Menu główne:
Kategorie:
Top news:
Sonda:
Czy podoba Ci się strona?

 
Tagi:
Subskrypcje:
» »
Sortuj artykuły: Data dodania artykułu | Popularność | Liczba wyświetleń | Komentarze | Alfabet

Siedem pigułek Lucyfera - Sergiusz Piasecki

Siedem pigułek Lucyfera - Sergiusz Piasecki
Kategoria: Audiobooki / Klasyka literatury / Obyczajowe ikona
Dodał: Gaja,
7-12-2016, 10:22 | Wyświetleń: 231 | Komentarze: 0


Opis:
Polska, w latach 1945-1946. Bohaterem powieści jest diabeł - Marek, który z piekła wysłany został na świat i osiadł na okres jednego roku w Polsce. Jest on gorliwym komunistą i fanatycznym wielbicielem Stalina i Związku Radzieckiego. Autor demaskuje bezcelowość idei demokracji ludowej. Życie w Polsce w latach powojennych. Kształtowanie się ustroju socjalistycznego i demagogii soc-realizmu.
Piasecki kpi, ośmiesza, chłoszcze sarkazmem i, dla podkreślenia „autentyczności" przygód diabła Marka, „dokumentuje" zdarzenia wycinkami z prasy polskiej. A przecież dokumentacja taka — zdawałoby się — narzuca ramy utworowi i utrudnia pisarzowi pracę.

Sosnowe dziedzictwo - Maria Ulatowska

Sosnowe dziedzictwo - Maria Ulatowska
Kategoria: Audiobooki / Obyczajowe ikona
Dodał: avro,
7-12-2016, 09:05 | Wyświetleń: 148 | Komentarze: 0


Opis:
Pełna pogody ducha i życzliwości opowieść o tym, jak los pomaga nam być szczęśliwymi. Kwilące niemowlę, ukryte pod biurkiem podczas powstania warszawskiego, solidny sejf pół wieku strzegący powierzonej mu tajemnicy, otoczony sosnami stary dwór nad jeziorem, czekający cierpliwie na swoją właścicielkę...
Sosnówka w mieście pełnym serdecznych i przyjaznych ludzi. Parkingowy Dyzio strzegący swoich sekretów, przystojny weterynarz, złota rączka Jacek, mały Florek szukający ciepła i miłości. Przeszłość i teraźniejszość splatające się niepostrzeżenie w sercach i dobrej woli przyjaciół, rodziny i całkiem obcych osób.

Ścianka działowa - Izabela Sowa

Ścianka działowa - Izabela Sowa
Kategoria: Audiobooki / Obyczajowe ikona
Dodał: avro,
7-12-2016, 09:00 | Wyświetleń: 87 | Komentarze: 0


Opis:
Na pozór dobre małżeństwo i ustabilizowane życie. Na pozór typowy związek, jakich wiele. Jedna rozbita filiżanka zmienia wszystko. Dionizy Fiotron zaczyna podejrzewać żonę o romans. Postawiona bez uzgodnienia ścianka działowa potwierdza to przekonanie. Jak jednak dowiedzieć się, upewnić, że zdrada rzeczywiście ma miejsce? Nie mając konkretnych dowodów w ręku, za to niezmąconą pewność, że coś się zmieniło, decyduje się wynająć panią detektyw. Kobietę ekscentryczną, prowadzącą śledztwo według swoich własnych zasad. Nie śledzi, nie podsłuchuje, nie tropi, ale rozmawia, przeprowadzana wywiady… I nagle okazuje się, że Dionizy nie umie odpowiadać na podstawowe pytania dotyczące swojej żony…

Magnolia - Grażyna Jeromin-Gałuszka

Magnolia - Grażyna Jeromin-Gałuszka
Kategoria: Audiobooki / Obyczajowe ikona
Dodał: avro,
7-12-2016, 08:55 | Wyświetleń: 113 | Komentarze: 0


