Menu główne:
Kategorie:
Top news:
Sonda:
Czy podoba Ci się strona?

 
Tagi:
Subskrypcje:
» »
Sortuj artykuły: Data dodania artykułu | Popularność | Liczba wyświetleń | Komentarze | Alfabet

Hotel Angleterre - Marie Bennett

Hotel Angleterre - Marie Bennett
Kategoria: Literatura / Historyczna ikona
Dodał: rysiek,
Dzisiaj, 09:16 | Wyświetleń: 230 | Komentarze: 4


Opis:
Rok 1940. Georg krótko po ślubie zostaje powołany do wojska, żeby bronić granicy z Finlandią. Trafia do jednostki, gdzie musi zmierzyć się z temperaturą sięgającą minus czterdziestu stopni i sadystycznym dowódcą. W obozie wybucha bunt, giną ludzie.

Pozostawiona samotnie w Malmö Kerstin, żona Georga, spotyka tajemniczą Violę. Mimo dzielących ich różnic, zaprzyjaźniają się, a wkrótce zawiązuje się między nimi namiętny romans. Viola czasem znika bez słowa. Prowadzi drugie życie, które niesie zagrożenie nie tylko dla niej.

Hohenzollernowie - Grzegorz Kucharczyk

Hohenzollernowie - Grzegorz Kucharczyk
Kategoria: Literatura / Historyczna ikona
Dodał: kasiul-1,
Wczoraj, 11:45 | Wyświetleń: 344 | Komentarze: 0


Opis:
Hohenzollernowie to niemiecka dynastia, która w krótkim czasie zrobiła niezwykłą karierę i jako ród władców Prus, a potem zjednoczonych Niemiec, w sposób niezwykle istotny zapisała się w historii Europy. Opowieść o nich rozpoczyna się od Wielkiego Elektora, który królem wprawdzie nie był, ale bez jego osiągnięć trudno sobie wyobrazić rozkwit tej dynastii, poprzez kolejne postaci władców XVIII i XIX wieku z Fryderykiem Wielkim na czele, a kończąc na ich współczesnych potomkach.
Hohenzollernowie to też ludzie. Nie żyli 24 godziny na dobę sprawami armii, urzędów i budowaniem misternych konstelacji politycznych. Z książki dowiemy się jak wyglądało ich życie rodzinne, czym się interesowali poza sprawami państwa, czy szeroko rozumiana sfera ducha odgrywała w ich życiu jakąś rolę?

Agryppina czyli żądza władzy - Pierre Grimal

Agryppina czyli żądza władzy - Pierre Grimal
Kategoria: Literatura / Historyczna ikona
Dodał: dorriangray2016e,
Wczoraj, 02:11 | Wyświetleń: 203 | Komentarze: 0


Opis:
Agryppina Młodsza - córka Germanika i Agryppiny Starszej - przedstawia swoją wersję wydarzeń za rządów Tyberiusza, Kaliguli, Klaudiusza i Nerona, nieco inną od znanej nam dotychczas... Walka o władzę w czasach Cesarstwa Rzymskiego była brutalna. Agryppina w niej uczestniczyła, gotowa, tak jak inni, bez skrupułów osiągnąć zamierzony cel. Gdy przepowiedziano jej, że jeśli doprowadzi Nerona do władzy, zostanie przez niego zamordowana, nie poniechała starań, choć miała niewielką szansę na to, że los się nie dopełni. Wierzyła w boskie przeznaczenie rodu, z którego się wywodziła.

Król cieni - Eve De Castro

Król cieni - Eve De Castro
Kategoria: Historyczna / Powieści ikona
Dodał: email,
16-01-2017, 21:36 | Wyświetleń: 270 | Komentarze: 0


Opis:
W tej powieści jest wszystko. Historia pięknie ukazana, słynni i wielcy bohaterowie, których czas już minął, ciekawa intryga utkana po to, by połączyć dwoje młodych ludzi, zakochanych i pragnących wyrwać się z przypisanych im przez życie ról. Jest również zakończenie, którego nikt się nie spodziewa, ale na pewno pozwala uwierzyć, że człowiek jest w stanie pokonać niewiarygodne przeszkody. Powieść "Król cieni" zasługuje na uwagę czytelnika, który oczekuje świetnie zarysowanego tła historyczno - społecznego, oryginalnej fabuły, realizmu oraz ludzkich emocji. Wystarczy usiąść i chłonąć obrazy dostarczane przez pisarkę. Może gdzieś w oddali usłyszycie szmer pałacowej fontanny, która w podzięce zatańczy dla was w rytmie barokowych nut?

