Menu główne:
Kategorie:
Top news:
Sonda:
Czy podoba Ci się strona?

 
Tagi:
Subskrypcje:
» »
Sortuj artykuły: Data dodania artykułu | Popularność | Liczba wyświetleń | Komentarze | Alfabet

Zorkownia - Agnieszka Kaluga

Zorkownia - Agnieszka Kaluga
Kategoria: Pamiętniki / Biografia ikona
Dodał: CondomPack,
31-01-2017, 00:10 | Wyświetleń: 239 | Komentarze: 0


Opis:
Poruszający dziennik odkrywania nadziei i miłości tak wielkiej, że nie da się jej zamknąć w jednym słowie
„Patrzę, jak dzieci chlapią się wodą, biegają umorusane, na bosaka. Chłonę ich radość i czuję przeogromne szczęście, że mogę na to patrzeć wolna od zwierzęcego bólu akurat tu i teraz.
Mam obowiązek WIDZIEĆ rzeczy, smakować rzeczy, cieszyć się nimi.”

Agnieszka Kaluga obiecała umierającej córeczce, że sobie poradzi. Teraz pomaga innym. Odnalazła swoje miejsce, choć życie przecina się tam ze śmiercią. Od czterech lat jest wolontariuszką w hospicjum. Spędza czas z tymi, którzy potrzebują kilku słów, uśmiechu, pomocy przy napisaniu ostatniego listu.

Aleksander Wielki - Maurice Druon

Aleksander Wielki - Maurice Druon
Kategoria: Audiobooki / Biografia ikona
Dodał: putrefiedflesh,
16-01-2017, 21:33 | Wyświetleń: 288 | Komentarze: 0


Opis:
"Aleksander Wielki" Maurice'a Druona należy do najlepszych współczesnych książek poświęconych fascynującej postaci antycznego monarchy. Do dnia dzisiejszego utwór Druona doczekał się szeregu wznowień oraz tłumaczeń na wiele języków.
Aleksander Wielki dokonał niebywałych podbojów, zadecydował o hellenizacji ogromnych połaci świata starożytnego. Szlak jego długiego marszu przebiegał od Macedonii po Indus na wschodzie i Egipt na zachodzie. Na północy dotarł aż za dzisiejszą Samarkandę, na południu zaś posuwał się wzdłuż wybrzeży Oceanu Indyjskiego i Zatoki Perskiej.

Ja jako wykopalisko [czyta autor] - Jacek Fedorowicz

Ja jako wykopalisko [czyta autor] - Jacek Fedorowicz
Kategoria: Audiobooki / Biografia ikona
Dodał: Blue Bird,
28-12-2016, 02:56 | Wyświetleń: 238 | Komentarze: 0


Opis:
Audiobook na podstawie wspomnień Jacka Fedorowicza w interpretacji samego autora.
Dziennikarz, aktor, satyryk doskonale znany ze współpracy ze Stanisławem Bareją, a także swojej radiowej twórczości rozrywkowej, opowiada o sobie w charakterystyczny, pełen humoru i dystansu sposób. Wspomina również przyjaciół i współpracowników, znakomite postaci polskiej sceny rozrywkowej, aktorów i pisarzy, wśród których rozpoznać można, między innymi Bogumiła Kobielę, Sławomira Mrożka czy Zbigniewa Cybulskiego.
„Ja, jako wykopalisko” to zapiski, które powstały w latach 70. XX wieku, wówczas ocenzurowane, ale odnalezione i uzupełnione po latach o kilka nowych spostrzeżeń. Brawurowo przeczytane przez samego Fedorowicza, stanowią znakomite uzupełnienie jego scenicznej działalności.