Opis:
Czasami dopiero na bieszczadzkiej wsi życie nabiera prawdziwego znaczenia. Filip Spalski jest pilotem, kocha swoją pracę. Pewnego dnia wraca do domu po długim locie przez Atlantyk i dowiaduje się, że jego żona odeszła. Nie chciała dłużej czekać – na niego, na dziecko, na wspólne życie. Filip nagle widzi, że nic mu nie zostało. Jest sam, nie ma przyjaciół ani rodziny. Wsiada w samochód i rusza przed siebie. Dojeżdża na koniec świata, do małej wioski w Bieszczadach, gdzie czas płynie tak wolno, że wszyscy kupują gazety sprzed tygodnia. Na nieczynnej poza sezonem stacji kolejowej spotyka mężczyznę, który też chce gdzieś uciec. Filip kupuje od nieznajomego zaniedbany pensjonat Magnolia. Pracuje tam kilka niezwykłych kobiet, które odmienią jego życie…

Córka cieni. Siedem szmacianych dat - Ewa Cielesz

Córka cieni. Siedem szmacianych dat - Ewa Cielesz
Kategoria: Audiobooki / Obyczajowe ikona
Dodał: avro,
7-12-2016, 08:53 | Wyświetleń: 163 | Komentarze: 0


Opis:
Tytułowa Córka Cieni to Juliana, której losy poznajemy dzięki odnalezionemu pamiętnikowi, z którego wyłania się wstrząsająca historia jej niezwykłych losów na tle historii Polski. Przedwojenny zakazany romans, ucieczka w Bieszczady, zetknięcie z brutalnością wojny, nierozliczone relacje polsko-ukraińskie, trudna rzeczywistość powojennej Polski – to wszystko tworzy historię życia Juliany.Magdalena, panna z przedwojennego zamożnego domu zakochuje się w Piotrze, ubogim kelnerze. Wobec sprzeciwu ojca dziewczyna opuszcza dom i ucieka z Piotrem w nieznane. Docierają do bieszczadzkiej wsi, gdzie trafiają do księdza, który udziela im ślubu i daje niespodziewany prezent w postaci mapy prowadzącej do opuszczonej chaty w samym środku puszczy. Para zamieszkuje w leśnej głuszy z dala od ludzi i cywilizacji.

Niepokorne. Judyta - Agnieszka Wojdowicz

Niepokorne. Judyta - Agnieszka Wojdowicz
Kategoria: Audiobooki / Obyczajowe ikona
Dodał: avro,
7-12-2016, 08:40 | Wyświetleń: 88 | Komentarze: 0


Opis:
Trzeci tom trylogii "Niepokorne" – opowiadającej o wyjątkowych kobietach, których zawiłe losy splatają się w scenerii młodopolskiego Krakowa. Eliza, Klara i Judyta spełniają swoje marzenia kosztem trudnych kompromisów, płacąc wysoką cenę za szczęście. Kiedy wiosną 1905 roku Judyta Schraiber, Klara Stojnowska i Eliza Wiebracht po latach rozłąki spotykają się w Krakowie, każda z nich wydaje się wieść spokojne życie. To jednak tylko pozory. Judyta nie potrafi odpędzić wspomnień. Czuje się rozdarta: sądzi, że Wiedeń nie jest jej miejscem na ziemi, lecz boi się, by zawiedziony w swych uczuciach Max, którego miłości nie potrafi odwzajemnić, nie odebrał jej córki. Przełom przyjdzie w Zakopanem, gdzie malarka pozna nowe prądy artystyczne swojej epoki… i spotka się z Maurycym.

Godziny - Michael Cunningham

Godziny - Michael Cunningham
Kategoria: Audiobooki / Obyczajowe ikona
Dodał: avro,
5-12-2016, 04:07 | Wyświetleń: 146 | Komentarze: 1


Opis:
Godziny to głęboko poruszająca, przepełniona namiętnościami powieść inspirowana życiem i twórczością Virginii Woolf. Michael Cunningham umieścił jej akcję na przemian w różnych okresach XX wieku. Losy dwóch głównych bohaterek – Clarissy Vaughan i Laury Brown – splata z wątkami zaczerpniętymi z życiorysu pisarki.
Clarissa, mieszkanka współczesnego Nowego Jorku, nazwana przez mężczyznę, którego kocha, panią Dalloway, jest wydawcą. Laura – gospodynią domową uwięzioną w dusznym, beznamiętnym małżeństwie. Obie szamoczą się między pragnieniem miłości a wpojonymi zasadami, między nadzieją a rozpaczą. Próbują odnaleźć radość życia na przekór temu, czego oczekują od nich przyjaciele, kochankowie, rodzina.

