Menu główne:
Kategorie:
Top news:
Sonda:
Czy podoba Ci się strona?

 
Tagi:
Subskrypcje:
» »
Sortuj artykuły: Data dodania artykułu | Popularność | Liczba wyświetleń | Komentarze | Alfabet

Duma i Uprzedzenie - Jane Austin

Duma i Uprzedzenie - Jane Austin
Kategoria: Audiobooki / Klasyka literatury ikona
Dodał: roboprint,
6-02-2017, 13:07 | Wyświetleń: 70 | Komentarze: 0


Opis:
Joanna Szczepkowska czyta powieść Jane Austen "Duma i uprzedzenia".
Klasyczny romans Jane Austen. Rodzina Bennetów ma pięć córek. Głównym celem życia matki jest wydanie ich za mąż. Gdy więc w okolicy pojawia się bogaty kawaler okoliczne matki myślą tylko o jednym. Główną bohaterką książki jest druga córka Bennetów Elżbieta, która obserwuje jak jej starsza siostra i przybyły dżentelmen powoli się zakochują w sobie. Czy jednak dojdzie do szczęśliwego końca? Jak postąpi dumny przyjaciel tego dżentelmena widząc, że może popełnić do pewnego stopnia mezalians? Co zrobi Elżbieta, która jest trochę uprzedzona do bogatych i dumnych ludzi?

Tragedia amerykańska - Theodore Dreiser

Tragedia amerykańska - Theodore Dreiser
Kategoria: Audiobooki / Słuchowiska / Kryminał / Klasyka literatury ikona
Dodał: dorriangray2016e,
5-02-2017, 09:06 | Wyświetleń: 166 | Komentarze: 0


Opis:
Powieść ta to jedna z najgłośniejszych powieści amerykańskich pierwszej połowy XX wieku, osnuta na kanwie autentycznego wydarzenia zaczerpniętego z kroniki kryminalnej.

Zahir - Paulo Coelho

Zahir - Paulo Coelho
Kategoria: Audiobooki / Klasyka literatury / Inne ikona
Dodał: dorriangray2016e,
4-02-2017, 15:45 | Wyświetleń: 168 | Komentarze: 0


Opis:
Ester, żona znanego pisarza, znika bez wieści. Ostatni raz widziano ją z młodym tłumaczem z Kazachstanu. Czy została porwana, zamordowana, a może uciekła z kochankiem? Dlaczego nie daje znaku życia? Jak po dziesięciu latach małżeństwa mogła odejść bez słowa? On próbuje ułożyć sobie życie bez niej, wiąże się z inną kobietą, pisze kolejną powieść. Jednak nie potrafi zapomnieć. Ester staje się jego obsesją, jego zahirem. Wokół niej krążą wszystkie jego myśli. By ją odnaleźć, musi wyruszyć na stepy Azji Środkowej, w długą podróż, która pozwoli mu na nowo narodzić się dla miłości.

Idź, postaw wartownika - Nelle Harper Lee

Idź, postaw wartownika - Nelle Harper Lee
Kategoria: Audiobooki / Historyczne / Klasyka literatury ikona
Dodał: dorriangray2016e,
28-01-2017, 02:58 | Wyświetleń: 142 | Komentarze: 0


Opis:
Maycomb, Alabama. Dwudziestosześcioletnia Jean Louise Finch, zwana Skautem, powraca z Nowego Jorku w rodzinne strony, do starzejącego się ojca. Na południu Stanów Zjednoczonych panuje zamęt polityczny; trwają spory wokół kwestii nadania Murzynom pełni praw obywatelskich.

Zabić drozda - Nelle Harper Lee

Zabić drozda - Nelle Harper Lee
Kategoria: Audiobooki / Klasyka literatury ikona
Dodał: dorriangray2016e,
26-01-2017, 21:18 | Wyświetleń: 189 | Komentarze: 1


Opis:
Lata trzydzieste XX wieku, małe miasteczko na południu USA. Atticus Finch, adwokat i głowa rodziny, broni młodego Murzyna oskarżonego o zgwałcenie biednej białej dziewczyny Mayelli Ewell. Prosta sprawa sądowa z powodu wszechpanującego rasizmu, urasta do rangi symbolu.

Siedem pigułek Lucyfera - Sergiusz Piasecki

Siedem pigułek Lucyfera - Sergiusz Piasecki
Kategoria: Audiobooki / Klasyka literatury / Obyczajowe ikona
Dodał: Gaja,
7-12-2016, 10:22 | Wyświetleń: 223 | Komentarze: 0


Opis:
Polska, w latach 1945-1946. Bohaterem powieści jest diabeł - Marek, który z piekła wysłany został na świat i osiadł na okres jednego roku w Polsce. Jest on gorliwym komunistą i fanatycznym wielbicielem Stalina i Związku Radzieckiego. Autor demaskuje bezcelowość idei demokracji ludowej. Życie w Polsce w latach powojennych. Kształtowanie się ustroju socjalistycznego i demagogii soc-realizmu.
Piasecki kpi, ośmiesza, chłoszcze sarkazmem i, dla podkreślenia „autentyczności" przygód diabła Marka, „dokumentuje" zdarzenia wycinkami z prasy polskiej. A przecież dokumentacja taka — zdawałoby się — narzuca ramy utworowi i utrudnia pisarzowi pracę.

