Menu główne:
Kategorie:
Top news:
Sonda:
Czy podoba Ci się strona?

 
Tagi:
Subskrypcje:
»
Sortuj artykuły: Data dodania artykułu | Popularność | Liczba wyświetleń | Komentarze | Alfabet

Freakonomia - Steven D. Levitt

Freakonomia - Steven D. Levitt
Kategoria: Biznes i Prawo / Ekonomia i Biznes ikona
Dodał: Rixiu,
Wczoraj, 10:17 | Wyświetleń: 342 | Komentarze: 0


Opis:
Pasjonująca książka odkrywająca prawdziwe motywy ludzkich zachowań i pierwotny sens ekonomii.
Czy zastanawiałeś się, ile tak naprawdę zarabiają handlarze narkotyków? Czy wiesz, że sieć dystrybucji narkotyków jest nie mniej złożona i nie gorzej zorganizowana niż sieć restauracji McDonald's? Co stanowi większe zagrożenie: pistolet czy basen, wypadek samochodowy czy zamach terrorystyczny?

Superfreakonomia - Steven D. Levitt

Superfreakonomia - Steven D. Levitt
Kategoria: Biznes i Prawo / Ekonomia i Biznes ikona
Dodał: Rixiu,
Wczoraj, 10:16 | Wyświetleń: 311 | Komentarze: 0


Opis:

Znakomita kontynuacja bestsellerowej „Freakonomii” – książki, która została przetłumaczona na 35 języków i sprzedała się na świecie w czterech milionach egzemplarzy.
Levitt i Dubner, para ciekawskich ekonomistów-detektywów, nie boi się żadnego, nawet najbardziej dziwacznego tematu i znów próbuje zmienić nasz sposób myślenia o świecie, spoglądając nań z zupełnie nieoczekiwanej perspektywy. Autorzy powracają w tym freakquelu w wielkim stylu z jeszcze większą dawką zaskakujących pytań i niesamowitych opowieści.

Ekonomia wolnego rynku Tom 2 - Murray Newton Rothbard

Ekonomia wolnego rynku Tom 2 - Murray Newton Rothbard
Kategoria: Biznes i Prawo / Ekonomia i Biznes ikona
Dodał: Artok,
23-02-2017, 16:39 | Wyświetleń: 176 | Komentarze: 0


Opis:
Wreszcie w Polsce! Drugi tom najważniejszego dzieła amerykańskiego profesora Murraya N. Rothbarda, najwybitniejszego ucznia samego Ludwiga von Misesa! Mamy nadzieję, że Ekonomia wolnego rynku złamie wreszcie monopol przestarzałych, nieaktualnych i fałszywych podręczników ekonomii obowiązujących na polskich uczelniach. Że wreszcie, w 100 lat od obalenia paradygmatu Marksa o wyzysku kapitalistycznym i podejrzanym pochodzeniu kapitału, a w 80 lat od obalenia paradygmatu Keynesa o korzyściach płynących z interwencjonizmu państwa w gospodarce, polscy nauczyciele akademiccy zaczną wreszcie uczyć rzesze młodych polskich ekonomistów PRAWDY.

Intelektualiści a socjalizm - Friedrich August Von Hayek

Intelektualiści a socjalizm - Friedrich August Von Hayek
Kategoria: Biznes i Prawo / Ekonomia i Biznes ikona
Dodał: Artok,
23-02-2017, 13:06 | Wyświetleń: 198 | Komentarze: 0


Opis:
Sięgając po ten esej Czytelnik może poznać tajniki wdrażania pewnych koncepcji przez ludzi określonych przez Hayeka mianem „zawodowych sprzedawców idei”. Typowy współczesny intelektualista czy też „autorytet moralny” nie musi posiadać specjalnej wiedzy o niczym szczególnym, również w temacie o którym dyskutuje, albo wypowiada się z pozycji ex cathedra, nie musi być nawet specjalnie inteligentny, aby pełnić swoją rolę jako pośrednika w szerzeniu idei. Do jego miana kwalifikuje go szeroka gama tematów, o których może w każdym momencie mówić albo pisać oraz pozycja albo zwyczaje, dzięki którym zaznajamia się z nowymi ideami wcześniej niż ci, do których sam się zwraca. Owi „zawodowi sprzedawcy idei” są jedną z głównych przyczyn dla których wielu ludzi, zdawałoby się na pierwszy rzut oka rozsądnych, słysząc opinie intelektualistów, wyłącza automatycznie własny rozum przyjmując poglądy i opinie zasłyszane, za własne.

