Menu główne:
Kategorie:
Top news:
Sonda:
Czy podoba Ci się strona?

 
Tagi:
Subskrypcje:
» »
Sortuj artykuły: Data dodania artykułu | Popularność | Liczba wyświetleń | Komentarze | Alfabet

Kto zabija najsławniejszych amerykańskich pisarzy? - Robert Kaplow

Kto zabija najsławniejszych amerykańskich pisarzy? - Robert Kaplow
Kategoria: Literatura / Powieści ikona
Dodał: Torres,
Dzisiaj, 15:02 | Wyświetleń: 6 | Komentarze: 0


Opis:
Co mają wspólnego autorzy bestsellerów: Sue Grafton, Danielle Steel i Tom Clancy? Wszystkich zamordowano w okrutny sposób, nawiązujący do ich własnych książek. Przerażony Stephen King, przekonany, że będzie następną ofiarą, opuszcza pilnie strzeżoną twierdzę w Bangor, aby odkryć, "Kto zabija najsławniejszych amerykańskich pisarzy?".
Skrząca się humorem błyskotliwa satyra na świat wydawniczy, Wenecja i Paryż, Steve Martin i Gérard Depardieu, lektura obowiązkowa dla wszystkich, którzy kochają śmiech.

Kalifornia - ogień i życie - Don Winslow

Kalifornia - ogień i życie - Don Winslow
Kategoria: Literatura / Powieści ikona
Dodał: Dagon,
Dzisiaj, 14:19 | Wyświetleń: 20 | Komentarze: 0


Opis:
Piękna Pamela Vale ginie podczas pożaru własnego domu, a już nazajutrz rano jej mąż zgłasza się po odszkodowanie w wysokości trzech milionów dolarów. I pogorzelisko, i zwykłe poczucie przyzwoitości mówią Wade'owi, że coś tu jest bardzo nie w porządku...
Gdy zagłębia się w śledztwo, odkrywa, że jego ukochana Kalifornia to raj nie tylko dla surferów takich jak on, lecz również dla wszelkiej maści oszustów, przestępców i mafii.

Tęcza Grawitacji - Thomas Pynchon

Tęcza Grawitacji - Thomas Pynchon
Kategoria: Literatura / Powieści ikona
Dodał: Dagon,
Dzisiaj, 13:21 | Wyświetleń: 55 | Komentarze: 0


Opis:
Autor tworzy wizjonerski, niemal mistyczny opis wstrząsanej ostatnimi gorączkowymi konwulsjami, odurzonej, znarkotyzowanej wojenną paranoją Europy, poprzez którą kontynuuje swą obłędną Odyseję William Slothrop, amerykański oficer, starając się w okupowanych Niemczech odnaleźć superrakietę V-2.
Komizm przeplata się podczas jego wędrówki z grozą, obscena z religijnymi uniesieniami, intryga szpiegowska z poezją. Ale czyż owo pomieszanie wszelkich wartości, które prowadzi do nieuchronnej zagłady zachodniej cywilizacji, nie jest dziełem jej samej?...

Leki na miłość - Louise Erdrich

Leki na miłość - Louise Erdrich
Kategoria: Literatura / Powieści ikona
Dodał: Dagon,
Dzisiaj, 13:01 | Wyświetleń: 27 | Komentarze: 0


Opis:
Powieść składa się z osobnych, ale połączonych, krótkich narracji, każda jest ukazaną z perspektywy inne osoby opowieścią, która wędruje w czasie naprzód i wstecz i obejmuje czas od lat 30-tych do obecnych. Opowiada historie kilku rodzin żyjących w Północnej Dakocie w rezerwacie Ojibwe.

Zabójcy w habitach - Thomas Gifford

Zabójcy w habitach - Thomas Gifford
Kategoria: Przygodowa / Powieści ikona
Dodał: dorriangray2016e,
Wczoraj, 21:21 | Wyświetleń: 112 | Komentarze: 0


Opis:
Ben Driskill znajduje w rodzinnej kaplicy zwłoki swojej siostry – zakonnicy Valentine. Gdy oficjalne śledztwo nie daje żadnych rezultatów, postanawia sam znaleźć zabójcę. Jego jedynym tropem jest znaleziona w rzeczach siostry fotografia czterech mężczyzn. Ben nie wie jednak, że zdjęcie jest czymś więcej niż kluczem do rozwiązania zagadki morderstwa – rodzinny dramat to tylko ślepy zaułek w labiryncie mrocznych tajemnic stolicy papieskiej a podróż przez trzy kontynenty, jaka go nieuchronnie czeka, prowadzi do miejsc gdzie historia zmienia się w fikcję a fikcja tworzy historię...

