosłej na popiołach szaleństwa II wojny światowej i Holokaustu. Europy, w której oni i garstka im podobnych przez dziesięciolecia pisali swym życiem, czym naprawdę jest braterstwo, solidarność, wolność i godność człowieka.

Uparte serce: Biografia Poświatowskiej - Kalina Błażejowska

Uparte serce: Biografia Poświatowskiej - Kalina Błażejowska
Kategoria: Literatura faktu / Biografie ikona
Dodał: Torres,
15-01-2017, 18:44 | Wyświetleń: 205 | Komentarze: 0


Opis:
Uparta, niepokorna, uwodzicielska – Halina Poświatowska. Zachłanna na życie i miłość. W Nowym Jorku chodziła na randki z Jerzym Kosińskim, w Krakowie spacerowała po Plantach z Grochowiakiem. Z powodu złamanego serca zrozpaczona połknęła fiolkę tabletek. Życie bez miłości nie miało dla niej sensu. Kalina Błażejowska kreśli przejmująco intymny portret Haśki. Pisze o jej szalonej odwadze, nieuleczalnej chorobie i sprzeciwie wobec śmierci. Opowiada o dziewczynie, która próbuje okpić los i uciec od przeznaczenia, a ratunku szuka w miłości i poezji. O poetce, która żyje pod dyktando swego upartego serca.

Straszliwie sam. Mój dziennik - Raymond Domenech

Straszliwie sam. Mój dziennik - Raymond Domenech
Kategoria: Literatura faktu / Biografie ikona
Dodał: CondomPack,
15-01-2017, 14:09 | Wyświetleń: 154 | Komentarze: 0


Opis:
Przed nami pasjonat futbolu, który wreszcie wykłada karty – chce, żebyśmy poznali jego prawdę
Klęska na piłkarskich mistrzostwach świata w 2010 roku, strajkujący reprezentanci Francji, bunt w autokarze… Nie o tym marzył Raymond Domenech. Od czasu tamtej afery były trener drużyny francuskiej milczał, chociaż w swoim prywatnym dzienniku przez wiele lat skrupulatnie zapisywał fakty, myśli, uwagi i szczegóły. I oto teraz przerywa milczenie. Pisze o swojej nominacji na trenera kadry, o pierwszych decyzjach, o swoich metodach i taktyce. O relacjach z takimi sławami, jak Zinedine Zidane, Franck Ribéry, Nicolas Anelka i Thierry Henry, oraz z młodszymi piłkarzami, należącymi do „straconego pokolenia”. Pisze o swoich trudnych kontaktach z mediami i z kierownictwem Francuskiego Związku Piłki Nożnej.

Krótka historia prawie wszystkiego - Bill Bryson

Krótka historia prawie wszystkiego - Bill Bryson
Kategoria: Literatura faktu / Publicystyka i esej ikona
Dodał: Torres,
14-01-2017, 16:05 | Wyświetleń: 404 | Komentarze: 0


Opis:
Krótka historia prawie wszystkiego Billa Brysona to lekko i dowcipnie napisany wykład z nauk ścisłych, który czyta się jak dobrą powieść. Pozycja ta szybko stała się światowym bestsellerem, największym hitem popularnonaukowym od momentu ukazania się Krótkiej historii czasu S. Hawkinga. Książkę Brysona przetłumaczono na 20 języków, między innymi na słowe?ski, chorwacki, macedo?ski, łotewski, esto?ski, fi?ski i wiele innych zaś w 2005 roku autor został uhonorowany prestiżową nagrodą Kartezjusza, przyznawaną przez Unię Europejską dla popularyzatorów nauki oraz zespołów badawczych.
← Wstecz | 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 108 | Dalej →  Do góry ↑
Polecamy:
Statystyki:
Online: 113
Goście: 31 | Roboty: robot Bot


Copyright © eBook4me.pl 2016, All rights reserved. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu.
Uwaga! Żaden z plików nie znajduje się na serwerze. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za materiały publikowane przez użytkowników. Serwis udostępnia jedynie informację na temat plików (opis, nazwa release, dane techniczne itp.) oraz odnośniki do serwisów na których znajdują się materiały. Wszelkie roszczenia prawne należy kierować do serwisów zamieszczających materiały. Design wykonany tylko dla eBook4me.pl, kopiowanie zabronione. RSS