Menu główne:
Kategorie:
Top news:
Sonda:
Czy podoba Ci się strona?

 
Tagi:
Subskrypcje:
» »
Sortuj artykuły: Data dodania artykułu | Popularność | Liczba wyświetleń | Komentarze | Alfabet

Dworek Longbourn - Jo Baker

Dworek Longbourn - Jo Baker
Kategoria: Literatura / Powieści ikona
Dodał: Torres,
Wczoraj, 20:31 | Wyświetleń: 120 | Komentarze: 0


Opis:
Książka, którą pokochali wielbiciele Jane Austen i serialu "Downton Abbey". Pięknie osadzona w realiach XIX-wiecznej Anglii opowieść o sile marzeń i łamaniu konwenansów.
Zapraszamy do dworku Longbourn na spotkanie z Elizabeth, Jane, panem Darcym. Postaci znane z kart "Dumy i uprzedzenia" są jednak tylko tłem dla nowej historii. Głównymi bohaterami są tutaj władcza, aczkolwiek wyrozumiała gospodyni – pani Hill, chodząca z głową w chmurach pokojówka Sara oraz tajemniczy służący James, którego pojawienie się w Longbourn diametralnie zmienia życie dziewczyny. Czy na przeszkodzie rodzącego się uczucia staną tylko duma, uprzedzenie i status społeczny?

Tam, gdzie nie sięga już cień - Hanna Kowalewska

Tam, gdzie nie sięga już cień - Hanna Kowalewska
Kategoria: Literatura / Powieści ikona
Dodał: Torres,
Wczoraj, 20:08 | Wyświetleń: 118 | Komentarze: 0


Opis:
Najdłuższy cień zostawiają ci, których kochaliśmy najmocniej.
Inka, młoda graficzka, pracująca w warszawskiej galerii, dostaje telegram od dawno niewidzianej ciotki Berty. Kobieta jest umierająca. Chce się pożegnać i opowiedzieć o czymś bardzo ważnym… Inka przyjeżdża do Jantarni, nadmorskiej miejscowości, w której dorastała, jednak tam nikt oprócz ciotki na nią nie czeka. Wręcz przeciwnie – Inkę wita chłód, a nawet wrogość. Dlaczego? Co takiego stało się w przeszłości, że jedna z krewnych Berty potrafi splunąć dziewczynie w twarz? Dlaczego Inka od lat nie odbiera telefonów od przybranego brata Zbyszka i unika rodzinnych stron? Dlaczego jej przyjaciele z młodości nie ułożyli sobie życia, są samotni lub w nieudanych związkach?

Paw królowej - Dorota Masłowska

Paw królowej - Dorota Masłowska
Kategoria: Literatura / Powieści ikona
Dodał: Torres,
Wczoraj, 15:48 | Wyświetleń: 155 | Komentarze: 0


Opis:
Paw królowej to historia o nieszczęsnym wokaliście rozrywkowym Stanisławie, o jego harpiowatych młodocianych narzeczonych, o zespole rockowym Konie, o krytyku muzycznym, który siłą woli walczył z otyłością i walkę tę przegrał, i wyznał to szczerze telewidzom, i jeszcze o ekspodziemnym działaczu, a dziś medialnym macherze Szymonie Rybionko, o wbijaniu noży w twarde plecy, o lożach dla VIP-ów, o tęsknotach ekspedientki z osiedlowej piekarni. Słowem, Masłowska znów, jak w Wojnie polsko-ruskiej, choć już na epicką skalę, urządza pokazową defiladę nieudaczników, palantów, buców, chciwych suk, sprzedajnych guru, tępych policjantów i cwanych złodziei, którzy burą magmą krążą po zimowej Warszawie niczym w labiryncie kanalizacyjnych rur.

Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną - Dorota Masłowska

Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną - Dorota Masłowska
Kategoria: Literatura / Powieści ikona
Dodał: Torres,
Wczoraj, 15:07 | Wyświetleń: 167 | Komentarze: 0


Opis:
Debiutancka powieść Doroty Masłowskiej uchodzi wciąż za wielką polską sensację literacką. Książka ta sprzedała się w ogromnym nakładzie i wzbudziła żywe zainteresowanie zagranicznych wydawców. Autorka w 2002 roku wstrząsnęła polskim życiem literackim bestsellerem, który napisała, przygotowując się do matury. Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną to chłodne spojrzenie na życie zdezorientowanej młodzieży z blokowiska, żyjącej od imprezy do imprezy, w świecie narkotyków, seksu i światopoglądowego nonsensu.
Debiutancka powieść młodziutkiej autorki stała się z dnia na dzień zarówno literackim skandalem, jak i kultową książką pokolenia. Paszport "Polityki" i nagroda publiczności Nike 2002.

Hymn - Ayn Rand

Hymn - Ayn Rand
Kategoria: Literatura / Powieści ikona
Dodał: Artok,
Wczoraj, 07:51 | Wyświetleń: 194 | Komentarze: 0


Opis:
Żyje w ponurej przeszłości. W czasach, w których zdobycze nauki i cywilizacji odeszły w zapomnienie, ma on odwagę szukać mądrości. W świecie zunifikowanym i pozbawionym miłości zakochuje się w kobiecie, którą sam wybiera. A na domiar wszystkiego ciąży na nim wyrok śmierci, gyż popełnia grzechy niewybaczalny: staje sie indywidualistą, wbrew powszechnym regułom nakazującym jednostkom mówić o sobie "my". Odzyskuje błogosławione słowo "ja" i rozpoczyna nowe życie.