Za ścianą - Sarah Waters

Za ścianą - Sarah Waters
Kategoria: Literatura / Powieści ikona
Dodał: Dagon,
Wczoraj, 13:33 | Wyświetleń: 122 | Komentarze: 0


Opis:
Sarah Waters powraca do motywów, za które ją pokochaliśmy: jest tu miłość – namiętność gwałtowna i czasami niszcząca, jest zwrot akcji i tajemnica. „Za ścianą” to opowieść, która trzyma w napięciu aż do ostatniej strony.
Londyn, 1922 rok. Świat jeszcze się nie otrząsnął z wojennej zawieruchy, a już zbierają się nad nim kolejne ciemne chmury. Ludzie stracili złudzenia i domagają się zmian. Tymczasem na południu miasta, w eleganckiej dzielnicy Champion Hill, w domu, gdzie wspomnienia wojny są wciąż żywe, życie z dnia na dzień ma się zmienić nie do poznania.

To oślepiające, nieobecne światło - Tahar Ben Jelldun

To oślepiające, nieobecne światło - Tahar Ben Jelldun
Kategoria: Literatura / Powieści ikona
Dodał: Torres,
Wczoraj, 11:21 | Wyświetleń: 194 | Komentarze: 0


Opis:
18 lat pod ziemią, w celi wielkości grobu. Bez światła, bez kontaktu ze światem zewnętrznym, bez nadziei na odzyskanie wolności. Z tej perspektywy przemawia Salim, narrator powieści. Skazany za udział w zamachu na króla Hassana II, podobnie jak jego towarzysze, żołnierze armii marokańskiej, został osadzony w tajnym więzieniu Tazmamart. Spośród kilkudziesięciu skazańców wolności dożyło czterech. Historia ta wydarzyła się naprawdę, a Tahar Ben Jelloun napisał swą powieść na podstawie autentycznej relacji jednego z ocalałych.

Gołębiarki - Alice Hoffman

Gołębiarki - Alice Hoffman
Kategoria: Literatura / Powieści ikona
Dodał: Torres,
Wczoraj, 10:52 | Wyświetleń: 172 | Komentarze: 0


Opis:
Powieść polecana przez Toni Morrison i Jodi Picoult.
Za kanwę powieści posłużyły wydarzenia, które miały miejsce w roku 70 n.e., gdy 900 Żydów zamkniętych w górskiej twierdzy Masada odpierało miesiącami ataki Rzymian. Ostatecznie ocalały jedynie dwie kobiety i pięcioro dzieci. Autorka opisuje losy czterech różnych bohaterek, z których każda ma dramatyczną historię i własne sekrety – teraz ich losy przecinają się w tych rozpaczliwych dniach zagłady. Tym, co je łączy jest walka o przetrwanie, a także opieka nad gołębiami pocztowymi, które stanowią jedyny łącznik oblężonej twierdzy ze światem zewnętrznym.

Król cieni - Eve De Castro

Król cieni - Eve De Castro
Kategoria: Historyczna / Powieści ikona
Dodał: email,
16-01-2017, 21:36 | Wyświetleń: 270 | Komentarze: 0


Opis:
W tej powieści jest wszystko. Historia pięknie ukazana, słynni i wielcy bohaterowie, których czas już minął, ciekawa intryga utkana po to, by połączyć dwoje młodych ludzi, zakochanych i pragnących wyrwać się z przypisanych im przez życie ról. Jest również zakończenie, którego nikt się nie spodziewa, ale na pewno pozwala uwierzyć, że człowiek jest w stanie pokonać niewiarygodne przeszkody. Powieść "Król cieni" zasługuje na uwagę czytelnika, który oczekuje świetnie zarysowanego tła historyczno - społecznego, oryginalnej fabuły, realizmu oraz ludzkich emocji. Wystarczy usiąść i chłonąć obrazy dostarczane przez pisarkę. Może gdzieś w oddali usłyszycie szmer pałacowej fontanny, która w podzięce zatańczy dla was w rytmie barokowych nut?

Jeszcze nie wieczór - Kira Gałczyńska

Jeszcze nie wieczór - Kira Gałczyńska
Kategoria: Literatura / Powieści ikona
Dodał: Torres,
16-01-2017, 19:38 | Wyświetleń: 154 | Komentarze: 0


Opis:
Absurdy rzeczywistości w krzywym zwierciadle Kiry Gałczyńskiej, pełnej czarnego humoru, ironii i autoironii, zadziwionych przemyśleń i serdecznego frasunku.
Znakomita biografistka Zielonego Konstantego i Srebrnej Natalii tym razem proponuje dojrzałą powieść z kluczem. Kto jest kim w jej opowieści? Czy to ważne? Z pewnością piękna miłość – jest piękną miłością.
← Wstecz | 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 68 | Dalej →  Do góry ↑
Polecamy:
Statystyki:
Online: 116
Goście: 31 | Roboty: robot Bot


Copyright © eBook4me.pl 2016, All rights reserved. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu.
Uwaga! Żaden z plików nie znajduje się na serwerze. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za materiały publikowane przez użytkowników. Serwis udostępnia jedynie informację na temat plików (opis, nazwa release, dane techniczne itp.) oraz odnośniki do serwisów na których znajdują się materiały. Wszelkie roszczenia prawne należy kierować do serwisów zamieszczających materiały. Design wykonany tylko dla eBook4me.pl, kopiowanie zabronione. RSS