Menu główne:
Kategorie:
Top news:
Sonda:
Czy podoba Ci się strona?

 
Tagi:
Subskrypcje:
» »
Sortuj artykuły: Data dodania artykułu | Popularność | Liczba wyświetleń | Komentarze | Alfabet

Daleko od Niflheimu / Droga do piekła - Majgull Axelsson

Daleko od Niflheimu / Droga do piekła - Majgull Axelsson
Kategoria: Współczesna / Powieści ikona
Dodał: email,
Wczoraj, 19:59 | Wyświetleń: 167 | Komentarze: 0


Opis:
Pierwsze polskie wydanie książki, którą wydano później pod tytułem"Droga do piekła".
Czterdziestokilkuletnia Cecylia pracuje w szwedzkiej ambasadzie na Filipinach. Pewnego dnia wybucha miejscowy wulkan Pinatubo; Cecylia niemal z cudem uchodzi z życiem, a wraz z nią kierowca z ambasady, eskortowany do szpitala szewdzki więzień, mała dziewczynka i filipiński rebeliant, ziejący nienawiścią do białych. Szwecja, do której bohaterka wraca, aby towarzyszyć umierającej matce, wydaje się po tych przeżyciach istnym rajem.

Droga przez piekło - Stefan Wasilewski (Wydanie Elektroniczne, 2014)

Droga przez piekło - Stefan Wasilewski (Wydanie Elektroniczne, 2014)
Kategoria: Literatura / Powieści ikona
Dodał: elunia,
Wczoraj, 06:24 | Wyświetleń: 408 | Komentarze: 1


Opis:

Lipiec 1939 roku. Samotny i nieśmiały student zakochuje się w młodej, ślicznej wieśniaczce. Wieczorem przy ognisku wkłada jej na palec pierścionek zaręczynowy ze stokrotek. Przyrzekają sobie miłość i wierność. Dwa miesiące później przychodzą Rosjanie i zaczyna się gehenna ludności polskiej, nienawiść umiejętnie podsycana przez NKWD. Zaczynają płonąć polskie domy i siano na łąkach. Nikt nie wie, kto jest przyjacielem, a kto wrogiem...

Zaślubiny patyków - Crane's View tom 2 - Jonathan Carroll

Zaślubiny patyków - Crane's View tom 2 - Jonathan Carroll
Kategoria: Literatura / Powieści ikona
Dodał: wm15,
18-02-2017, 23:00 | Wyświetleń: 175 | Komentarze: 1


Opis:
"Ilekroć w twoim życiu wydarzy się coś naprawdę istotnego, poszukaj najbliższego patyka i zapisz na nim tę okoliczność i datę. Kiedy się zestarzejesz, rozchorujesz albo będziesz pewna, że zostało ci mało czasu, zbierz wszystkie w wiązkę i spal ją. Dokonaj zaślubin patyków".

Słowa ukochanego Mirandy - jej jedynej prawdziwej miłości - zmienią na zawsze tę przedsiębiorczą kobietę. Od tej pory już nic w jej życiu nie będzie jednoznaczne i oczywiste, a na jej drodze staną najprzedziwniejsze postaci.

"Crane's View" - zapoczątkowana realistyczną "Całując ul" - w tej książce, drugiej z cyklu, nabiera nowego kształtu: realizm przeplata się z magią, dziwność i groza dopadają bohaterów na każdym kroku, nikt już nie wie, co jest prawdą, złudzeniem i nierzeczywistością.

Kosmos - Witold Gombrowicz

Kosmos - Witold Gombrowicz
Kategoria: Literatura / Powieści ikona
Dodał: CondomPack,
17-02-2017, 19:52 | Wyświetleń: 384 | Komentarze: 1


Opis:
Późne, dojrzałe dzieło wielkiego pisarza stanowi kwintesencję jego poglądów na życie i sztukę. Dowodem na uniwersalność i doniosłość przesłania powieści jest uhonorowanie jej międzynarodową nagrodą Prix Formentor, najwyższym europejskim wyróżnieniem po Literackiej Nagrodzie Nobla.

Trzy - Piotr Allan Murphy

Trzy - Piotr Allan Murphy
Kategoria: Literatura / Powieści ikona
Dodał: pbqvx,
17-02-2017, 11:19 | Wyświetleń: 276 | Komentarze: 0


Trzy różne kobiety na pozór szczęśliwie. Wiele ich dzieli, ale czy też wiele łączy? Historia o tym, że to czego szukamy czasami jest tuż za rogiem dostępne od zaraz. Opowieść o miłości, odwadze, o tym że marzenia czasami się spełniają a wiara czyni cuda. Marta, Ewelina i Maria zapraszają do swoich światów. Tutaj mieszają się światy, a historia czasami jest zaskakująca. Trzy kobiety, trzy osobowości, trzy różne światy. A jednak wiele wspólnego. Jest to historia napisana na potrzeby konkursu literackiego "Literatura dla kobiet". Książkę napisałem, ale utworu jednak nie wysłałem. Opowieść przeleżała rok na dysku, ale moi bohaterowie jednak przypominali o sobie. Nawet nie wiem, kiedy zaczęli żyć własnym życiem. Dlatego teraz można przeczytać ich historie, czasami aż mało prawdopodobne. Ale czy to znaczy że nie mogły się wydarzyć?