Daisy Miller i inne opowiadania - Henry James

Daisy Miller i inne opowiadania - Henry James
Kategoria: Audiobooki / Obyczajowe ikona
Dodał: avro,
5-12-2016, 03:58 | Wyświetleń: 73 | Komentarze: 0


Opis:
Daisy Miller, jedna z najsłynniejszych bohaterek Jamesa, to postać figlarna i pełna uroku, pozornie tylko próżna i powierzchowna. Swoją odwagą i buntem przeciw snobistycznym postawom Europejczyków przełomu stulecia wyznacza drogę wielu bohaterkom literatury współczesnej i może uchodzić za prekursorkę nurtu feministycznego. Wychowanek, to satyra obyczajowa, portret "światowych" ludzi o wygórowanych ambicjach, przedstawiony przez pryzmat rozważań nauczycielaich przedwcześnie dojrzałego syna. W Łgarzu znów na pierwszym planie mamy postać żeńską, jakże różną od śmiałej Daisy: to kobieta bez reszty zdemoralizowana miłością do męża, wymykająca się jednoznacznej ocenie, cyniczna w swej uległości, a może zakochana bez pamięci?

Reanimacja - Danuta Mikołajewska

Reanimacja - Danuta Mikołajewska
Kategoria: Audiobooki / Obyczajowe ikona
Dodał: avro,
5-12-2016, 03:52 | Wyświetleń: 59 | Komentarze: 0


Opis:
Lata 80-te, prowincjonalny szpital. Młoda lekarka po dobrej klinicznej szkole w imię godności i zasad staje przeciwko ordynatorowi i jego poplecznikom. Mąż wyjeżdża w długi żeglarski rejs, a atrakcyjną Ewę zaczynają otaczać zalotnicy. Ordynator i dyrektor szpitala szykują się do rozprawy z podwładną. Nadchodzi III RP. Małżeństwo powraca do korzeni, przeprowadzając się do Metropolii. Ewa podejmuje pracę w klinice pod skrzydłami znanego z wysokich wymagań profesora. Mąż Ewy dobrze wykorzystuje szanse, jakie stwarza transformacja i przy pomocy brata żony, niegdysiejszego lidera opozycji staje się zamożnym człowiekiem, który coraz mniej rozumie swoją ambitną żonę, spalającą się w pracy za pół darmo.

Biurko - Aleksander Potiomkin

Biurko - Aleksander Potiomkin
Kategoria: Audiobooki / Obyczajowe ikona
Dodał: avro,
5-12-2016, 03:44 | Wyświetleń: 69 | Komentarze: 0


Opis:
Arkadij Lwowicz Dulczykow, naczelnik jednego z kluczowych wydziałów w istotnym resorcie. Tytułowe biurko to znacznie więcej niż mebel w gabinecie. To życiowa podpora Dulczykowa. Do biurka pielgrzymują interesanci. Usiłując coś załatwić przynoszą Dulczykowi dary, dają łapówki, błagają. Groteska i sarkastyczny humor, obraz skorumpowanej rosyjskiej urzędniczej machiny, w której rządzi łapówka, kumoterstwo i wzajemne podkopywanie stołków. Swoją powieścią Aleksander Potiomkin wpisuje się w tradycję wielkiej, klasycznej literatury rosyjskiej, poszukującej diagnozy choroby, która toczy Rosję.
← Wstecz | 1 2 3 4 5 6 7 | Dalej →  Do góry ↑
Polecamy:
Statystyki:
Online: 73
Goście: 27 | Roboty: robot Bot


Copyright © eBook4me.pl 2016, All rights reserved. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu.
Uwaga! Żaden z plików nie znajduje się na serwerze. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za materiały publikowane przez użytkowników. Serwis udostępnia jedynie informację na temat plików (opis, nazwa release, dane techniczne itp.) oraz odnośniki do serwisów na których znajdują się materiały. Wszelkie roszczenia prawne należy kierować do serwisów zamieszczających materiały. Design wykonany tylko dla eBook4me.pl, kopiowanie zabronione. RSS