Sztuka zwycięstwa - Phil Knight

Sztuka zwycięstwa - Phil Knight
Kategoria: Audiobooki / Biografia ikona
Dodał: avro,
5-12-2016, 04:10 | Wyświetleń: 347 | Komentarze: 0


Opis:
Firmy Nike nie trzeba nikomu przedstawiać - to jeden z najpotężniejszych graczy na rynku odzieży, obuwia i sprzętu sportowego, z roczną sprzedażą rzędu 30 miliardów dolarów. Nie każdy jednak wie, kim jest Phil Knight - człowiek, który stworzył tę markę za garść dolarów pożyczonych od ojca, a potem przez dziesięciolecia kształtował jej potęgę. Jego wspomnienia są fascynującą podróżą w czasie i zaskakująco szczerą, intymną opowieścią o tym, jak realizować marzenia. Knightowi dopisało szczęście: jak większość młodych ludzi, krótko po studiach nie miał szczegółowego planu na życie, ale miał swój Szalony Pomysł. Kochał bieganie i czuł, że nie będzie szczęśliwy, jeśli nie zwiąże kariery zawodowej z pasją. I właśnie o tym, jak zmienić zamiłowanie do sportu w niewyobrażalny sukces komercyjny, opowiada ten pamiętnik - zaskakujący, skromny, niefiltrowany, zabawny i pięknie napisany.

Rotmistrz Pilecki. Ochotnik do Auschwitz - Adam Cyra

Rotmistrz Pilecki. Ochotnik do Auschwitz - Adam Cyra
Kategoria: Audiobooki / Biografia ikona
Dodał: avro,
5-12-2016, 03:36 | Wyświetleń: 145 | Komentarze: 0


Opis:
WITOLD PILECKI, uczestnik wojen w 1920 i 1939 roku, dobrowolny więzień i twórca konspiracji wojskowej KL Auschwitz, uciekinier z tego obozu, oficer Armii Krajowej, uczestnik powstania warszawskiego, jeniec obozów w Lamsdorf i Murnau, po wojnie wstąpił do II Korpusu gen. Władysława Andersa we Włoszech. Został zamordowany strzałem w potylicę w warszawskim więzieniu na Mokotowie 25 maja 1948 roku. W lipcu 2006 roku Prezydent RP Lech Kaczyński w uznaniu zasług Witolda Pileckiego i jego oddania sprawom ojczyzny odznaczył go pośmiertnie Orderem Orła Białego. W 2013 roku Pilecki został awansowany do stopnia pułkownika.

Droga Steve'a Jobsa - Brent Schlender, Rick Tetzeli

Droga Steve'a Jobsa - Brent Schlender, Rick Tetzeli
Kategoria: Audiobooki / Biografia ikona
Dodał: avro,
29-11-2016, 03:01 | Wyświetleń: 485 | Komentarze: 0


Opis:
Znakomicie napisana, fascynująca biografia, która rozprawia się ze stereotypowym postrzeganiem Steve’a Jobsa jako geniusza i drania. Droga Steve’a Jobsa odpowiada na fundamentalne pytanie o życie i karierę współzałożyciela i prezesa firmy Apple: jakim sposobem młody człowiek, lekkomyślny i arogancki aż do tego stopnia, że wyrzucono go z własnego przedsiębiorstwa, stał się jednym z najbardziej skutecznych i wizjonerskich przywódców biznesowych naszych czasów? Opierając się na obszernych wywiadach z osobami z najbliższego kręgu Jobsa, członkami rodziny, przyjaciółmi i konkurentami, uznani dziennikarze – Brent Schlender i Rick Tetzeli – portretują Steve’a w świetle wydobywającym o wiele więcej odcieni i szczegółów niż opublikowane dotychczas biografie.

Futbol obnażony - Anonimowy piłkarz

Futbol obnażony - Anonimowy piłkarz
Kategoria: Audiobooki / Biografia ikona
Dodał: avro,
28-11-2016, 01:14 | Wyświetleń: 199 | Komentarze: 1


Opis:
Cristiano Ronaldo, Wayne Rooney, Gareth Bale, Robin van Persie, Thierry Henry, Xabi Alonso, Didier Drogba... który z nich kryje się pod anonimowością autora?
Najgłośniejsze wydarzenie piłkarskie ostatnich lat! Audiobook z nagraniem obnażającym prawdę o mechanizmach rządzących wynikiem na boisku. Bramki są dwie i piłka jest okrągła, to dwie strony medalu, ale jest jeszcze jedna kwestia... Kto ten medal posiada w kieszeni.
Ryk tłumu w tunelu na Anfield…niepowtarzalne uczucie, gdy uderzona przez ciebie piłka wpada do bramki Manchesteru United… John Terry uderzający cię łokciem w twarz… przegrana licytacja z graczami Barcelony o dziewczynę na jedną noc…

