Menu główne:
Kategorie:
Top news:
Sonda:
Czy podoba Ci się strona?

 
Tagi:
Subskrypcje:
» »
Sortuj artykuły: Data dodania artykułu | Popularność | Liczba wyświetleń | Komentarze | Alfabet

Księga niepokoju Bernarda Soaresa, pomocnika księgowego w Lizbonie - Fernando Pessoa

Księga niepokoju Bernarda Soaresa, pomocnika księgowego w Lizbonie - Fernando Pessoa
Kategoria: Literatura / Proza ikona
Dodał: Dagon,
Dzisiaj, 14:41 | Wyświetleń: 8 | Komentarze: 0


Opis:
Księga niepokoju, której fikcyjnym autorem jest pomocnik księgowego w Lizbonie, Bernardo Soares, to połączenie dziennika intymnego i prozy poetyckiej, utrzymane w liryczno-metafizycznym tonie. Luźno powiązane fragmenty odkrywają świat wyobraźni pisarza, koncentrując się na badaniu stanów świadomości i emocji.

Pokuta - Ian McEwan

Pokuta - Ian McEwan
Kategoria: Współczesna / Proza ikona
Dodał: email,
12-01-2017, 12:35 | Wyświetleń: 299 | Komentarze: 1


Opis: Wydanie: 2002/Okładka: 2010
Powieść o wielowarstwowej fabule poruszająca tematy miłości, wojny, grzechu i odkupienia. Kawał wyśmienitej prozy przez wielu krytyków uznany za arcydzieło, odkrywający meandry ludzkiej świadomości.
W pewien upalny ranek 1935 roku trzynastoletnia Briony Tallis jest przypadkowym świadkiem sceny miłosnej pomiędzy młodym Robbiem a swoją starszą siostrą Cecilią. Wyobraźnia dziewczynki podsuwa jej różne interpretacje tego wydarzenia, co prowadzi do tragedii. Wybucha II wojna światowa, Briony zostaje pielęgniarką, stawia pierwsze kroki jako pisarka. Zdaje sobie sprawę z wyrządzonego przez siebie zła. Pisarstwo staje się jej pokutą, a kolejne wersje pisanej opowieści coraz bardziej przybliżają ją do prawdy owych kilku upalnych dni. Ale czy w tym wypadku pokuta może oznaczać odkupienie?

Kocha, lubi ... żartuje? - Stefan Vögel

Kocha, lubi ... żartuje? - Stefan Vögel
Kategoria: Literatura / Proza ikona
Dodał: Torres,
29-12-2016, 08:43 | Wyświetleń: 167 | Komentarze: 0


Opis:
Dagmara, ponętna, pełna temperamentu niepoprawna marzycielka zamierza wyjść drugi raz za mąż. Tuż przed ceremonią ślubną znajduje na stoliku lakoniczną wiadomość „Nie mogę”. Te dwa słowa nabazgrał pośpiesznie na kartce papieru jej narzeczony Janek. Dagmara, ocierając łzy chusteczką, przeprowadza ostrą wiwisekcję płci brzydkiej, ze swadą zastanawia się, z czego wynikają jej wieczne uczuciowe katastrofy z mężczyznami. Dobra zabawa i okazja do refleksji.

Zła krew - Grzegorz Gortat

Zła krew - Grzegorz Gortat
Kategoria: Literatura / Proza ikona
Dodał: email,
11-12-2016, 19:46 | Wyświetleń: 188 | Komentarze: 0


Opis:
To historia pewnego dzieciństwa, którego scenerią była Łódź lat sześćdziesiątych XX wieku. A także opowieść o cieniach przedwojennych żydowskich Bałut i warszawskiej ulicy Tłomackie 13 z jej plejadą niedoszłych noblistów. O gomułkowszczyźnie i Mickiewiczowskich "Dziadach", przypadkowych patronach Marca. I o braciach Karamazow, którzy wkroczyli w życie bohatera wraz z kronikarzem oświęcimskiego Sonderkommanda. Opowieść subiektywna – jak w przypadku każdej próby przywołania przeszłości, gdy żal za czasem bezpowrotnie minionym przeplata się z pretensjami do historii.

Czas obcych władców - Ignacio del Valle

Czas obcych władców - Ignacio del Valle
Kategoria: Literatura / Proza ikona
Dodał: elunia,
9-12-2016, 21:52 | Wyświetleń: 361 | Komentarze: 0


Opis:

Początek 1943 roku. Na froncie wschodnim wojska hitlerowskie wspiera frankistowska Błękitna Dywizja złożona z hiszpańskich ochotników, którzy widzą w tej walce antykomunistyczną krucjatę.

Pewnego dnia na skutej lodem rzece Sławiance zostają odnalezione zwłoki młodego żołnierza. Na piersi ofiara ma wyryte nożem słowa: „Pamiętaj, Bóg na ciebie patrzy”, pochodzące z dziecięcej modlitwy. Wszystko wskazuje na to, że morderca ukrywa się w szeregach dywizji. Śledztwo w tej sprawie zostaje powierzone Arturowi Andrade, byłemu inspektorowi policji, zdegradowanemu do stopnia szeregowca za popełnioną w przeszłości zbrodnię...

