Menu główne:
Kategorie:
Top news:
Sonda:
Czy podoba Ci się strona?

 
Tagi:
Subskrypcje:
»
Sortuj artykuły: Data dodania artykułu | Popularność | Liczba wyświetleń | Komentarze | Alfabet

Kto zabija najsławniejszych amerykańskich pisarzy? - Robert Kaplow

Kto zabija najsławniejszych amerykańskich pisarzy? - Robert Kaplow
Kategoria: Literatura / Powieści ikona
Dodał: Torres,
Dzisiaj, 15:02 | Wyświetleń: 6 | Komentarze: 0


Opis:
Co mają wspólnego autorzy bestsellerów: Sue Grafton, Danielle Steel i Tom Clancy? Wszystkich zamordowano w okrutny sposób, nawiązujący do ich własnych książek. Przerażony Stephen King, przekonany, że będzie następną ofiarą, opuszcza pilnie strzeżoną twierdzę w Bangor, aby odkryć, "Kto zabija najsławniejszych amerykańskich pisarzy?".
Skrząca się humorem błyskotliwa satyra na świat wydawniczy, Wenecja i Paryż, Steve Martin i Gérard Depardieu, lektura obowiązkowa dla wszystkich, którzy kochają śmiech.

Księga niepokoju Bernarda Soaresa, pomocnika księgowego w Lizbonie - Fernando Pessoa

Księga niepokoju Bernarda Soaresa, pomocnika księgowego w Lizbonie - Fernando Pessoa
Kategoria: Literatura / Proza ikona
Dodał: Dagon,
Dzisiaj, 14:41 | Wyświetleń: 8 | Komentarze: 0


Opis:
Księga niepokoju, której fikcyjnym autorem jest pomocnik księgowego w Lizbonie, Bernardo Soares, to połączenie dziennika intymnego i prozy poetyckiej, utrzymane w liryczno-metafizycznym tonie. Luźno powiązane fragmenty odkrywają świat wyobraźni pisarza, koncentrując się na badaniu stanów świadomości i emocji.

Kalifornia - ogień i życie - Don Winslow

Kalifornia - ogień i życie - Don Winslow
Kategoria: Literatura / Powieści ikona
Dodał: Dagon,
Dzisiaj, 14:19 | Wyświetleń: 20 | Komentarze: 0


Opis:
Piękna Pamela Vale ginie podczas pożaru własnego domu, a już nazajutrz rano jej mąż zgłasza się po odszkodowanie w wysokości trzech milionów dolarów. I pogorzelisko, i zwykłe poczucie przyzwoitości mówią Wade'owi, że coś tu jest bardzo nie w porządku...
Gdy zagłębia się w śledztwo, odkrywa, że jego ukochana Kalifornia to raj nie tylko dla surferów takich jak on, lecz również dla wszelkiej maści oszustów, przestępców i mafii.

Największe spiski ostatniego stulecia - Jonathan Vankin, John Whalen

Największe spiski ostatniego stulecia -  Jonathan Vankin, John Whalen
Kategoria: Opowiadania / Publicystyka i esej ikona
Dodał: email,
Dzisiaj, 13:48 | Wyświetleń: 74 | Komentarze: 0


Opis:
Książka, w której autorzy omawiają 44 najbardziej głośnych i znaczących wydarzeń, afer i historii o charakterze spiskowym w dziejach USA ostatniego stulecia

Najstarszy zawód świata. Historia prostytucji - Marek Karpiński

Najstarszy zawód świata. Historia prostytucji - Marek Karpiński
Kategoria: Dla dorosłych / Popularnonaukowe ikona
Dodał: email,
Dzisiaj, 13:27 | Wyświetleń: 102 | Komentarze: 0


Opis:
Jeżeli istnieje najstarszy zawód świata — akurat w kwestii jego istnienia niedowiarków brakuje — to jego historia będzie również historią ludzkości. Prawda, że jednostronną; prawda, że niewyczerpującą. Ale ciekawą.
Nowe, uzupełnione wydanie analizy historycznej prostytucji. Autor śledzi to zjawisko i jego funkcjonowanie w europejskim kręgu kulturowym od czasów starożytnych po dzień dzisiejszy.Treść głównych rozważań ubarwiają liczne ciekawostki, łącznie z cenami usług na przestrzeni dziejów, zmianami obyczajowości i najnowszymi tendencjami, jak seksturystyka czy zjawisko galerianek.