Lady Susan, Watsonowie, Sanditon - Jane Austen

Lady Susan, Watsonowie, Sanditon - Jane Austen
Kategoria: Audiobooki / Klasyka literatury ikona
Dodał: avro,
19-11-2016, 03:10 | Wyświetleń: 95 | Komentarze: 0


Opis:
Lady Susan, Watsonowie, Sanditon to trzy nowele, w tym dwa niedokończone szkice, w których autorka z właściwym sobie kunsztem eksperymentuje z formą literacką, od powieści epistolarnej poprzez satyrę i melodramat do powieści społecznej. Wśród bohaterów znajdziemy bezwstydną intrygantkę i uwodzicielkę, zubożałą pannę na wydaniu oraz całą plejadę przekomicznych matron, hipochondryków i dziwaków, przedstawionych na pozornie sielskim tle dziewiętnastowiecznej Anglii. Jane Austen swoim zwyczajem bezlitośnie obnaża przywary współczesnych, nieobce również nam.

Krzyżacy - Henryk Sienkiewicz

Krzyżacy - Henryk Sienkiewicz
Kategoria: Audiobooki / Klasyka literatury ikona
Dodał: avro,
17-11-2016, 04:46 | Wyświetleń: 146 | Komentarze: 0


Opis:
Czym Krzyżacy są dla nas dzisiaj? Odległym wspomnieniem świetności naszego kraju? Obrazem rycerskich zwyczajów? A może historią pojedynczych bohaterów, których los splótł się z losami narodu i niezrozumiałym zrządzeniem w równej mierze dał im posmakować radości i bólu? Spod pióra pisarza wyszło dzieło na tyle złożone, że podążanie tropem fabuły każdemu dostarczy przeżyć płynących z obcowania z wielka literaturą. Zasłuchajmy się zatem w opowieść o minionej świetności... Stańmy oko w oko z najlepszym rycerstwem ówczesnej Europy... Dajmy się porwać fabule i z bohaterami przeżyjmy chwile niedoli i szczęścia...

Clovis Dardentor - Juliusz Verne

Clovis Dardentor - Juliusz Verne
Kategoria: Audiobooki / Klasyka literatury ikona
Dodał: avro,
13-11-2016, 03:39 | Wyświetleń: 166 | Komentarze: 0


Opis:
Rok 1885. Bez wielkiego przekonania Marcel Lornans i jego kuzyn Jean Taconnat wsiadają na statek płynący do Algierii, aby tam zaciągnąć się do oddziału strzelców afrykańskich. Tym samym parostatkiem płynie małżeństwo Desirandelle'ów, ograniczonych małomiasteczkowych mieszczan, wiozących swego syna Agathocle'a do przyszłej narzeczonej, Louise Elissane, uroczej mieszkanki Oranu. Towarzyszy im ich przyjaciel, Clovis Dardentor, żywiołowy Perpignańczyk, dawny przemysłowiec, dysponujący znaczną fortuną. Clovis dostrzega na pokładzie Marcela i Jeana i nawiązuje z nimi przyjacielskie stosunki. Po chwilowym postoju w Palma na Majorce, statek zawija do portu w Oranie. Wkrótce po wylądowaniu Dardentor przedstawia obu kuzynów rodzinie Elissane. Louise szybko ulega czarowi i wdziękowi Marcela, natomiast zupełnie nie zwraca uwagi na narzeczonego, który miał być jej przeznaczony.

Perswazje - Jane Austen

Perswazje - Jane Austen
Kategoria: Audiobooki / Klasyka literatury ikona
Dodał: avro,
11-11-2016, 23:16 | Wyświetleń: 140 | Komentarze: 0


Opis:
Kilkakrotnie ekranizowany stylowy romans, w którym odnajdziemy znakomity obraz XIX-wiecznej angielskiej szlachty i subtelny portret młodej kobiety.
Anna Elliot, skromna i delikatna, przed ośmiu laty za namową rodziny zerwała zaręczyny z przystojnym, lecz niezamożnym kapitanem Wentworthem. Teraz ma lat dwadzieścia siedem i ponieważ odrzucała względy innych mężczyzn, wydaje się skazana na staropanieństwo. Gdy rodzina z powodu kłopotów finansowych przeprowadza się do Bath, los znów stawia na jej drodze ukochanego. Czy kapitan Wentworth odkryje na nowo wdzięk i szlachetność Anny? I czy ona rzeczywiście pragnie odzyskać jego miłość, tym bardziej że o jej względy zabiega bogaty i utytułowany kuzyn?
„Perswazje” Jane Austen to nie tylko świetna fabuła obyczajowa z bardzo trafnie uchwyconym rysem psychologicznym, to również zapowiedź nowoczesnej powieści psychologicznej.
← Wstecz | 1 2 | Dalej →  Do góry ↑
Polecamy:
Statystyki:
Online: 110
Goście: 28 | Roboty: robot Bot


Copyright © eBook4me.pl 2016, All rights reserved. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu.
Uwaga! Żaden z plików nie znajduje się na serwerze. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za materiały publikowane przez użytkowników. Serwis udostępnia jedynie informację na temat plików (opis, nazwa release, dane techniczne itp.) oraz odnośniki do serwisów na których znajdują się materiały. Wszelkie roszczenia prawne należy kierować do serwisów zamieszczających materiały. Design wykonany tylko dla eBook4me.pl, kopiowanie zabronione. RSS