Kabała Pieniędzy - Nilton Bonder

Kabała Pieniędzy - Nilton Bonder
Kategoria: Biznes i Prawo / Inne ikona
Dodał: Rixiu,
23-02-2017, 13:06 | Wyświetleń: 304 | Komentarze: 1


Opis:
Tradycja żydowska na całym świecie kojarzona jest z koszerną kuchnią, szabatem oraz wagą, jaką przedstawiciele tego narodu przywiązują do możliwości wzbogacenia się. Sam zapewne także spotkałeś się z podobizną starego Żyda, który liczy złote monety - talizmanem mającym przyciągać dostatek. Karykaturalnie przedstawiony wielki nos pomaga mu zwęszyć dobry interes. Nawet jeśli to tylko przypuszczenia, to przecież... powietrze jest za darmo!

Firma 2.0. Sukces dzięki nowym narzędziom internetowym - Andrew McAfee

Firma 2.0. Sukces dzięki nowym narzędziom internetowym - Andrew McAfee
Kategoria: Biznes i Prawo / Ekonomia i Biznes ikona
Dodał: Rixiu,
22-02-2017, 19:41 | Wyświetleń: 193 | Komentarze: 0


Opis:
Web 2.0 - interaktywne i mobilne oblicze internetu - zmienia świat, stwarzając nowe zjawiska społeczne, wywołując demokratyczne rewolucje, budując i niszcząc fortuny. Czy Twoja firma jest przygotowana, aby w pełni korzystać z Web 2.0? Czy jest otwarta na nowe trendy zarządzania, oparte na współpracy, innowacyjności i elastyczności? Z tej książki dowiesz się, w jaki sposób wykorzystać media społeczne, narzędzia intranetowe, wiki i blogi do rozwoju komunikacji firmy i budowania trwałej przewagi konkurencyjnej.Autor niniejszej książki pracuje na prestiżowej uczelni technicznej Massachusetts Institute of Technology (MIT), gdzie zajmuje się badaniem wpływu technologii informacyjnych na świat biznesu. Znalazł się na liście 100 najbardziej wpływowych osób w sektorze IT, publikowanej przez wydawnictwo Ziff-Davis, oraz wśród 50 najbardziej wpływowych osób w branży IT, wybranych przez magazyn "Baseline".

24 Sekrety Inwestycyjne George'a Sorosa - Robert Slater

24 Sekrety Inwestycyjne George'a Sorosa - Robert Slater
Kategoria: Biznes i Prawo / Ekonomia i Biznes ikona
Dodał: Rixiu,
22-02-2017, 19:36 | Wyświetleń: 149 | Komentarze: 0


Opis:
Ryzykowna gra o funta brytyjskiego, która zaowocowała zyskiem jednego miliarda dolarów, przyniosła Sorosowi największą sławę. Jego dorobek nie ogranicza się jednak do tej jednej spektakularnej inwestycji. Zarządzany przez niego fundusz inwestycyjny "Quantum" w ciągu niemal 30 lat swojego istnienia osiągał roczny wzrost wartości aktywów równy 35%, co jest wynikiem bezprecedensowym w świecie finansów.
Co leży u podstaw sukcesów Sorosa?
Poznając jego sekrety inwestycyjne, posiądziecie część wiedzy, która przyniosła mu tak ogromny majątek. Zachęcając do lektury "24 sekretów inwestycyjnych George'a Sorosa", ostrzegamy: sukces jest zaraźliwy.