Tęcza Grawitacji - Thomas Pynchon

Tęcza Grawitacji - Thomas Pynchon
Kategoria: Literatura / Powieści ikona
Dodał: Dagon,
Dzisiaj, 13:21 | Wyświetleń: 55 | Komentarze: 0


Opis:
Autor tworzy wizjonerski, niemal mistyczny opis wstrząsanej ostatnimi gorączkowymi konwulsjami, odurzonej, znarkotyzowanej wojenną paranoją Europy, poprzez którą kontynuuje swą obłędną Odyseję William Slothrop, amerykański oficer, starając się w okupowanych Niemczech odnaleźć superrakietę V-2.
Komizm przeplata się podczas jego wędrówki z grozą, obscena z religijnymi uniesieniami, intryga szpiegowska z poezją. Ale czyż owo pomieszanie wszelkich wartości, które prowadzi do nieuchronnej zagłady zachodniej cywilizacji, nie jest dziełem jej samej?...

Człowiek w labiryncie / Stacja Hawksbilla - Robert Silverberg

Człowiek w labiryncie / Stacja Hawksbilla - Robert Silverberg
Kategoria: Literatura / Fantastyka i Science fiction ikona
Dodał: email,
Dzisiaj, 13:11 | Wyświetleń: 74 | Komentarze: 0


Opis:
Kultowa książka Silverberga, jedna z jego najbardziej znanych w Polsce powieści. Znany badacz kosmosu, spec od kontaktu z obcymi cywilizacjami – Richard Muller zostaje przez obcych przenicowany i obdarzony pewną skazą, z powodu której ludzkość go odrzuca. Muller chroni się w starożytnym labiryncie na planecie Lemnos. Ale mijają lata, ludzkość napotyka potężną obcą cywlizację, z którą nie potrafi nawiązać kontaktu. Muller znowu jest potrzebny. Jak go jednak wywabić z tajemniczego labiryntu, pełnego pułapek, miraży i dzikich zwierząt.

Leki na miłość - Louise Erdrich

Leki na miłość - Louise Erdrich
Kategoria: Literatura / Powieści ikona
Dodał: Dagon,
Dzisiaj, 13:01 | Wyświetleń: 27 | Komentarze: 0


Opis:
Powieść składa się z osobnych, ale połączonych, krótkich narracji, każda jest ukazaną z perspektywy inne osoby opowieścią, która wędruje w czasie naprzód i wstecz i obejmuje czas od lat 30-tych do obecnych. Opowiada historie kilku rodzin żyjących w Północnej Dakocie w rezerwacie Ojibwe.

Ostatnie tchnienie - Dark elements Tom 3 - Jennifer L. Armentrout

Ostatnie tchnienie - Dark elements Tom 3 - Jennifer L. Armentrout
Kategoria: Literatura / Młodzieżowa ikona
Dodał: rysiek,
Dzisiaj, 12:36 | Wyświetleń: 87 | Komentarze: 1


Opis:
Trzeci tom bestsellerowej serii "Dark Elements".
Niekiedy miłość trwa aż do ostatniego tchnienia.
Każda decyzja niesie ze sobą konsekwencje, a siedemnastoletnia Layla musi stawić czoła najtrudniejszym wyborom. Co wybierze, światło czy mrok? Z jednej strony grzeszny, seksowny, demoniczny książę Roth, z drugiej Zayne – wspaniały, troskliwy strażnik, z którym jednak nigdy nie wyobrażała sobie związku. Najtrudniejsza decyzja dotyczy jednak tego, której połowie swojej natury powinna zaufać.

Aleja tajemnic - John Irving

Aleja tajemnic - John Irving
Kategoria: Literatura / Współczesna ikona
Dodał: rysiek,
Dzisiaj, 10:57 | Wyświetleń: 163 | Komentarze: 2


Opis:
Czternastoletni Juan Diego, który urodził się i dorastał w Meksyku, ma młodszą siostrę Lupe, która myśli, że zna przyszłość, zwłaszcza swoją i brata. Jest telepatką, czyta w myślach i umie bezbłędnie rozszyfrować przeszłość większości ludzi, z którymi ma do czynienia. Z przyszłością różnie bywa, ale wyobraźcie sobie, co czuje dziewczynka, która myśli, że wie, co czeka ją lub osobę, którą najbardziej kocha. Do czego się posunie, aby odwrócić bieg przeznaczenia?
Z wiekiem, szczególnie w snach i wspomnieniach, żyjemy przeszłością. Bywa, iż żyjemy nią bardziej niż tym, co otacza nas w chwili obecnej.
← Wstecz | 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 661 | Dalej →  Do góry ↑
Polecamy:
Statystyki:
Online: 119
Goście: 33 | Roboty: robot Bot


Copyright © eBook4me.pl 2016, All rights reserved. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu.
Uwaga! Żaden z plików nie znajduje się na serwerze. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za materiały publikowane przez użytkowników. Serwis udostępnia jedynie informację na temat plików (opis, nazwa release, dane techniczne itp.) oraz odnośniki do serwisów na których znajdują się materiały. Wszelkie roszczenia prawne należy kierować do serwisów zamieszczających materiały. Design wykonany tylko dla eBook4me.pl, kopiowanie zabronione. RSS