Rebelia - Matthew Shardlake tom 3 - C.J.Sansom

Rebelia - Matthew Shardlake tom 3 - C.J.Sansom
Kategoria: Literatura / Historyczna ikona
Dodał: sobolea,
16-01-2017, 16:27 | Wyświetleń: 203 | Komentarze: 0


Opis:
Anglia, rok 1541. Po wykryciu kolejnego spisku, Henryk VIII wyrusza na północ kraju, by ugruntować tam swoją władzę. Władcy towarzyszy Matthew Shardlake, któremu arcybiskup Cranmer zlecił ważną misję. Jeden z ocalałych przywódców rebelii, sir Edward Broderick, zna najgłębsze sekrety spiskowców. Jego wiedza jest bezcenna i Shadlake musi dopilnować, by mężczyzna trafił do Tower w jednym kawałku... Jednak sprawy szybko zaczynają się komplikować. Po przybyciu do Yorku, Shardlake zostaje zamieszany w tajemnicze morderstwo – komuś najwyraźniej bardzo zależy na tym, by pozbyć się niewygodnego wysłannika. Niedługo później sir Broderick podejmuje nieudaną próbę samobójczą...

Księga Edenu - Kai Meyer

Księga Edenu - Kai Meyer
Kategoria: Historyczna / Przygodowa ikona
Dodał: dorriangray2016e,
15-01-2017, 23:27 | Wyświetleń: 222 | Komentarze: 0


Opis:
Nieposkromione ambicje, żądza władzy i potęga miłości w magicznym klimacie Baśni Tysiąca i Jednej Nocy.
Zima 1257r. Dwoje podróżnych, znany uczony Albertus Magnus i śmiertelnie chora młodziutka mniszka Favola, opiekunowie magicznej Luminy jedynej rośliny ocalałej z ogrodów Edenu, przedzierają się przez zaspy śnieżne. Usiłują przenieść niezwykłą roślinę w miejsce, gdzie uprzednio rosła, wierząc, że rajski ogród do dziś istnieje i że tam Lumina rozkwitnie na nowo.Ich pełna niebezpieczeństw droga prowadzi przez pół Europy do krajów Orientu. Nie wiedzą jednak, że w kierunku celu ich podróży posuwa się jedna z najgroźniejszych armii ówczesnego świata, mongolskie wojsko wnuka potężnego Dżyngis-Chana, II-Khana...

Lord John i sprawa osobista - Diana Gabaldon

Lord John i sprawa osobista - Diana Gabaldon
Kategoria: Literatura / Historyczna ikona
Dodał: kasiul-1,
15-01-2017, 08:06 | Wyświetleń: 619 | Komentarze: 16


Opis:
Londyn, rok 1757. Lord John Grey poznał właśnie wstydliwa tajemnicę pewnego arystokraty, oficera piastującego wysokie stanowisko w armii Jego Królewskiej Mości. Jego wysiłki, by zapobiec skandalowi, zostają przerwane przez sprawę najwyższej wagi: Korona zleca mu przeprowadzenie śledztwa w sprawie morderstwa towarzysza broni, który przypuszczalnie był zdrajcą. Poprzez sprośne londyńskie przybytki aż po dostojne gabinety arystokratów lord John podąża za nieuchwytnym służącym oraz tajemniczą damą w zielonej sukni, która może mieć klucz do rozwiązania zagadki …

Sekretna księga Dantego - Francesco Fioretti

Sekretna księga Dantego - Francesco Fioretti
Kategoria: Literatura / Historyczna ikona
Dodał: dorriangray2016e,
15-01-2017, 00:44 | Wyświetleń: 332 | Komentarze: 0