Gandhi dla menedżerów - Jorg Zittlau

Gandhi dla menedżerów - Jorg Zittlau
Kategoria: Biznes i Prawo / Zarządzanie ikona
Dodał: Rixiu,
22-02-2017, 19:25 | Wyświetleń: 131 | Komentarze: 0


Opis:
Orientacja na sukces, zdolności negocjacyjne i pojednawcze, talent organizacyjny, uczciwość i inteligencja emocjonalna, towarzyskość to tylko nieliczne ze wspaniałych cech, które uczyniły z Mahatmy Gandhiego charyzmatycznego przywódcę, który bez użycia armat rzucił na kolana imperium brytyjskie i doprowadził Indie do niepodległości. Międzynarodowe badania przeprowadzone wśród menedżerów różnych szczebli potwierdzają, że Gandhi jest dla nich wzorem godnym naśladowania. Jak chyba nikomu innemu udało się genialnemu hindusowi przekonać wielu do własnych poglądów i wzbudzić ich entuzjazm. Jorg Zittlau podkreśla w tej książce użyteczność zasad sukcesu i przesłań Mahatmy dla współczesnej generacji menedżerów. Uświadamia, co menedżer obecnej doby może przyswoić z reguł Gandhiego i jak cierpliwością, ludzkim podejściem i autentyczną siłą przekonywania zjednywać sobie ludzi i zaskarbiać ich zaufanie.

Nie chodzi tylko o to, kogo znasz - Tommy Spaulding

Nie chodzi tylko o to, kogo znasz - Tommy Spaulding
Kategoria: Biznes i Prawo / Ekonomia i Biznes ikona
Dodał: Rixiu,
22-02-2017, 12:33 | Wyświetleń: 250 | Komentarze: 0


Opis:
Sukces – zarówno w biznesie, jak i w życiu – jest oparty na relacjach. W swoim znakomitym przewodniku Spaulding przenosi klasyczną filozofię Dale’a Carnegiego na następny poziom – opisuje, jak tworzyć trwałe relacje, które wychodzą poza powszechne powierzchowne kontakty i relacje „drugiego piętra”.
Książka Nie chodzi tylko o to, kogo znasz Tommy’ego Spauldinga – byłego dyrektora generalnego Up with People – to nowa wersja Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi Dale’a Carnegiego na dwudziesty pierwszy wiek.

Biurokracja - Ludwig von Mises

Biurokracja - Ludwig von Mises
Kategoria: Biznes i Prawo / Ekonomia i Biznes ikona
Dodał: Artok,
22-02-2017, 10:41 | Wyświetleń: 108 | Komentarze: 0


Opis:
W niniejszej książce dyskutujemy nie na temat osób, lecz systemów organizacji społecznej. Nie oznacza to, że urzędnik pocztowy jest gorszy od kogokolwiek innego. Musimy sobie jedynie zdać sprawę, że ciasny kaftan biurokratycznej organizacji paraliżuje inicjatywę jednostki, podczas gdy w ramach społeczeństwa rynku kapitalistycznego wynalazca ma ciągle szansę na odniesienie sukcesu. Organizacja biurokratyczna oznacza stagnację i zachowanie przestarzałych metod, natomiast rynek kapitalistyczny oznacza postęp i poprawę. Kapitalizm jest postępowy, socjalizm nie. I tego argumentu nie obala pokazywanie, jak to bolszewicy naśladowali rozmaite usprawnienia amerykańskie. Tak przecież postępowały wszystkie ludy Wschodu, z czego jednak nie wynika, że cywilizowane narody muszą naśladować rosyjskie metody organizacji społecznej.
Poznaj najbardziej wyszczekanego bohatera książki, który trafił na wielkie ekrany!
← Wstecz | 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 34 | Dalej →  Do góry ↑
Polecamy:
Statystyki:
Online: 73
Goście: 27 | Roboty: robot Bot


Copyright © eBook4me.pl 2016, All rights reserved. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu.
Uwaga! Żaden z plików nie znajduje się na serwerze. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za materiały publikowane przez użytkowników. Serwis udostępnia jedynie informację na temat plików (opis, nazwa release, dane techniczne itp.) oraz odnośniki do serwisów na których znajdują się materiały. Wszelkie roszczenia prawne należy kierować do serwisów zamieszczających materiały. Design wykonany tylko dla eBook4me.pl, kopiowanie zabronione. RSS