Córka Stalina chciała być kochaną - Elwira Watała

Córka Stalina chciała być kochaną - Elwira Watała
Kategoria: Audiobooki / Biografia ikona
Dodał: avro,
17-11-2016, 03:26 | Wyświetleń: 189 | Komentarze: 0


Opis:
Najnowsza biografia Swietłany Allilujewej - jedynej córki Stalina. Dostęp do zamkniętych wcześniej radzieckich archiwów umożliwił autorce stworzenie pełnego obrazu tej kontrowersyjnej postaci. Wychowana w luksusach "czerwona księżniczka", a z drugiej strony nieszczęśliwa dziewczyna, która nie zaznała miłości rodziców, przez całe życie bezskutecznie poszukiwała swojego miejsca na ziemi.
Autorka przedstawia fakty, które naznaczyły jej życie: samobójstwo matki, samotne dzieciństwo na Kremlu, skomplikowane relacje rodzinne, czystki w najbliższym kręgu dyktatora, nieudane małżeństwa, niespodziewana ucieczka na Zachód i równie niespodziewany powrót do ojczyzny, trudne lata ponownej emigracji.

Moja Prawda - Mike Tyson, Larry Sloman

Moja Prawda - Mike Tyson, Larry Sloman
Kategoria: Audiobooki / Biografia ikona
Dodał: avro,
10-09-2016, 05:36 | Wyświetleń: 275 | Komentarze: 0


Opis:
Moja prawda opowiada o trwającej 48 lat gargantuicznej walce z samym sobą, poddawaniu się, powstawaniu, grzęźnięciu, wypełzaniu. Mike pisze o tym najczęściej tak, jak bił – mocno, zawzięcie – ze szczerością trzeźwego alkoholika. Ale bywa, że także z dystansem i bez mała tarantinowskim humorem.

Jak Lech Wałęsa przechytrzył komunistów - Reinhold Vetter

Jak Lech Wałęsa przechytrzył komunistów - Reinhold Vetter
Kategoria: Audiobooki / Biografia ikona
Dodał: avro,
13-08-2016, 16:02 | Wyświetleń: 150 | Komentarze: 2


Opis:
Charyzmatyczny lider ruchu społecznego. Laureat pokojowej Nagrody Nobla. Pierwszy prezydent demokratycznej Polski wybrany w wolnych wyborach po upadku reżimu. Polak znany w każdym zakątku świata. Postać, która w kraju wzbudza kontrowersje. Wielbiony przez jednych, nienawidzony przez innych. Jaki jest Lech Wałęsa? Czy współpracował z SB? Czy dobrze rządził Polską? Jak był odbierany na Zachodzie? Co jest prawdą, a co przekłamaniem na jego temat?
Reinhold Vetter zbierał materiały do tej książki przez trzydzieści lat. Ma doskonałe rozeznanie w polskiej scenie politycznej – od ponad ćwierćwiecza pracuje jako korespondent z Europy Wschodniej dla niemieckich mediów. Lecha Wałęsę zna osobiście, do ich pierwszego spotkania doszło podczas strajków w sierpniu 1980 roku.
← Wstecz | 1 2 3 | Dalej →  Do góry ↑
Polecamy:
Statystyki:
Online: 73
Goście: 27 | Roboty: robot Bot


Copyright © eBook4me.pl 2016, All rights reserved. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu.
Uwaga! Żaden z plików nie znajduje się na serwerze. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za materiały publikowane przez użytkowników. Serwis udostępnia jedynie informację na temat plików (opis, nazwa release, dane techniczne itp.) oraz odnośniki do serwisów na których znajdują się materiały. Wszelkie roszczenia prawne należy kierować do serwisów zamieszczających materiały. Design wykonany tylko dla eBook4me.pl, kopiowanie zabronione. RSS