Opis:
Tajemnicza śmierć poety i klucz do sekretu ukryty w najsłynniejszym poemacie średniowiecza.
Ukryty kod Boskiej Komedii.
Czy Dante Alighieri zmarł na malarię w Rawennie? Może jednak ktoś chciał go zabić i pogrzebać w wielkiej tajemnicy? Jego córka, mniszka Beatrycze, były templariusz Bernard i medyk Giovanni z Lukki próbują rozszyfrować zakodowaną wiadomość, którą autor wizjonerskiego poematu zostawił na dziewięciu kartkach. Mnożą się wyrafinowane łamigłówki. Przed kim i dlaczego Alighieri postanowił tak starannie ukryć ostatnie trzynaście pieśni Boskiej Komedii?
Szeroka panorama czternastowiecznej Europy. Misterny splot zagadek, Petrarka, Boccaccio - historia, której dotąd nikt nie opowiedział...

Lamentacje - Matthew Shardlake Tom 6 - C.J. Sansom

Lamentacje - Matthew Shardlake Tom 6 - C.J. Sansom
Kategoria: Literatura / Historyczna ikona
Dodał: sobolea,
14-01-2017, 16:17 | Wyświetleń: 381 | Komentarze: 1


Opis:
Burzliwe lata u schyłku panowania angielskiego króla z dynastii Tudorów, Henryka VIII, który uznał się za zwierzchnika Kościoła w Anglii, lecz w kwestiach wiary pozostał rozdarty między tradycyjnymi, katolickimi, a protestanckimi praktykami. O wpływy na dworze walczą dwa stronnictwa, konserwatywne i reformatorskie. Do tego drugiego należy ostatnia małżonka króla, Katarzyna Parr, pracująca właśnie nad dziełem w duchu reformatorskim, "Lamentacje grzesznika", które może zostać uznane za heretyckie. Ma je zniszczyć, ale wcześniej zostaje ono w zagadkowych okolicznościach skradzione. Gdyby Henryk dowiedział się o jego istnieniu, królowa mogłaby przypłacić to życiem. Pomóc w odszukaniu księgi ma prawnik z londyńskiej palestry, Matthew Shardlake, który w przeszłości już nieraz wyświadczał Katarzynie przysługi.

Księga Objawienia - Matthew Shardlake Tom 4 - C.J. Sansom

Księga Objawienia - Matthew Shardlake Tom 4 - C.J. Sansom
Kategoria: Literatura / Historyczna ikona
Dodał: sobolea,
14-01-2017, 16:17 | Wyświetleń: 375 | Komentarze: 0


Opis:
Wiosna 1543 roku. Król Henryk VIII zabiega o względy lady Katarzyny Parr, pragnąc, aby została jego szóstą żoną. Wybranka nie jest zachwycona tą propozycją. Arcybiskup Cranmer i zagrożone stronnictwo protestanckie na dworze uważnie obserwują obrót wydarzeń, bo lady Katarzyna jest znana z przychylności dla reformatorów.
W tym samym czasie Matthew Shardlake zajmuje się sprawą nastolatka, Adama Kite’a, religijnego maniaka, który na rozkaz Tajnej Rady został umieszczony w szpitalu dla obłąkanych w Bedlam. Gdyby został wypuszczony, jak chcieli rodzice, mógłby popełnić czyn, który zyskałby mu miano heretyka i doprowadził do spalenia na stosie.
Kiedy przyjaciel Shardlake’a, Roger Elliard zostaje znaleziony z rozpłatanym gardłem, prawnik obiecuje wdowie, że znajdzie sprawcę i postawi go przed obliczem sprawiedliwości…
← Wstecz | 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 53 | Dalej →  Do góry ↑
Polecamy:
Statystyki:
Online: 118
Goście: 32 | Roboty: robot Bot


Copyright © eBook4me.pl 2016, All rights reserved. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu.
Uwaga! Żaden z plików nie znajduje się na serwerze. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za materiały publikowane przez użytkowników. Serwis udostępnia jedynie informację na temat plików (opis, nazwa release, dane techniczne itp.) oraz odnośniki do serwisów na których znajdują się materiały. Wszelkie roszczenia prawne należy kierować do serwisów zamieszczających materiały. Design wykonany tylko dla eBook4me.pl, kopiowanie zabronione. RSS