Menu główne:
Kategorie:
Top news:
Sonda:
Czy podoba Ci się strona?

 
Tagi:
Subskrypcje:
» »
Sortuj artykuły: Data dodania artykułu | Popularność | Liczba wyświetleń | Komentarze | Alfabet

Piramidy Napoleona - Ethan Gage (tom 1) - William Dietrich

Piramidy Napoleona - Ethan Gage (tom 1) - William Dietrich
Kategoria: Literatura / Przygodowa ikona
Dodał: dorriangray2016e,
Wczoraj, 23:13 | Wyświetleń: 188 | Komentarze: 0


Opis:
Jakie mistyczne sekrety kryje Wielka Piramida? Czy towarzyszący cesarzowi Francuzów w ambitnej ekspedycji amerykański poszukiwacz przygód Ethan Gage rozwiąże zagadkę fascynującą ludzkość od tysięcy lat?
„Piramidy Napoleona” - wypełniona mrożącymi krew w żyłach przygodami podróż z salonów zrewolucjonizowanego Paryża przez Morze Śródziemne na zdradzieckie piaski Egiptu - przykuwa uwagę czytelnika od pierwszych stron. Sugestywne opisy bitew, skąpo odziane branki, szyfry i zagadki, tajemnice faraonów, zuchwałe wyczyny bohaterów, nieposkromiona odwaga i brawurowe ucieczki - wszystko razem nawiązuje do najlepszych wzorów gatunku.

Klucz z Rosetty - Ethan Gage (tom 2) - William Dietrich

Klucz z Rosetty - Ethan Gage (tom 2) - William Dietrich
Kategoria: Literatura / Przygodowa ikona
Dodał: dorriangray2016e,
Wczoraj, 22:20 | Wyświetleń: 176 | Komentarze: 0


Opis:
Amerykański podróżnik Ethan Gage wyrusza na poszukiwanie starożytnej Księgi Tota. Wraz z Napoleonem dociera do Ziemi Świętej i bierze udział w oblężeniu Akki. Oko w oko ze starymi wrogami, ramię w ramię z nowymi przyjaciółmi, pomysłowy awanturnik, wykorzystując cały swój spryt, zuchwałość i poczucie humoru, usiłuje odczytać wskazówki wynikające z odkryć archeologicznych by uniemożliwić złym mocom zapanowanie nad światem...

Zabójcy w habitach - Thomas Gifford

Zabójcy w habitach - Thomas Gifford
Kategoria: Przygodowa / Powieści ikona
Dodał: dorriangray2016e,
Wczoraj, 21:21 | Wyświetleń: 112 | Komentarze: 0


Opis:
Ben Driskill znajduje w rodzinnej kaplicy zwłoki swojej siostry – zakonnicy Valentine. Gdy oficjalne śledztwo nie daje żadnych rezultatów, postanawia sam znaleźć zabójcę. Jego jedynym tropem jest znaleziona w rzeczach siostry fotografia czterech mężczyzn. Ben nie wie jednak, że zdjęcie jest czymś więcej niż kluczem do rozwiązania zagadki morderstwa – rodzinny dramat to tylko ślepy zaułek w labiryncie mrocznych tajemnic stolicy papieskiej a podróż przez trzy kontynenty, jaka go nieuchronnie czeka, prowadzi do miejsc gdzie historia zmienia się w fikcję a fikcja tworzy historię...

Fałszywa nuta - 39 wskazówek tom: 2 - Gordon Korman

Fałszywa nuta - 39 wskazówek tom: 2 - Gordon Korman
Kategoria: Przygodowa / Młodzieżowa ikona
Dodał: Torres,
Wczoraj, 12:14 | Wyświetleń: 123 | Komentarze: 0


Opis:
Trwa pościg za 39 wskazówkami chroniącymi dostępu do niewyobrażalnej potęgi. Czternastoletnia Amy Cahill i jej młodszy brat Dan - ku własnemu zdziwieniu - wysuwają się na prowadzenie. Poszukiwania prowadzą ich do Wiednia, a kluczem do odnalezienia kolejnej wskazówki ma być zdobyty przez rodzeństwo fragment zakodowanych nut utworu Mozarta. Śledzeni przez żądnych władzy krewnych, Amy i Dan nie są pewni, czy zbliżają się do zwycięstwa, czy raczej do śmiertelnej pułapki.