Namiot - Margaret Atwood

Namiot - Margaret Atwood
Kategoria: Literatura / Proza ikona
Dodał: elunia,
9-12-2016, 19:11 | Wyświetleń: 262 | Komentarze: 0


Opis:

Najnowszy tom esejów, krótkich wierszy i szkiców pióra znanej kanadyjskiej autorki, laureatki licznych prestiżowych nagród literackich. Niesamowite, dowcipne, osobiste, mroczne oraz tchnące specyficznym, nieco zgryźliwym humorem, dotyczą wielu kwest oddając charakter współczesnych czasów i kondycji ludzkiej.

Nie ma kto pisać do pułkownika - Gabriel García Márquez

Nie ma kto pisać do pułkownika - Gabriel García Márquez
Kategoria: Literatura / Proza ikona
Dodał: wm15,
8-12-2016, 02:01 | Wyświetleń: 422 | Komentarze: 0


Opis:
Marquezowska opowieść o pułkowniku oczekującym na uznanie jego praw kombatanckich i przyznanie mu renty jest wstrząsającym, choć pełnym charakterystycznej dla kolumbijskiego twórcy ironii, studium o ludzkiej samotności i godności. Zaliczana do arcydzieł współczesnej prozy iberoamerykańskiej stanowi obok pierwszych opowiadań Garcii Marqueza i Szarańczy jeden z elementów historii Macondo i sagi rodu Buendía.
Edytował: wm15 - 8-12-2016, 02:01
Powód: wymiana okładki w plikach i artykule na lepszą, optymalizacja zestawu znaków w osadzonych czcionkach

Pamiętnik - Pamiętnik tom: 1 - Sparks Nicholas

Pamiętnik - Pamiętnik tom: 1 - Sparks Nicholas
Kategoria: Powieści / Proza ikona
Dodał: mycha5,
25-11-2016, 21:55 | Wyświetleń: 144 | Komentarze: 0


Opis:
Trzydziestojednoletni Noah Calhoun wraca z drugiej wojny światowej na swą farmę w Północnej Karolinie. Nie mogąc odnaleźć dziewczyny, którą przed czternastu laty kochał ponad wszystko, zadowala się wspomnieniami spędzonego wspólnie lata.

Tymczasem Allie Nelson znienacka pojawia się w miasteczku. Jest już zaręczona, za kilka tygodni ma się odbyć jej ślub. W niej także wciąż drzemie dawne uczucie do Noaha, niestety - przeszkody, które zniszczyły ich związek w przeszłości, nadal ich dzielą.

Krótki i niezwykły żywot Oscara Wao - Junot Díaz

Krótki i niezwykły żywot Oscara Wao - Junot Díaz
Kategoria: Współczesna / Proza ikona
Dodał: email,
24-11-2016, 13:59 | Wyświetleń: 206 | Komentarze: 0


Opis:
Fukú to wyjątkowo uporczywa klątwa. Przekleństwo na twą głowę i wszystkich twych najbliższych!
Chyba że uda ci się znaleźć zafę, która je z ciebie zdejmie.
Oscar jest wyjątkowym dziwakiem. Nastoletni Dominikańczyk, który mieszka w Stanach z siostrą i matką - zbyt cichy, zbyt gruby, zbyt brzydki i cudaczny, żeby istniał naprawdę. Fukú. Maniak literatury SF, gier komputerowych i Gwiezdnych wojen. Jedyny w historii Dominikany prawiczek uzależniony od seksu, który zakochuje się na zabój średnio co dziesięć minut. Fukú. Po kolejnym zawodzie miłosnym i kolejnej próbie samobójczej matka wysyła go do babci na Dominikanę, gdzie Oscar oczywiście od razu się zakochuje. W starszej od siebie prostytutce. Fukú. Wybrance szefa policji. Fukú. I nagle historia wielopokoleniowej rodziny zaczyna się powtarzać...

Piękno to bolesna rana - Eka Kurniawan

Piękno to bolesna rana - Eka Kurniawan
Kategoria: Literatura / Proza ikona
Dodał: elunia,
22-11-2016, 20:37 | Wyświetleń: 399 | Komentarze: 1


Opis:

Magiczna opowieść o brutalnym świecie. Czasy wojny i pokoju. Tajemnica rodzinnego skarbu, który „ukradł Pan Bóg”, zawirowania wielkiej historii oraz trudy codzienności. A w ich centrum kobieta — wieczna zakładniczka męskiego pragnienia.

Dewi Ayu wie doskonale, że uroda potrafi być źródłem nieszczęścia. Uświadomiła jej to wojna, która wkroczyła w życie tyleż niespodziewanie, co definitywnie. Wywózki, więzienie, walki okupantów z partyzantami, rozdzielane rodziny i konfiskowane majątki. W burzliwym tyglu historii znalazło się jednak miejsce, o które dbała każda walcząca formacja – burdel. Odkąd kobieta trafiła tam po raz pierwszy, minęło wiele lat...
← Wstecz | 1 2 3 4 | Dalej →  Do góry ↑
Polecamy:
Statystyki:
Online: 119
Goście: 33 | Roboty: robot Bot


Copyright © eBook4me.pl 2016, All rights reserved. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu.
Uwaga! Żaden z plików nie znajduje się na serwerze. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za materiały publikowane przez użytkowników. Serwis udostępnia jedynie informację na temat plików (opis, nazwa release, dane techniczne itp.) oraz odnośniki do serwisów na których znajdują się materiały. Wszelkie roszczenia prawne należy kierować do serwisów zamieszczających materiały. Design wykonany tylko dla eBook4me.pl, kopiowanie zabronione. RSS