Żywoty zwierząt - John Maxwell Coetzee

Żywoty zwierząt - John Maxwell Coetzee
Kategoria: Literatura / Powieści ikona
Dodał: Torres,
23-02-2017, 22:57 | Wyświetleń: 208 | Komentarze: 0


Opis:
Sprawa ludzkiego okrucieństwa wobec zwierząt do tego stopnia pochłania starzejącą się pisarkę Elizabeth Costello, że nie jest już w stanie spokojnie patrzeć ludziom w oczy. Syn Elizabeth, profesor fizyki, podziwia dokonania literackie matki, lecz z wielkim niepokojem czeka na jej wykład w college'u, w którym sam wykłada. W czasie kolacji po pierwszym wykładzie zaproszeni goście w rozmaity sposób reagują na kwestię praw zwierząt. Elizabeth broni się dość słabo, ale jej argumenty przemawiają do Johna, choć nie jest gotowy się do tego przyznać. Posługując się fikcją literacką, John Coetzee prowokuje poruszającą dyskusję o prawach zwierząt, posiłkując się filozofią, literaturą, ludzkimi przekonaniami.

Czekając na barbarzyńców - John Maxwell Coetzee

Czekając na barbarzyńców - John Maxwell Coetzee
Kategoria: Literatura / Powieści ikona
Dodał: Torres,
23-02-2017, 22:07 | Wyświetleń: 297 | Komentarze: 1


Opis:
Pierwsza z powieści, które przyniosły autorowi sławę i uznanie. Alegoryczna opowieść o władzy i wolności.
Z obawy przed najazdami barbarzyńców władze bliżej niekreślonego Imperium organizują ekspedycje karne w głąb kraju. Zarządca jednej z prowincji musi dokonać wyboru: stać na straży prawa, którego zawsze bronił, a które teraz wydaje mu się niesprawiedliwe, albo też - w imię wyznawanych przez siebie zasad - zbuntować się i wystąpić przeciw władzy, którą reprezentuje. Temat niczym z tragedii antycznej osadza Coetzee w sugestywnie odmalowanej, mrocznej scenerii i rozpisuje na kilka postaci, które gwałtownie wdzierają się w naszą pamięć i długo po zakończeniu lektury nie dają spokoju...

Dzieciństwo Jezusa - John Maxwell Coetzee

Dzieciństwo Jezusa - John Maxwell Coetzee
Kategoria: Literatura / Powieści ikona
Dodał: Torres,
23-02-2017, 21:17 | Wyświetleń: 256 | Komentarze: 0


Opis:
Dzieciństwo Jezusa w świecie bez Boga.
Kiedy do brzegu przybija statek, dla wielu ludzi zaczyna się nowe życie. W specjalnym obozie, pozbawieni wspomnień i tożsamości, przybysze uczą się języka i zasad funkcjonowania w nowym świecie. Wśród przybyłych jest Simón, który postanawia pomóc pięcioletniemu Davidowi w odnalezieniu jego matki. Pewnego dnia spotyka kobietę o imieniu Inés i choć nie pamięta swojego poprzedniego życia, w nagłym przebłysku rozpoznaje w niej matkę chłopca.

Byłam Eileen - Ottessa Moshfegh

Byłam Eileen - Ottessa Moshfegh
Kategoria: Literatura / Powieści ikona
Dodał: elunia,
23-02-2017, 18:10 | Wyświetleń: 208 | Komentarze: 0


Opis:

Pełna zwrotów akcji historia o współczuciu, bezsilności oraz okrucieństwie.
Eileen Dunlop, skromnej młodej kobiecie, życie upływa między opieką nad uzależnionym od alkoholu ojcem w domu, którego nędza jest tematem numer jeden wśród sąsiadów, a pracą jako sekretarka w Moorehead, domu poprawczym dla chłopców, gdzie codziennie mają miejsce najstraszliwsze rzeczy. Trawiona żalem i wstrętem do samej siebie, Eileen spędza swoje ponure dni na perwersyjnych fantazjach i marzeniach o ucieczce do dużego miasta...

Dziewczęta i kobiety - Alice Munro

Dziewczęta i kobiety - Alice Munro
Kategoria: Literatura / Powieści ikona
Dodał: Torres,
23-02-2017, 16:24 | Wyświetleń: 238 | Komentarze: 0


Opis:
Jedyna powieść Munro, „autobiograficzna w formie, choć nie w treści”. Lata czterdzieste, kanadyjska prowincja. Del Jordan, dziewczynka, później dziewczyna, mieszka na farmie swojego ojca, gdzie jej najczęstszymi towarzyszami są ekscentryczny przyjaciel rodziny i szorstki młodszy brat. Kiedy Del zacznie spędzać więcej czasu w mieście, pojawią się też kobiety: matka agnostyczka sprzedająca farmerom encyklopedie, lubieżna Fern Dogherty i najlepsza przyjaciółka, Naomi. Dzięki tym nauczycielom i nauczycielkom, a także dzięki własnym doświadczeniom z seksem, narodzinami i śmiercią, Del odkrywa jasne i mroczne strony kobiecości...
← Wstecz | 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 84 | Dalej →  Do góry ↑
Polecamy:
Statystyki:
Online: 72
Goście: 27 | Roboty: robot Bot


Copyright © eBook4me.pl 2016, All rights reserved. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu.
Uwaga! Żaden z plików nie znajduje się na serwerze. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za materiały publikowane przez użytkowników. Serwis udostępnia jedynie informację na temat plików (opis, nazwa release, dane techniczne itp.) oraz odnośniki do serwisów na których znajdują się materiały. Wszelkie roszczenia prawne należy kierować do serwisów zamieszczających materiały. Design wykonany tylko dla eBook4me.pl, kopiowanie zabronione. RSS