Labirynt kości - 39 wskazówek tom: 1 - Rick Riordan

Labirynt kości - 39 wskazówek tom: 1 - Rick Riordan
Kategoria: Przygodowa / Młodzieżowa ikona
Dodał: Torres,
Wczoraj, 12:14 | Wyświetleń: 131 | Komentarze: 0


Opis:
Co byś zrobił, gdyby nagle okazało się, że twoja rodzina jest jedną z najbardziej wpływowych w dziejach ludzkości? A gdyby powiedziano ci, że źródło jej potęgi zostało ukryte w postaci 39 wskazówek w różnych zakątkach świata? Gdybyś stanął przed wyborem: wziąć milion dolarów i odejść lub otrzymać pierwszą wskazówkę, jaka byłaby twoja decyzja? Amy i Dan Cahill bez wahania wybrali wskazówkę, rozpoczynając tym samym bardzo niebezpieczny wyścig.

Dziewiąty diament - Kylie Fitzpatrick

Dziewiąty diament - Kylie Fitzpatrick
Kategoria: Przygodowa / Sensacyjna ikona
Dodał: Torres,
16-01-2017, 23:27 | Wyświetleń: 231 | Komentarze: 0


Opis:
Londyn, lata 60. XIX wieku. 13-letnia Sara O'Reilly, imigrantka z Irlandii, robi wszystko, by utrzymać przy życiu siebie i o kilka lat młodszą siostrę. Dzięki sprytowi i wrodzonej inteligencji dostaje pracę gońca i pomocnika zecerskiego w redakcji jednej z poczytniejszych gazet. Tam poznaje niezwykłą na owe czasy postać: sufrażystkę, intelektualistkę i błyskotliwą eseistkę, Lily Korechnya. Obie są z przyczyn osobistych zainteresowane serią morderstw, w których tle przewija się tajemniczy indyjski amulet.
Rok 2002. Susana Harris, wykładowca na Uniwersytecie Oxfordzkim, bada twórczość mało znanych literatek wiktoriańskiej ery. Szczególną jej uwagę zwraca Lily Korechnya. Susana, idąc tropem swoich badań, próbuje rozwikłać zagadkę morderstw sprzed prawie 150 lat.

2017 - Olga Sławnikowa

2017 - Olga Sławnikowa
Kategoria: Przygodowa / Fantastyka i Science fiction ikona
Dodał: dorriangray2016e,
16-01-2017, 22:40 | Wyświetleń: 246 | Komentarze: 0


Opis:
Rosja, rok 2017. Dokładnie sto lat po rewolucji lutowej. Poeci i pisarze to gatunek na wymarciu, różnice klasowe z dnia na dzień się pogłębiają, a tajemne siły zamieszkujące legendarne Góry Ryfejskie mieszają w życiu ludzi. Profesor Anfiłogow, bogacz i cynik, organizuje ekspedycję, której celem jest odnalezienie bezcennych, od wieków poszukiwanych rubinów. Ta wyprawa obnaży bolesną prawdę o lekceważeniu matki natury przez człowieka oraz pokaże, do jakich nieszczęść może doprowadzić trudna do zaspokojenia chciwość.
Ze spuścizny wielkiej literatury rosyjskiej Olga Sławnikowa utkała niezapomniane dzieło - powieść przygodową z elementami science fiction oraz wątkiem romansowym. To opowieść o miłości, obsesji, morderstwie i o tym, jak dalece może posunąć się człowiek, by zdobyć to, czego naprawdę pragnie.