Śpiący Kopciuszek - Piotr Allan Murpphy

Śpiący Kopciuszek - Piotr Allan Murpphy
Kategoria: Literatura / Powieści ikona
Dodał: pbqvx,
17-02-2017, 11:19 | Wyświetleń: 320 | Komentarze: 5


Wszystko wraca po latach. Telefon z agencji detektywistycznej z informacją, iż odnalazł się mąż. Jolanta ma wszystko — dom, pieniądze, święty spokój. Ale czy na pewno? Czy jej życie nie jest domkiem z kart, który za chwilę się zawali? Komu może zaufać? Kto jest jej sprzymierzeńcem?

Szlakiem Piastów. Ranek - Reginald Lanca Ster

Szlakiem Piastów. Ranek - Reginald Lanca Ster
Kategoria: Powieści / Literatura faktu / Inna ikona
Dodał: elunia,
17-02-2017, 10:41 | Wyświetleń: 427 | Komentarze: 0


Opis:

Polska była w tym czasie państwem silniejszym od Niemiec i lepiej uformowanym – z własnym pismem rzezanym na wiciach wierzbowych i z silną władzą centralną. Wydarzenia historyczne stanowią tło dla opisu życia codziennego bohaterów z różnych stanów. Okazuje się, że mimo upływu wieków ich rozterki nie różnią się bardzo od współczesnych ludzkich problemów. Również wtedy znane były już kalkulacje, rywalizacja, walka o pozycję, byt i przyszłość, a także o udane życie seksualne...

Armadale - Wilkie Collins

Armadale - Wilkie Collins
Kategoria: Literatura / Powieści ikona
Dodał: elunia,
16-02-2017, 17:37 | Wyświetleń: 308 | Komentarze: 3


Opis:

Do niemieckiego kurortu Wildbad dociera bardzo chory pacjent, Anglik wraz z młodą żoną i małym synkiem. Kiedy okazuje się, że nie ma dla niego szans na ratunek, postanawia na łożu śmierci napisać do syna list, w którym opowiada swoje burzliwe losy, historię zbrodni, którą popełnił i zawiera ostrzeżenie na przyszłość. Jest przekonany, że nieodkupiona wina przechodzi z rodzica na jego potomstwo i że syn człowieka, którego zamordował, może kiedyś zagrozić jego własnemu synowi...

Siostra Zygmunta Freuda - Goce Smilevski

Siostra Zygmunta Freuda - Goce Smilevski
Kategoria: Współczesna / Powieści ikona
Dodał: elunia,
16-02-2017, 09:32 | Wyświetleń: 256 | Komentarze: 0


Opis:

Czy zastanawialiście się kiedyś, co było inspiracją dla rewolucyjnych tez Zygmunta Freuda? Smilevski kreśli niezwykły, poetycki obraz świata, w którym nie sposób odróżnić ludzi zdrowych od szaleńców.
W życiu Adolfiny Freud od najmłodszych lat strach przeplatał się z bólem i gorączkowym pragnieniem miłości. Jedynym wsparciem w domu był jej starszy brat, Zygmunt. To on pokazał jej świat filozofii i sztuki, w który mogła uciec. To dzięki niemu poznała swoją jedyną miłość i najbliższych przyjaciół. To on był odpowiedzialny za jej pierwsze lęki i traumy.

Salon d'Amour - Anna Jansson

Salon d'Amour - Anna Jansson
Kategoria: Literatura / Powieści ikona
Dodał: Blue Bird,
15-02-2017, 12:11 | Wyświetleń: 227 | Komentarze: 0


Opis:
Nowość w serii „Gorzka Czekolada”, tym razem prosto ze Szwecji.
Miasto Visby na Gotlandii, a w nim Salon d'Amour - dość nietypowy zakład fryzjerski, którego właścicielka o imieniu Angelika jest dla swoich klientów trochę swatką, a trochę terapeutką. Poznaje ich w różnych sytuacjach życiowych, zwykle trudnych, i zdobywa ich zaufanie. Angelika jest bardzo zaangażowana w sprawy sercowe swoich klientów. Ale czy ona sama znajdzie miłość?
Pełna ciepła i humoru powieść znanej autorki kryminałów.
← Wstecz | 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 81 | Dalej →  Do góry ↑
Polecamy:
Statystyki:
Online: 124
Goście: 32 | Roboty: robot Bot


Copyright © eBook4me.pl 2016, All rights reserved. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu.
Uwaga! Żaden z plików nie znajduje się na serwerze. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za materiały publikowane przez użytkowników. Serwis udostępnia jedynie informację na temat plików (opis, nazwa release, dane techniczne itp.) oraz odnośniki do serwisów na których znajdują się materiały. Wszelkie roszczenia prawne należy kierować do serwisów zamieszczających materiały. Design wykonany tylko dla eBook4me.pl, kopiowanie zabronione. RSS