Menu główne:
Kategorie:
Top news:
Sonda:
Czy podoba Ci się strona?

 
Tagi:
Subskrypcje:
» »
Sortuj artykuły: Data dodania artykułu | Popularność | Liczba wyświetleń | Komentarze | Alfabet

Aleja tajemnic - John Irving

Aleja tajemnic - John Irving
Kategoria: Literatura / Współczesna ikona
Dodał: rysiek,
Dzisiaj, 10:57 | Wyświetleń: 163 | Komentarze: 2


Opis:
Czternastoletni Juan Diego, który urodził się i dorastał w Meksyku, ma młodszą siostrę Lupe, która myśli, że zna przyszłość, zwłaszcza swoją i brata. Jest telepatką, czyta w myślach i umie bezbłędnie rozszyfrować przeszłość większości ludzi, z którymi ma do czynienia. Z przyszłością różnie bywa, ale wyobraźcie sobie, co czuje dziewczynka, która myśli, że wie, co czeka ją lub osobę, którą najbardziej kocha. Do czego się posunie, aby odwrócić bieg przeznaczenia?
Z wiekiem, szczególnie w snach i wspomnieniach, żyjemy przeszłością. Bywa, iż żyjemy nią bardziej niż tym, co otacza nas w chwili obecnej.

Szaleństwa Brooklynu - Paul Auster

Szaleństwa Brooklynu - Paul Auster
Kategoria: Literatura / Współczesna ikona
Dodał: Dagon,
Wczoraj, 17:52 | Wyświetleń: 159 | Komentarze: 0


Opis:
Bohaterowie "Szaleństw Brooklynu": emerytowany agent ubezpieczeniowy, jego siostrzeniec oraz ludzie na różne sposoby z nimi związani - cały korowód barwnych postaci, wikłają się w prawdziwe sytuacje. A to zaplątują się w aferę ze sfałszowanym rękopisem słynnej powieści, a to próbują realizować wizję idealnego miejsca na ziemi. Przede wszystkim jednak wiodą zwyczajne życie na ulicach Brooklynu, borykając się z codziennymi bolączkami i szukając - każdy jak umie - miłości. Z mozaiki splatających się, przenikających i oddziałujących na siebie indywidualnych losów wyłania się zbiorowy portret nowojorczyków i Amerykanów sprzed 11 września - z ich pragnieniami, marzeniami, lękami i wątpliwościami.

Podróż do kresu nocy - Louis-Ferdinand Céline

Podróż do kresu nocy - Louis-Ferdinand Céline
Kategoria: Literatura / Współczesna ikona
Dodał: Dagon,
Wczoraj, 17:22 | Wyświetleń: 144 | Komentarze: 0


Opis:
Podróż do kresu nocy" (1932) to debiut Louisa-Ferdinanda Céline'a (1894-1961), uznawanego za jednego z największych pisarzy francuskich. Oparta na wątkach autobiograficznych powieść wywołała duże zainteresowanie krytyki i czytelników. Sukces wynikał z zastosowania przez autora zupełnie nowego i rewolucyjnego języka. Céline odwołuje się do języka mówionego, do argot, do wszelkiego rodzaju kolokwializmów. W niezwykle brutalnej, prowokacyjnej i niejednokrotnie szokującej formie przedstawia opis współczesności, którą można oddać jedynie poprzez krzyk i bunt.

Tam, gdzie wyją szakale - Amos Oz

Tam, gdzie wyją szakale - Amos Oz
Kategoria: Literatura / Współczesna ikona
Dodał: Dagon,
Wczoraj, 16:30 | Wyświetleń: 118 | Komentarze: 0


Opis:

W obliczu nieokiełznanej przyrody, pośród bezkresnych piasków i nagich skał bohaterowie książki (osadnicy w kibucach, biblijni wojownicy i mieszkańcy współczesnej Jerozolimy) przeżywają swoje trudne losy, oplątane siecią namiętności i gniewu, nienawiści, szaleństwa i cierpienia.

Mój Michael - Amos Oz

Mój Michael - Amos Oz
Kategoria: Literatura / Współczesna ikona
Dodał: Dagon,
Wczoraj, 15:21 | Wyświetleń: 141 | Komentarze: 0


Opis:
Małżeństwo z początkującym naukowcem, poszukiwanie szczęścia, walka z rzeczywistością odbiegają od wcześniejszych wyobrażeń Chany - głównej bohaterki i narratorki powieści. Zaczyna ona stawiać sobie pytanie: "Dlaczego nam właśnie nie wyszło". Amos Oz, dociekliwy psycholog i mistrz pióra, wcielając się w role swoich protagonistów, opisuje rozpad małżeństwa. Jednocześnie kreśli w tle bogaty obraz Jerozolimy lat pięćdziesiątych. Opublikowana w 1968 roku powieść Amosa Oza szybko zyskała światowy rozgłos i została przetłumaczona na ponad trzydzieści języków.