Księga Edenu - Kai Meyer

Księga Edenu - Kai Meyer
Kategoria: Historyczna / Przygodowa ikona
Dodał: dorriangray2016e,
15-01-2017, 23:27 | Wyświetleń: 222 | Komentarze: 0


Opis:
Nieposkromione ambicje, żądza władzy i potęga miłości w magicznym klimacie Baśni Tysiąca i Jednej Nocy.
Zima 1257r. Dwoje podróżnych, znany uczony Albertus Magnus i śmiertelnie chora młodziutka mniszka Favola, opiekunowie magicznej Luminy jedynej rośliny ocalałej z ogrodów Edenu, przedzierają się przez zaspy śnieżne. Usiłują przenieść niezwykłą roślinę w miejsce, gdzie uprzednio rosła, wierząc, że rajski ogród do dziś istnieje i że tam Lumina rozkwitnie na nowo.Ich pełna niebezpieczeństw droga prowadzi przez pół Europy do krajów Orientu. Nie wiedzą jednak, że w kierunku celu ich podróży posuwa się jedna z najgroźniejszych armii ówczesnego świata, mongolskie wojsko wnuka potężnego Dżyngis-Chana, II-Khana...

Odkupienie Althalusa - David & Leigh Eddings

Odkupienie Althalusa - David & Leigh Eddings
Kategoria: Przygodowa / Fantastyka i Science fiction ikona
Dodał: dorriangray2016e,
11-01-2017, 01:50 | Wyświetleń: 282 | Komentarze: 0


Opis:
Althalus jest złodziejem. I to nie byle jakim. Jest przy tym łgarzem, gdy trzeba - mordercą i wyzutym z honoru bufonem. Znany jest także z obżarstwa i nadużywania miodu. A przy tym potrafi być człowiekiem ujmującym, błyskotliwym, wspaniałym gawędziarzem i żartownisiem. Do tego Althalus ma wręcz absurdalne szczęście, dzięki czemu udaje mu się wszystko, czego się podejmie. A że osiadłego życia nie lubi, włóczy się po znanym sobie świecie, przez co jego sława sięgnęła daleko, zaś jego szczęście stało się nieomal przysłowiowe. Do czasu wszakże. Wkrótce jego wielkie szczęście zamienia się w równie wielkiego pecha. Znajdując się w opłakanej sytuacji, Althalus przyjmuje dziwaczną propozycję od człowieka, któremu nie ufa i który wydaje mu się jeszcze większym łotrem, niż on sam...

Świat zaginiony - Arthur Conan Doyle

Świat zaginiony - Arthur Conan Doyle
Kategoria: Literatura / Przygodowa ikona
Dodał: dorriangray2016e,
10-01-2017, 19:59 | Wyświetleń: 199 | Komentarze: 0


Opis:
Sir Arthur Conan Doyle słusznie uważany jest za ojca współczesnej powieści kryminalnej. Kto wie, czy "świat zaginiony", którego bohaterom przychodzi stanąć oko w oko z krwiożerczymi dinozaurami, nie dostarczył inspiracji Michaelowi Crichtonowi do napisania "Parku Jurajskiego".
Brytyjski zoolog, George E. Challenger, nieoczekiwanie trafia na tajemnicę, jaką tropikalna dżungla kryła przez miliony lat. Nadal żyją tu „przedpotopowe” gady – dinozaury, pterodaktyle oraz pitekantropy i... Szokujące odkrycia są wyzwaniem dla świata nauki. Londyński Instytut Zoologii postanawia zorganizować ekspedycję do zaginionego świata. Mrożące krew w żyłach spotkania z drapieżnymi potworami, dramatyczne zmagania ludzi z groźną i przerażającą przyrodą opisuje jeden z uczestników wyprawy. Z jego zapisków powstaje książka.
← Wstecz | 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 13 | Dalej →  Do góry ↑
Polecamy:
Statystyki:
Online: 112
Goście: 30 | Roboty: robot Bot


Copyright © eBook4me.pl 2016, All rights reserved. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu.
Uwaga! Żaden z plików nie znajduje się na serwerze. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za materiały publikowane przez użytkowników. Serwis udostępnia jedynie informację na temat plików (opis, nazwa release, dane techniczne itp.) oraz odnośniki do serwisów na których znajdują się materiały. Wszelkie roszczenia prawne należy kierować do serwisów zamieszczających materiały. Design wykonany tylko dla eBook4me.pl, kopiowanie zabronione. RSS