Czarna skrzynka - Amos Oz

Czarna skrzynka - Amos Oz
Kategoria: Literatura / Współczesna ikona
Dodał: Dagon,
Wczoraj, 14:41 | Wyświetleń: 149 | Komentarze: 0


Opis:
„Czarna skrzynka” (powieść wydana w oryginale hebrajskim w 1987r.) stanowi ważny utwór w dorobku pisarskim Amosa Oza, który jest mistrzem opowieści rodzinnych, osadzonych głęboko w politycznym, obyczajowym i religijnym życiu współczesnego Izraela. I tak tytułowa „czarna skrzynka” odsłania katastrofę małżeństwa Ilany i Alka Gideonów oraz źródła buntu ich syna Boaza.

Etta, Otto, Russell, James - Emma Hooper

Etta, Otto, Russell, James - Emma Hooper
Kategoria: Literatura / Współczesna ikona
Dodał: kasiul-1,
Wczoraj, 11:48 | Wyświetleń: 148 | Komentarze: 0


Opis:
Piękna, nastrojowa opowieść o miłości i przyjaźni, które przetrwały ponad pół wieku.
Największym, niespełnionym dotąd marzeniem 82-letniej Etty jest zobaczyć ocean. Pewnego ranka Etta wstaje bardzo wcześnie, pakuje notes, ołówek, trochę czekolady, strzelbę, wkłada najlepsze buty i ruszę w drogę. Do przejścia ma dwa tysiące mil.
Jej mąż, Otto cierpliwie czeka na nią w domu. W domostwie obok Ettę wspomina także ich sąsiad Russell, który kocha ją nieprzerwanie od pięćdziesięciu lat.
Książka o idealnych proporcjach śmiechu i wzruszeń, humoru i nostalgii, przeszłości i teraźniejszości. Klimat tej subtelnej powieści drogi zdobył już serca czytelników na całym świecie.

Sekret sprzed lat - Katarzyna Redmerska

Sekret sprzed lat - Katarzyna Redmerska
Kategoria: Współczesna / Inna ikona
Dodał: elunia,
Wczoraj, 11:34 | Wyświetleń: 179 | Komentarze: 0


Opis:

Rodzinny sekret, wyznany przez nestora rodu Krzenieckich wywołuje zamieszanie w rodzinie. Starszy Pan u schyłku życia postanawia rozliczyć się z trudną przeszłością – zaślepiony gniewem dawno temu zerwał wszelkie kontakty z jedyną siostrą. W ostatniej woli wyznaje ukochanemu wnukowi Adamowi swoją tajemnicę, prosząc, by w jego imieniu ponownie scalił rodzinę. Nakazuje mu odnalezienie Zuzanny, wnuczki i jedynej żyjącej krewnej jego siostry...

Byłam Białą Różą - Krystyna Falińska

Byłam Białą Różą - Krystyna Falińska
Kategoria: Literatura / Współczesna ikona
Dodał: Dagon,
Wczoraj, 00:40 | Wyświetleń: 110 | Komentarze: 0


Opis:
Róża od dziecka była wszechstronnie kształcona, ponieważ została włączona do
eksperymentalnej grupy utalentowanych dzieci, otrzymując wykształcenie muzyczne, baletowe i do nauk ścisłych. To zadecydowało, że żyła zawsze w dwóch światach: artystycznym i naukowym. Rodziło to wiele rozterek i trudności, gdyż nie mogła się w pełni odnaleźć w realnym życiu, zwłaszcza w stałym związku. Ucieczką od życiowych problemów były podróże, a swoje miejsce odnajdywała na lotnisku i w samolocie.

Księga przeznaczenia - Parinoush Saniee

Księga przeznaczenia - Parinoush Saniee
Kategoria: Literatura / Współczesna ikona
Dodał: dorriangray2016e,
16-01-2017, 23:58 | Wyświetleń: 140 | Komentarze: 0


Opis:
Mocna, poruszająca opowieść o przyjaźni, pasji, strachu i zakazanej miłości na tle pięciu burzliwych dekad irańskiej historii, od rewolucji z 1979 roku, przez czasy Republiki Islamskiej aż po dzień dzisiejszy.
Irański bestseller sprzedany do 24 państw!
Masuma to teherańska nastolatka, która uwielbia się uczyć. Pewnego dnia w drodze do szkoły spotyka mężczyznę, w którym się zakochuje. Gdy jej bliscy odkrywają pisane przez ukochanego listy, oskarżają ją o zhańbienie rodziny. Masuma zostaje ciężko pobita przez brata, a rodzice szybko aranżują ślub z nieznanym jej mężczyzną. Żyjąc w małżeństwie bez miłości, bez żadnych szans na wykształcenie, dziewczyna pogrąża się w rozpaczy. Hamid, mąż Masumy, jest politycznym dysydentem i zostaje aresztowany przez agentów tajnych służb a dla Masumy rozpoczyna się najtrudniejszy okres w życiu...
← Wstecz | 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 68 | Dalej →  Do góry ↑
Polecamy:
Statystyki:
Online: 115
Goście: 30 | Roboty: robot Bot


Copyright © eBook4me.pl 2016, All rights reserved. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu.
Uwaga! Żaden z plików nie znajduje się na serwerze. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za materiały publikowane przez użytkowników. Serwis udostępnia jedynie informację na temat plików (opis, nazwa release, dane techniczne itp.) oraz odnośniki do serwisów na których znajdują się materiały. Wszelkie roszczenia prawne należy kierować do serwisów zamieszczających materiały. Design wykonany tylko dla eBook4me.pl, kopiowanie zabronione. RSS